soğan suyu soğan suyu kürü Soğan Suyu Kürü İle Zayıflama so  an k  r   suyu

Soğan Suyu Kürü İle Zayıflama

 Zayıflamak İçin Soğan Suyu Kürü Diyeti Nasıl Yapılır?

 Zayıflamak için yüzlerce hatta binlerce yöntem ve kür bulunmaktadır. Bu kürlerden kimisi zayıflamak için fazla etkili olmasa da, oldukça etkili birçok yöntem de bulunmaktadır. Bu etkili yöntemlerden birisi de soğan suyu kürü diyeti, soğan kürü nasıl yapılır ve faydaları nelerdir göz atalım.

 Soğan Suyu Kürü Zayıflatır mı, Faydaları Nelerdir?

 Sağlık açısından sayısız faydaları olan soğan, kilo verme açısından da son derece faydalı bir bitkidir.  Ve soğan suyu ile zayıflama bir hayal değildir. Diyet listenizin ve egzersiz programlarınızın yanına faydaları ile bilinen soğanı da ekleyebilirsiniz. Soğan suyu diyeti aynı zamanda şu isimlerle de adlandırılmaktadır; soğan kürü, soğan çorbası diyeti, soğan suyu çorbası.

 Öncelikle neden direk olarak  soğanın kendisi değil de, soğan suyu diyeti diye soracak olanlara işin uzmanları olan diyetisyenler, soğanın içerisinde yer alan uçucu enzimlerin kesildikten sonra kaybolduğunu cevap olarak vermektedirler. Bu yüzden soğan kürü yani soğan suyu diyeti, kilo verme konusunda daha etkilidir. Bu nedenle soğanı direk yemek, ya da suyunu çıkaracak içmek daha etkili olacaktır. Soğanı direk olarak  yemek daha zor olacağından, soğan suyu kürü daha makul görülmektedir.

Soğan kürünü uyguladığınızda, vücudunuzdaki toksinleri daha hızlı bir şekilde atar metabolizmanın çalışmasını hızlandırarak, daha hızlı zayıflayabilirsiniz.

Zayıflamak için soğan suyu diyeti nasıl yapılır? 

 Konumuzda bahsettiğimiz gibi vücudumuzda biriken toksinlerin hızlı ve etkili bir şekilde atılmasına  yardımcı olan soğan suyu  kürü, kalıcı kilo verdiren en etkili bitkisel zayıflama yöntemlerinden birisidir.

 Soğan kürü suyu aynı zamanda cilt bakımı, adet söktürme vb. Şeylerde de bitkisel tedavi ve çözüm olarak kullanılmaktadır.

 Soğan suyu diyetinin hazırlanışı ve uygulanışı son derece basit olup, şu şekildedir;

İki şekilde yapılışı olan soğan suyu kürünün ilki soğanları kaynatarak suyunu içmek, diğerinde ise soğanları katı meyve sıkacağı ile parçalayarak suyunu sıkmaktır.

 Kaynatılarak yapılan soğan suyu kürü nasıl yapılır?

 Malzeme olarak 1 litre su ve 2 adet orta boy soğan gereklidir.Önce suyumuzu kaynatıyoruz. Daha sonra soğanların kabuğunu soyarak 4 parçaya bölüyoruz. Sonrasında soğanları kaynattığımız suya atıyoruz.

Soğan Suyu Kürü Nasıl Yapılır ve Tarifi

 Kaynatılmış soğan suyu 5 dakika kadar kısık ateşte bekleterek, ateşin üzerinden alıp ılımasını bekliyoruz. Soğan suyu ılıdıktan sonra, her yemekten yaklaşık olarak 15 20 dakika kadar önce, aç karnına 1 bardak soğan suyu kürünü içiyoruz.

 Aç karnına içilen bu soğan suyu iştahınızı kesecek, metabolizmanızın çalışmasını hızlandırarak zayıflamanıza çok büyük katkılar sağlayacaktır.

 Soğan suyu ile zayıflama diyetini, doktor İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki birçok programında açıklamıştı.

 Soğan suyu diyetinin uygulanışı;

 Soğan suyu diyetinin tam manasıyla etkisini gösterebilmesi için, 6-8 hafta kadar devam edilmelidir. Soğanın suyunu sadece vücudunuzdan toksinleri atmak için kullanıyorsanız, bunun için 15 gün yeterli olacaktır.

soğan suyu ile zayıflama soğan suyu kürü Soğan Suyu Kürü İle Zayıflama so  an suyu k  r

 Nasıl Uygulanır?

Zayıflamak yapılan soğan kürünün, öğle ve akşam yemeklerinden 15 20 dakika kadar önce ve aç karnına içilmesi gerekir. Soğan kürü artarsa, bunu en fazla 72 saat içinde tüketmeniz uygun olacaktır. Sonrasında içmeyin.

Soğan suyu kürünün yanısıra, soğan suyu çorbası kürüde denenebilir.

Soğan Suyu Çorbası Kürü Nasıl Yapılır?

Kullanılan Malzemeler:
* 6 tane soğan,
* İsteğinize göre, yarımşar kilo iki çeşit sebze.
* Et suyu (yağsız)
* Limon ve baharat.

Soğan Çorbası Tarifi ve Nasıl Hazırlanır?
Kullanacağınız malzemeleri isteğinize göre, bildiğiniz yemek pişirme tarzında hazırlayın. Çorbayı hazırlarken bitkisel ve hayvansal yağlardan uzak durmaya çalışın.

Soğan Çorbası Diyeti Nasıl Uygulanır:

Sabahları: 50 gram beyaz peynir, ve şekersiz çay.

İlk gün: öğle-akşam: İstediğiniz kadar meyve ve soğan suyu
çorbası.

2. gün öğle-akşam: Doyacağınız kadar ızgara et + soğan suyu
çorbası.

3. gün öğle-akşam: Pirinç lapası, meyve (muz ve
üzüm hariç) + soğan suyu çorbası.

 Soğan çorbası ile zayıflamak isteyenlerdenseniz, çorbayı yukarıdaki şekilde üç günlük diyetler halinde uygulayın. 3 günün ardından bir gün ara vererek yine 3 gün olacak şekilde devam edin. Bu şekilde 8 haftayı tamamlayın. 8 haftanın sonunda, 10 gün ara vererek yeniden soğan çorbası diyetine devam edebilir ve kilo verebilirsiniz.

 Soğan suyu , zayıflatıcı etkileri kanıtlanmış bitkisel zayıflama yöntemlerinden birisidir.

error: Copyright! Yaşamloji