yüz maskesi türk kahvesi maskesi Türk Kahvesi Maskesi maske T  rk kahvesi

Türk Kahvesi Maskesi

Türk Kahvesi Telvesi ile Maske Tarifleri

Hanımlar, evde içtiğiniz türk kahvesinin telvesini atmayın ve doğal maske yapımında kullanın. Katkısız bir cilt peelingi olan kahve telvesi ile cildinizi kirden, ölü hücrelerden, siyah noktalardan ve ufak sivilcelerden arındırmak mümkün.

Son günlerde git gide popüler cilt maskeleri arasında olan Türk kahvesi maskesi faydaları ve nasıl yapılır aşağıdan bakalım. Başlangıçta bol köpüklü Türk kahvesi yapıp bir güzel içiyoruz, sonrasında ise aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz;

Türk Kahvesi Maskesi Nasıl Yapılır?

Siyah noktalar için maske tarifi: Kahve telvesi ile iki tatlı kaşığı yoğurdu karıştırın. Bu karışıma bir tatlı kaşığı limon damlatın. Maskeyi 20 dakika beklettikten sonra yüzü ılık su ile yıkayın.

Yüz kararmaları ve parlatmak için: Özellikle özel günlerde pırıl pırıl, parlak bir cilde sahip olmak için hemen etkisini gösteren Türk kahve telvesi ile yumurta akı maskesi yapın. Kahve telvesi ile bir yumurta akına birkaç damla limon sıkarak, cildinizde 15-20 dakika bekletip durulayın.

Cildi derinlemesine temizlemek ve beslemek için: Türk kahvesi telvesi ile bir çorba kaşığı balı karıştırarak haftada bir kez cildinize uygulayın. Maskeyi en az yarım saat cildinizde dinlendirip yıkayın. Bu maskeyi yapmadan önce yüze buhara tutup nemli cilde uygularsanız daha etkili olur.

Yukarıdaki maske tarifleri ile yüz çevresi ciltte oluşan siyah noktalar detoks etkisiyle zamanla kaybolur ve sağlıklı bir cilt için uygulayabilirsiniz. Kullanma talimatlarına dikkat ettiğiniz sürece işe yarar olduklarını sizde fark edeeksiniz.

error: Copyright! Yaşamloji