Solgar no 7 ne işe yarar  Solgar no 7 ne işe yarar ? no 7 ne ise yarar 600x400

Solgar no 7 ne işe yarar ?

Üretici firma bu ürünü “kolajen ve fazlası“ sloganıyla pazarlamaktadır. Ürün içerisinde öne çıkan maddeler;

  • 5-Loxin Advanced
  • Standardize UC-II

Olup bunlar bitki kompleksi ve ester C ile desteklenmiştir.

Solgar no 7 nedir ?

Solgar no 7 ürünü 7 tane ana bileşenden oluşmaktadır:

C vitamini (Ester C™ kalsiyum L-askorbat): C vitamininin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Solgar no 7 ürünü içerisinde bulunan C vitamini, ester C çeşidi olup klasik C vitamini mideyi asidik hale getirip tahriş ederken ester C maddesi, C vitamininin asidik olmayan nötr halidir. Bu nedenle mideyi tahriş etmemektedir.

Vücutta C vitaminin yetersiz olması kolajen eksikliğinin nedenlerinden biridir. Solgar no 7 ürününde C vitamini olmasının sebebi kişinin hem bağışıklığını hem de kolajen seviyesini yükseltmek, veya en azından kolajen seviyesinin düşmesini engellemek/yavaşlatmaktır.

5-Loxin Advanced™: Bu madde Boswellia serrata ekstresinden elde edilmektedir. Boswellia serrata bitkisi akgünlük ağacı olarak da bilinir. Hindistanda yetişen bir tür sığla ağacıdır.

5-Loxin Advanced maddesi, iltihabı, enflamasyonu önleyen, antioksidan özelliği olan, kanser önleyici özelliği olan, cilde bir takım yararları olan ve aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendiren bir maddedir.

Solgar no 7 içerisinde bulunan Loxin Advanced maddesinin en önemli işlevi eklemlerdeki iltihap ve enflamasyonun giderilmesidir. Çoğu kişide eklem ağrılarının sebebi iltihap ve enflamasyon olup bu şikayetlerin azaltılması, eklem ağrılarını da azaltmaktadır.

Solgar no 7 ürününün en önemli özelliği eklem ağrılarını azaltmasıdır.

Zerdeçal kök ekstresi:Bilimsel literatürde Curcuma longa olan ve zencefilgiller ailesine mensup zerdeçal bitkisinin ekstresidir. Solgar no 7 içerisinde 200 mg köke eşdeğer miktarda bulunmaktadır.

Zerdeçal bitkisinin ekstresi içerisinde kurkumin maddesi bulunmaktadır.

Solgar no 7 içerisinde bulunan zerdeçal ekstresi iltihap önleyici ve yara iyileştirici özelliği ile öne çıkmakta olup ürünün eklemlerin zorlanması, eklem bağlarının esnemesi, yaralanması veya eklem ameliyat sonrasında yaranın hızlı iyileşmesi konularında fayda sağlamaktadır.

UC-II Standardize kıkırdak: Tavuktan elde edilen bu kıkırdak madde Solgar no 7 ürünün en önemli bileşenlerinden biri olup eklem kıkırdağının yapısında rol oynayan kolajendir.

Kolajen eksikliğini en hızlı bu madde gidermekte ve kolajen eksikliği kaynaklı eklem ve kas ağrılarının giderilmesinde önemli rol oynamaktadır.

Beyaz Söğüt Kabuğu Ekstresi: Solgar no 7 ürününde 175 mg kabuğa eşdeğer beyaz söğüt kabuğu ekstresi (salix alba) bulunmaktadır. Bu madde kanı sulandırmakta ve akışkanlığını artırmaktadır. Kireçlenmenin çözülmesinde, kireçlenme ağrılarının ve eklem iltihaplarının giderilmesinde faydalıdır.

Bilindiği üzere aspirin de söğüt ağacından yapılmaktadır. Bu nedenle Solgar no 7 ürününün aspirin gibi kan sulandırma etkisi olan ilaçlarla kullanılması kanama riskini artırabilmektedir.

Zencefil Kök Ekstresi: Solgar no 7 içeriğinde 40 mg rizoma eşdeğer zencefil kök ekstresi (Zingiber officinale) bulunmaktadır.

Zencefil, mide ağrısı, mide bulantısı ve sindirim şikayetlerine iyi gelen bir bitkidir. Ayrıca bağışıklığı güçlendirir, kısmen ağrı azaltıcı özelliği de bulunmaktadır.

Solgar no 7 içeriğinde bulunan zencefil kök ekstresinin en önemli yararları nekahet dönemindeki hastanın daha çabuk iyileşmesi, vücudun enfeksiyona karşı hızlı yanıt vermesi ve kas ağrılarını hafifletmesidir.

Biber baharat kompleksi: Solgar no 7 içeriğinde yemeklerde de kullandığımız toz kırmızı biber (Capsicum annuum) ve karabiber (Piper nigrum) bulunmakta olup bu maddeler ürün içeriğindeki maddelerden vücudun daha fazla istifade etmesini sağlamaktadır.

Solgar no 7  ne işe yarar ?

Vücudumuzdaki bağ dokunun %80’i kolajen maddesinden oluşur. Kolajen aynı tutkal gibi vücut parçalarını bir arada tutmaya yarayan, dokuların, bağların, eklem ve kıkırdakların bir arada kalmalarını ve uyumlu bir şekilde hareket etmelerini sağlayan bir maddedir.

Sadece kas ve dokuları değil cilt esnekliğini de kolajen sağlamaktadır.

Büyüme döneminde vücudun ürettiği kolajen yeterlidir. Bu sebeple ergenlik çağındakiler ve gençlerde fiziksel hareketlerin sakatlayıcı etkisi düşüktür.

Büyüme tamamlandıktan sonra kolajen üretimi düşmeye başlamaktadır. 25 yaşından itibaren kişide hafif hafif kolajen eksikliği başlamakta, ciltte kırışıklık, halı saha maçlarında kolay sakatlanma, selülit problemlerinin artması, merdiven çıkarken ağrı olması, ani bir harekette bağ esnemesi veya kas yırtılması gibi sorunları oluşması gibi şikayetler başlamaktadır.

35 yaşından sonra ise kolajen üretimi daha belirgin şekilde azaldığı için vücudun esnekliği ve sağlamlığı da azalmaktadır.

Bu tür sorunlar en çok cilt kırışıklığı ve eklem ağrıları şeklinde kendini belli etmektedir. Yaş ilerledikçe üretimi azalan kolajeni takviye yoluyla aldığınız zaman yaşlanmayı geciktirmiş ve kolajen eksikliğine bağlı şikayetleri azaltmış oluyorsunuz.

Solgar no 7 ürününde sadece kolajen değil, kolajen maddesini destekleyen, etkilerini artıran birkaç madde daha bulunduğu için muadili ürünlere göre ekstra faydaları olan bir üründür.

Kronik olarak diz ağrısı, omuz ağrısı, dirsek ağrısı gibi eklem bölgelerinde ağrı yaşayanlar, spor yaptıktan sonra kaslarında ve eklem bölgelerinde zorlanma-ağrı yaşayanlar, kırışıklık ve selülit sorunlarını uzatmak isteyenler, kireçlenme, romatizma gibi sorunları olanlar, eklem bölgesinden ameliyat olanlar için şikayetleri azaltan bir üründür.

Solgar no 7 ağrı ve sakatlık engelliyici özelliği olan da bir üründür. Bu nedenle yoğun bir egzersiz programına başlarken aynı zamanda bu ürüne başlandığında sakatlık ve eklem yaralanmalarına karşı kısmen bir önlem alınmış olmaktadır.

Ürünün en belirgin etkisi, merdiven çıkarken yaşanan diz ağrılarını azaltmasıdır. Klasik glukozamin veya kolajen takviyelerine göre ekstra faydalı bir üründür.

İlgili yazı: Solgar No 7 kullanıcı yorumları

error: Copyright! Yaşamloji