burçlara göre burçlara göre diyet zayıflama Burçlara Göre Diyet, Zayıflama bur  lara g  re diyet zay  flama
burçlara göre diyet zayıflama

Burçlara Göre Diyet, Zayıflama

Burçlara Göre Diyet, Zayıflama Yöntemleri

Her insanın burç ve yemek alışkanları birbirinden farklıdır. Gelin beraber burçlara göre diyet listesi ve zayıflama nasıl olur, tarifleri, yöntemleri nelerdir bir göz atalım.

İnsanların davranışlarında etkin olduğu kadar yemek yeme alışkanlıklarında da belirleyici olan burçlar, beslenme alışkanlıklarınızı da etkiliyor. Sizde diyet yapmadan önce burcunuzun özelliklerini öğrenmek isterseniz bu yazımızı okumadan geçmeyin…

İşte burçlara göre diyet ve zayıflamanın yöntemleri;

Koç Burcuna Göre Diyet

Abur-cubur yemeyi seven koç burçları tuz ve alkolden uzak durarak bol bol su içmelidir. Sizin için haftalık beslenmenize mutlaka eklenmesi gereken gerekli olan besinler pirinç, domates, soğan, mercimek, karnı bahar, marul, yeşil salata, ıspanak, turp, zeytin, elma, ceviz gibi yiyeceklerdir. Tatlılar ise kayısı, karpuz gibi ise fazla şeker içermemelidir.

Boğa Burcuna Göre Diyet

Siz yaşamak için yemek yiyenler den değil yemek için yaşayanlardansınız. Karbonhidratlardan uzak durmazsanız Sindirim güçlüğü çekebilir ve ileride bu kilolarınız başınıza büyük dertler açabilir Düşük ölçülerde nişasta, yağ ve şeker içeren besinlerden oluşan diyet,  programı hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olmalıdır. Ayrıca Doğal iyot içeren besinler karaciğer, böbrek, balık ve deniz mahsulleri, pancar, ıspanak meyve ve yeşil salata diyet listenizde daima yer almalıdır

İkizler Burcu

Yemek yerken o kadar acele ediyorsunuz ki besinleri neredeyse çiğnemeden yutuyorsunuz. İkizler burçları kemiklerinin sağlıklı olmasını istiyorsa, sağlıklı beslenmelidir. Kan pıhtılaşmasının çok sık görüldüğü ikizler burcunun diyet listesinde tereyağı ve köy peyniri, greyfurt, portakal, şeftali havuç, erik, üzüm suyu, kuru üzüm ve badem beslenme balık, gibi besinler mutlaka olmalıdır. Değişken ruh haliniz ve sakinleşmeniz için ise kafeinsiz ve bitkisel çaylar tam size göre.

Yengeç Burcu Zayıflama Yöntemi

Duygusal ve hassas yapınızdan dolayı kendilerini mutsuz hissettikçe keklere, dondurma ve şekerlemelere sarılsalar da yapıları kadar midelerinin de hassas olmasından dolayı nişasta ve şeker içeren besinler kadar tuz ve baharattan da uzak durmalıdır. Vücudunuz kalsiyuma fazlaca ihtiyaç duyması nedeni ile  Diyet listenizde  düşük yağ içeren süt, peynir ve yoğurt gibi besinler başta olmak üzere domates, salata ve marul kıvırcık lahana, yağsız proteinli besinleri dahil etmelisiniz. Bu tür besinler hem mide sağlığınız açısından iyi olup, hem de kilonuzu daha rahat kontrol altına almanızı sağlar.

Aslan Burcu Zayıflama Yolları

Güzel ve Lüks lokantalar nefis yemekler aslan burçlarının olmazsa olmazı. Formlarına ve görünümlerine önem verdikleri için diyet yapmakta en iradeli burçlardan biridir. Kan dolaşımınızın düzenli olması için; karaciğer, kuzu eti, tavuk eti, elma, kereviz, şeftali, incir, limon ve badem gibi yiyecekler diyet listenizde bulundurmayı unutmayın. İleride kilo problemi yaşamak istemiyorsanız Porsiyonlarınızı yüzde 50 azaltılması önerilir.

Başak Burcu

Başak burcunun hayatının vazgeçilmesi çikolata ve şekerleme türü yiyeceklerdir. Kalbinizde problem yaşamak istemiyorsanız bu tür yiyeceklerden uzak durmalısınız. Çavdar, peynir, zeytin buğday portakal,  elma, limon, kavun, armut diyet listeniz için en ideal yiyeceklerinizdir.

Terazi Burcu

Böbreklerinizin sağlığı için diyet listesinde buğday, yulaf unu, badem, kuru üzüm, mısır, havuç, ıspanak, bezelye, meyvelerden ise elma, çilek, gibi besinler olmalıdır. Böbreklerinizin sağlığı için asitli içeceklerden uzak durmalı ve bol su tüketmelisiniz. Kilo kontrolü için ise;  ince dilimli ve küçük porsiyonlu besinler kilo vermenizde faydalı olacaktır.

Akrep Burcu

Akrep burçları solunum yolları problemleri yaşamamak için tam tahıllı ekmekler, balık, soğan, kırmızıturp, yeşil salata, taze meyve ve sebzelerden oluşan bir diyet programı uygulamalıdır. Doğru beslenir ve bunu yaşam biçimi haline getirirseniz gergin ve stres gibi problemlerde yaşamazsınız.

Yay Burcu

Abur cubur yemekten çok hoşlanan yay burçları öğün atlayarak diyetinizi bozmak yerine doğal beslenmeyi tercih etmelidir.Doğal beslenmek için ise; diyet listesinde kabuklu meyveler, sebzeler, çiğ sebze, yeşilbiber, incir, kuru erik, çilek, elma, armut,  gibi besinleri tercih etmelidir.

Oğlak Burcu

Değişik lezzetler tatmayı seven oğlak burçları vitamin ve minerallerden oluşan geniş bir besin karışımına ihtiyaç duyar. Vücut olarak sofra tuzuna çok ihtiyaç duyan oğlak burçları bu ihtiyacı sofra tuzu yerine, balık, midye gibi deniz ürünlerinden almaları tavsiye edilir. Brokoli, lahana, kereviz, turp, havuç, ıspanak bal kabağı, badem portakal, limon, yağsız etler türlü peynir, buğday ve incir kayısı, gibi besinlerden oluşan diyet listelerinde bulunmalıdır.

Kova Burcu

Yenilikçi yemek tarzları sayesinde değişik lezzetler tatmayı seven kova burçları sürekli vücutları C vitaminine sofra tuzuna çok ihtiyaç duyar. Bu ihtiyacı sofra tuzu yerine, bu maddeyi barındıran besinlerden alınması sizin için daha ideal olacaktır. Çünkü fazla tuz tüketimi kan dolaşımının zayıflamasına ve vücutta şişkinliğe neden olabilir. İleride karaciğer rahatsızlıkları yaşamak istemiyorsanız diyet listenizden deniz ürünlerini, havuç, brokoli, , turp, ıspanak, elma, bal kabağı, şeftali, portakal,  limon, greyfurt, ananas ve nar gibi besinleri eksik etmemelisiniz.

Balık Burcu

Balık burçları sıkıcı diyetlerin yerine düşük yağlı demir ve protein açısından zengin diyet listesi uygulamanız size kendinizi çok daha iyi hissettirecektir.  Ispanak, marul, kuru erik, üzüm portakal, limon, şeftali, üzüm,  elma,  maydanoz da arpa, buğday ekmeği, soğan, kuru fasulye karaciğer, yağsız sığır eti, kuzu eti, yumurta sarısı gibi yiyecekler diyet listesinde mutlaka yer almalıdır.

error: Copyright! Yaşamloji