gıdık nasıl erir  Gıdık Nasıl Erir ve Eritme Yöntemleri g  d  k nas  l erir
gıdık nasıl erir

Gıdık Nasıl Erir ve Eritme Yöntemleri

Evde Gıdı Eritme Yöntemleri İle Gıdık Nasıl Eritilir;

Gıdık eritme yöntemleri ve gıdık nasıl erir sorularınızın cevabı bu yazımızda. Gıdık eritmek için bu önerileri uygulayabilirsiniz. Sözü fazla uzatmadan tekniklere geçiyoruz.

Kadınlarda ve erkeklerde gıdı bölgesinin sarkık bir görünüme sahip olması sanıldığı üzere yalnızca fazla kilosu olan insanlara has bir durum değildir. İdeal kiloda, hatta normalden daha zayıf olan kişilerde bile gıdı bölgesi çeşitli nedenlerle gevşeyebilir. Doğal bir durum olan gıdı sarkmasının giderilmesi zannedilenden daha kolay olmasına rağmen sabır ve uğraş gerektiren bir iştir. Piyasada bu iş için üretilen çok sayıda elektrikli ya da pilli alet bulunmasına karşılık gıdıyı kalıcı biçimde eritmek için gıdı eritme egzersizleri en etkili yöntemlerdir. Bu egzersizlerin arasında bölgeye özel masajlardan kalem ve kaşık gibi eşyalar kullanılarak yapılan uygulamalara kadar uzanan çeşitli gıdık eritme yöntemleri yer alır.

Gıdı Neden Sarkar?

Yazımızın girişinde de bahsettiğimiz gibi gıdı sarkması fazla kilolarla doğrudan alakalı bir durum olmasa da eğer normalin üzerinde kiloya sahipseniz gıdı bölgenizin yağlanarak istenmeyen bir görüntüye yol açması olasıdır. Bu nedenle fazla kilolardan kurtulmak hem sağlıklı olmak, hem de daha iyi bir görünüme kavuşmak için oldukça önemlidir. Bunun yanında kişi ideal kiloda veya en azından buna yakın bir ağırlıkta olsa bile vücut yapısı yağlanmaya ve sarkmaya müsaitse düzenli olarak gıdı egzersizleri uygulaması yerinde olacaktır. Ayrıca genetik yapıları açısından hızlı kilo alıp veren ve sıklıkla kilo değişimi yapan kişilerde kol ve bacakların belli kısımlarıyla birlikte gıdının da sarkması kaçınılmaz olacaktır.

Gıdıdaki sarkmanın bir diğer önemli sebebi de yaşlanmadır. Yetişkinlik ve hatta orta yaş dönemlerinde fazla kilo almayan, genel olarak ince bir vücut yapısına sahip olan kişiler bile yaşlılık döneminde vücutta gerçekleşen değişimler sonucu bu sorunla karşı karşıya kalabilirler. Vücudun genel yapısından çok yaşın ilerlemesiyle alakalı olan ve hemen herkesin karşılaşabileceği bu durumun tamamen giderilmesi mümkün olmadığı halde çeşitli sıkılaştırıcı kremler veya diğer bakım ürünleri kullanılarak ve düzenli bir egzersiz programı uygulanarak olumsuz etkiler önemli ölçüde engellenebilir.

Gıdık Eritme Yöntemleri

Gıdık Eritme Egzersizleri

Gıdı eritme yöntemleri arasında bölgeye masaj yapmak için kullanılan çeşitli araç gereçlerden ücretli ve özel masajlara, vücudu sıkılaştıran kozmetik ürünlerden estetik operasyonlara dek pek çok seçenek mevcuttur. Ancak gıdık eritme hareket egzersizleri şüphesiz bu seçenekler arasından en hesaplı, en kolay ve en faydalı olanlarıdır. Günde 10 ila 15 dakika ayırarak uygulanacak kimi programlı hareketlerle yalnızca gıdı bölgesinin o zaman aralığı için toparlanması değil, ilerleyen dönemlerde de sıkılığını koruması ve sarkmaması sağlanabilir.

Gıdık Nasıl Erir/Eritilir?

gıdık eritme hareketleri  Gıdık Nasıl Erir ve Eritme Yöntemleri g  d  k eritme 300x35

1. Sırt kısmı dik bir koltuk ya da sandalyede otururken başınızı mümkün olduğu kadar arkaya atıp ağzınızı yavaş biçimde açıp kapatmak gıdık eritme yöntemleri arasında en etkili olanlardan biridir. Gıdınızın yanında boyun ve dekolte bölgenizin de sıkılaşmasını sağlayan bu egzersiz özellikle cildin henüz yorulmayıp canlı ve taze olduğu sabah saatlerinde uygulanırsa oldukça büyük fayda sağlayacaktır. Egzersizin etkili olması için bir seferse en az 15 kere (15 kere ağız açma, 15 kere kapama) uygulanması gerekmektedir.

2. Bir tatlı kaşığının ya da fazla ağır olmayan bir yemek kaşığının sap kısmının ucunu dudaklarınızın arasına kıstırarak tutun. Başınızı yukarıdaki egzersize göre daha hafif şekilde, yaklaşık 45 derecelik açıyla arkaya doğru verip gıdı bölgenizin gerilmesini sağlayın. Pozisyonunuzu aldıktan sonra dudaklarınızın arasında tuttuğunuz kaşığı boyun bölgenizdeki kasları sıkıp gevşeterek, alt dudağını yardımıyla 10 kez mümkün olduğunca yukarı kaldırıp indirin. Bu gıdı yok etme hareketi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez doğru biçimde tekrarlandığında sarkmaların önüne geçme konusunda oldukça etkili olacaktır.

3. Ellerinizden birinin ters tarafını gıdınızın biraz altına, boynunuza değecek şekilde yerleştirin. Ardından elinizi gıdı bölgenizi çekecek şekilde hafifçe bastırarak gıdınızdan yukarı, çenenize doğru kaydırın ve tüm parmaklarınız çenenizin dışında kalıncaya kadar ilerletin. Boyun bölgenizdeki kan akışını hızlandıracak olan bu uygulamayı gün içinde aklınıza geldikçe yine 10’lu setler halinde uygulayabilirsiniz.

4. Anlatacağımız son egzersiz gıdı eritme yöntemleri arasında en kolay ve etkili olanlarından biri. Gıdınızın sıkılaşması için başınızı hafifçe arkaya doğru verip istediğiniz elinizin yine ters tarafıyla gıdınıza hızlı biçimde ve hafifçe vurmaya başlayın. Vuruşlarınız ne kadar seri, hızlı ve çok sayıda olursa bölgedeki kaslar o kadar fazla uyarılacaktır. Bu nedenle bu egzersizi aklınıza geldikçe 3 ila 5 dakika boyunca masaj ile uygulamaya çalışın.

Gıdı Eritici Kür Maskeleri;

Yukarıda sıraladığımız egzersizlerin yanında gıdınızın sıkılaşma sürecini hızlandırmak ve ekstra bir destek saklamak için belli aralıklarla gıdı eriten maske uygulamaları yapabilirsiniz. Bu maskeleri boynunuza ve dekolte bölgenize de uygulayabilirseniz bu bölgelerde de belli bir gençleşme ve sıkılaşma sağlayabileceğiniz söylenmekte. İşte haftada iki kez uygulayabileceğiniz ve zaman içinde istediğiniz malzemelerle kişiselleştirebileceğiniz pratik bir gıdı eritici maske tarifi;

Gıdık Eritme Kürü İçin Malzemeler:

1 adet yumurtanın beyazı

1 büyük boy patatesin püresi

Yarım yemek kaşığı bal

Maske Uygulanışı:

Gıdı eriten kürün tarifi için malzemeleri gerekirse patates püresini bir miktar arttırarak ya da bir parça daha bal ekleyerek sürülmeye uygun bir kıvama gelene dek karıştırın. Hazırladığınız karışımı ellerinizle gıdı ve boyun bölgenize masaj yaparak uygulayın, kalan malzemeyi de ince bir tabaka haline aynı bölgelere sürün. Haftada bir ya da iki kez uyguladığınızda bir aylık süre sonunda gözle görülür sonuçlar verecek olan bu maske çeşitli egzersizlerle de desteklendiğinde gıdı eritme, gıdık nasıl erir konusunda oldukça etkili olacaktır.

error: Copyright! Yaşamloji