ödem atıcı bitkisel çay tarifleri ödem çay Ödem Sökücü, Atıcı Bitki Çay Tarifi  dem  ay  bitkisel

Ödem Sökücü, Atıcı Bitki Çay Tarifi

Ödem Atıcı, Sökücü Bitkisel Çaylar İle Vücuttan Ödem Nasıl Atılır?

Ödem vücudun normalde olması gerektiğinden daha fazla suyu tutması ve şişkinliğe neden olması durumudur. Ödemin en çok görüldüğü bölgeler el, kol, bacak, bilek ve ayak bölgeleridir.

Ödem atıcılar kullanılarak ödem hızlıca vücuttan atılmazsa vücudun diğer bölgelerine de yayılabilir. Ödemleri atmak için bitkisel faydaları olan sökücü çay ile kısa bir süre içerisinde vücudunuzda oluşan ödemden kurtulabileceksiniz.

 Ödem Oluşumunun Nedenleri:

* Çok fazla tuzlu besinlerle beslenmek.

* Yeterli miktarda fiziksel aktivite ve egzersiz yapmamak.

* Bayanlarda belirli bir yaşın üzerinde oluşan menopoz dönemi.

* Bazı ilaçların düzenli kullanımı.

* Adet ve hamilelik dönemleri.

* Yetersiz beslenme

Ödem atıcı bitkiler kullanılarak hazırlanan ödem attıran çay tariflerini sizler için düzenledik.

Vücuttan Ödem Çaylar İle Nasıl Atılır?

Ödem söktüren maydanoz çayı tarifi: Maydanoz çayını kurutulmuş yaprakları ve taze maydanoz yapraklarından iki şekilde hazırlayabilirsiniz.

Maydanoz çayınızı kurutulmuş yapraklardan hazırlayacaksanız yaklaşık olarak 5 dakikalık demlenme süresi yeterli olacaktır. 1 Fincan kaynar su için 2 çay kaşığı kadar kurutulmuş maydanoz yaprağı yeterlidir.

Ancak taze maydanoz yaprakları kullanacaksanız ortalama 10 – 15 dakikalık demlenme süresi yeterlidir. Taze yapraklardan hazırlanan maydanoz çayında 4 yada 5 sap maydanoz 1 fincan kaynar su için yeterli olacaktır. Tek yapmanız gereken sapları kaynar suya atmak ve demlenme süresini beklemektir. Ardından ödem atıcı bitki çayını süzerek içip ödemler atılır. Bazı kullananlar içine limon da atmaktadır.

Ödem atan yaban mersini bitki çayı nasıl yapılır: Yaban mersini ödem atıcı bitkiler arasında en önemli faydaları olan bitki çeşitlerindendir. 1 fincan kadar yaban mersini çayı hazırlayabilmek için 1 çorba kaşığı kadar taze yaban mersini meyvesi ile harmanlanmış yaban mersini yapraklarını kullanmalısınız.

1 Fincan çayı hazırlamak için ihtiyacınız olan 1 çorba kaşığı meyve ve yapraklardan oluşan yaban mersinini 1 fincan kaynar suya ilave ediyoruz ve yaklaşık olarak 10 dakika kadar demlenmesi için bekliyoruz. Demlenme süresi sona erdiğinde süzüyor ve ödem atan çay servise hazır hale geliyor.

ödem ödem çay Ödem Sökücü, Atıcı Bitki Çay Tarifi  dem at c   ayÖdem giderici ekinezya çayı hazırlanışı: Ekinezya ödem attırıcı otlar arasında yer alır ve ekinezya bitkisinin kökü ile hazırlanmaktadır. Ekinezya bitkisinin çeşitli yerlerde çiçeği ve yaprakları kullanılarak çay yapıldığını bilmekteyiz ancak en kaliteli ekinezya çayı için bitkinin köklerinin kullanılması gerekmektedir.

Ödem çayı hazırlamak için bitkinin köklerini kullanacaksanız yaklaşık olarak çeyrek fincan ekinezya kökü üzerine 1 fincan kaynar su ilave etmek yeterli olacaktır.

ödem söken atan çaylar ödem çay Ödem Sökücü, Atıcı Bitki Çay Tarifi  dem s k c   ayEkinezya çayını kuru kuru yaprak veya meyveleri ile hazırlayacak olursanız veya en etkili olan ekinezya kökü ile hazırlayacaksanız, aynı şekilde hazırlamak ve demlenme süresini 3-5 dakika tutmak ödem atılması için yeterli olacaktır.

Sizler için derlemiş olduğumuz bitkisel ödem atıcı çay tariflerini haftanın her günü yemeklerden yarım saat sonra siyah çay yerine tüketebilirsiniz. 1 Haftadan kısa sürede vücutta oluşan ödemden kurtulmak mümkün olacak.

error: Copyright! Yaşamloji