sıfırlama diyeti sıfırlama diyeti Vücut Sıfırlama Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? s  f  rlama v  cut diyeti
sıfırlama vücut diyeti

Vücut Sıfırlama Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Zayıflamak ve vücudu şekle sokmak için sıfırlama diyeti  ve Smoothie nasıl yapılır? Aşağıda inceleyelim.

Vücut Sıfırlama Diyeti Nedir?

Son dönemlerin en çok tercih edilen diyeti olan vücut sıfırlama diyeti hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazımızdan takip edebilirsiniz. Öncelikle sıfırlama diyeti nedir? New York’ta Harley Pasternak tarafından ortaya çıkan bu zayıflama yöntemi etkili başarı sağlaması sonucu hızlı bir şekilde takipçi kazanmayı başarmıştır. Harley Pasternak bir çok yabancı ünlüye yaşam koçluğu yapmaktadır. Örnek verecek olursak Kim Kardashian, Lady Gaga vs. bu isimlerle beraber çalışmıştır.

Adından da anlayacağınız gibi sıfırlama diyeti sayesinde vücut, metabolizmanıza bir nevi restart atmak söz konusu oluyor. Bu durumda da sadece iki hafta gibi kısa bir süre içerisinde hızlı bir şekilde kilo vermeye başlıyorsunuz. Bunu yaparken saatlerce süren ve kişiyi fazlasıyla yoran egzersiz hareketlerini  yapmanıza da gerek yok.

Sıfırlama diyeti nasıl yapılır: Öncelikle bu diyet hakkında bilinmesi gereken en büyük gerçek, diğer türlerine oranla daha kolay bir şekilde yapıldığıdır. İyi bir alternatif ve etkili bir vücut diyeti  zayıflama aracı olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Vücut Sıfırlama Diyetinin Başlangıç Evresi

Smoothie, yaparak kendinize uygun bir beslenme programı oluşturuyorsunuz. Özellikle istediğiniz meyveleri taze bir şekilde kullandığınız için herhangi bir sağlık sorununun oluşma riski de bulunmuyor. Bu diyet programı sizi aç bırakmadan başladığınız andan itibaren kilo verdirmeyi amaçlıyor. 3 x 5 günlük periyotlardan oluşurken ilk 5 gün tamamen smoothie’ ler ile besleniyorsunuz.

Aslına bakılırsa diyetin her periyodunda smoothieler sizin için en önemli beslenme kaynağı olarak karşınıza çıkıyor. Bu diyette günlük 5 öğün boyunca smoothie alıyorsunuz. Aynı zamanda ikinci 5 günlük periyottan itibaren günde tek öğün beslenme prensibine de giriş yapabiliyorsunuz.

Sıfırlama Diyeti ve Smoothie

Etkili bir vitamin kaynağı olan smoothie metabolizmanızı hızlandırırken az miktarda kalori almanızı ve bunun sonucunda tok kalmanızı sağlıyor. Aynı zamanda vücut sıfırlamanın ilk evresi tamamlandıktan sonra normal yiyeceklerle de beslenebilirsiniz. Bu şekilde bir beslenme programı seçmeniz de vücudun hızlı bir şekilde kalori yakmaya uygun hale gelmesini sağlıyor.

Smoothie Nedir: Düşük kalorili çeşitli meyve sularını karıştırarak veya birden fazla meyvelerin suyunu robotta sıkarak hazırlanan bir karışımdır. Yaz aylarında bunun içerisinde dondurma veya buz eklenerek tüketilebilir.

Öncelikli olarak çok hareket etmek yer alıyor. Çok hareket denildiği zaman aklınıza kesinlikle devamlı spor egzersizleri gelmemelidir. Onun yerine daha az egzersiz ve devamlı yürüyüş yaparak destekliyorsunuz. Vücut diyetinin ikinci evresinden itibaren günlük on dakika kadar süren egzersiz hareketleri yapılabilir.

Önemli olan konu başlığı ise hazırlanan smoothie’ lerde içerik farklı tutulsa bile, eklenen protein miktarı ve porsiyon miktarının her zaman için sabit kalmasıdır. Bu diyet sizi başlangıçta yorabilir fakat ilerleyen safhalarında daha çok alışmaya başlayarak ne kadar uygun bir tercih yaptığınızı daha iyi anlayacaksınız. Vücut sıfırlama rejimi bütünüyle hızlı kilo vermek isteyen fakat kilo verirken de çok fazla yorulmak istemeyen insanların sorunlarına çözüm sunmaktadır. Sizler de büyük bir rahatlıkla bu zayıflatan ayrıcalığından yararlanabilirsiniz.

error: Copyright! Yaşamloji