koltuk altı kararması nasıl geçer koltuk altı kararması nasıl geçer bitkisel evde Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer Bitkisel Terlemeye Karşı koltuk alti kararmasi nasil gecer
koltuk altı kararması nasıl geçer

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer Bitkisel Terlemeye Karşı

Yaz ayının gelmesiyle birlikte koltuk altını açıkta bırakan kıyafetler sıklıkla tercih edilmektedir. Şeffaf veya ince kumaşla tercih ettiğiniz kıyafetlerinizde terlemeden kaynaklı ıslaklık birçoğunuzun kabusu olabilmektedir.

Terlemeye bağlı olarak gelişen koltuk altı kararmaları ise özellikle kadınlar için sinir bozucu bir durum olabilir. Peki, koltuk altı kararmaları nasıl geçer başlıklı önceki yazımıza göz atmanızı da tavsiye ederiz.

Yazın sıcağında terlemenin önüne geçemeseniz de bir nebze de olsa koltuk altında terlemeyi azaltabilir ve koltuk altınızın terlemeden kaynaklı kararmalarını ortadan kaldırabilirsiniz. Evde pratik bir şekilde kolay bulunabilir malzemelerle koltuk altlarınız için önlemlerinizi alabilir ve sıcak yaz günlerinde dilediğiniz kıyafeti gönül rahatlığıyla giyebilirsiniz.

İşte sizlere koltuk altlarınız için evde uygulayabileceğiniz çözüm önerileri;

Pirinç unu ve sirke karışımı: Bir miktar pirinç unu içerisine macun kıvamına gelene kadar sirke ilave edin ve iyice karıştırarak aldığınız duş sonrası koltuk altlarınıza sürün. Koltuk altlarınızda kokuya neden olabilecek bakterilerin de ortadan kalkmasını sağlayan karışım uyguladığınız bölgede cilt renginizin de açılmasına yardımcı olacaktır. pirinç unu ve sirke karışımını koltuk altlarınıza uyguladıktan sonra kurumasının ardından ılık su ile durulayabilirsiniz.

Limon: Etkili bir yöntem olarak kullanabileceğiniz limon cildinizin temizlenmesine bakterilerden arınmasına yardımcı olduğu gibi uyguladığınız bölgenin de cilt rengine etki ederek beyazlamasını sağlamaktadır. Her fırsatla koltuk altlarınızı temizlemenizin ardından kalın bir limon dilimini koltuk altlarınıza sürerek 5 dakika kadar bekleyin ve durulayın. Ancak limonla yapacağınız uygulama sonrası cildinizde kuruma meydana geleceği için uygulama yaptığınız bölgeyi nemlendirmeniz önerilir.

Sandal ağacı tozu ve gül suyu karışımı: Bir miktar sandal ağacı tozunu kap içerinse alarak kremsi kıvam gelene kadar gülsuyu ekleyin ve karışımı koltuk altlarınıza sürün. Koltuk altlarınıza beyazlatıcı etki veren sandal ağacı tozu gül suyu ile ferahlatıcı bir etkiyle cildinizle bütünleşmektedir. Uygulama sonrası 15 dakika kadar bekleyerek ılık su ile koltuk altlarınızı nazikçe temizleyebilirsiniz.

Karbonat ve su karışımı: 2 yemek kaşığı kadar karbonatı bir kap içerisinde macun kıvamına gelene kadar su ile karıştırarak koltuk altlarınıza uygulayın. Karbonat cilt bakım maskelerinde sıkça yer aldığı gibi koltuk altı uygulamalarınızda da uyguladığınız bölgenin renginin açılmasını sağlayacaktır. Aşırıya kaçmamak kaydı ile gün aşırı karışımı koltuk altlarınıza uygulayabilir ve 5-10 dakika kadar beklemenin ardından ılık su ile durulayabilirsiniz.

error: Copyright! Yaşamloji