yanak gıdı eritme  Yanaklarından Gıdığından Kurtulmak İsteyenlere Öneriler yanak g  d   eritme
yanak gıdı eritme

Yanaklarından Gıdığından Kurtulmak İsteyenlere Öneriler

Genetik yapı sebebi ile bazı insanların ilk olarak basenleri, bazı insanların göbeği bazı insanların ise yüzü ve gerdanı kilo alır. Bu durumu engellemek için beslenmenin yanında spora başlamak çok önemlidir. Çünkü vücut kaslarını çalıştıran spor, vücudun alt kısmını dengeye sokarken, hareketleri yaparken harcanan enerji, yüz ve boyun kaslarını çalıştırır. Spor ile birlikte su içmekte oldukça önemlidir. Vücutta sıvı eksikliğine bağlı gelişen; ödem ve göz çevresi şişlikleri, su sayesinde sonlanacaktır. Son yıllarda çok fazla insanın faydalandığı yüz yogası ise yanak kaslarını çalıştırır, boyun ve çene altında biriken yağları eritir ve göz şişliklerini önler. Fakat yüz yogasını, düzenli yapmak ve kısa süre içinde büyük değişiklikler beklememek gerekir. Çünkü vücudun tüm bölgeleri gibi, yüz ve boyunda estetik müdahaleler dışında anında şekle girmez. Yaklaşık 15-20 gün düzenli yüz yogası yapıldıktan sonra, bazı olumlu sonuçlar beklemek gerekir.

yüz yogası  Yanaklarından Gıdığından Kurtulmak İsteyenlere Öneriler yu  z yogas
yüz yogası

Yüz Yogası Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Yüz yogası, birkaç küçük alet kullanılarak veya sadece parmaklar ile yüz ve göz çevresindeki kasların uyarılmasıdır. Düzenli yapıldığında kırışıklıkları önler, sarkmaları yok eder ve şişlikleri azaltarak daha genç bir görüntü meydana getirir. Kısa sürede fayda görmek için hareketlerin her gün üç set halinde ve düzenli yapılması önerilmektedir. Yüz yogası yaparken, kalem, kaşık, balon kullanmak, bazen de hiçbir yardımcı alet kullanmadan sadece elleri kullanmak yeterli olacaktır. Son yıllarda moda olan ve birçok bayanın estetik müdahaleler ile yaptırdığı dolgun dudaklar, yüz yogasını düzenli yapmak sayesinde elde edilebilir. Yüz yogasında, zaman ayırmanız gereken sadece birkaç hareket vardır. Bu hareketleri öğrenmek ve aynen tarif edildiği gibi uygulamak, kısa süre içinde yüz ve boyundaki problemlerden kurtulmak için etkili olur.

Yüz Yogası Hareketleri

1- Yüzün, daha iri görünmesine yol açan ilk bölge yanaklardır. Bu sebeple ilk olarak yanak kaslarını, dudakları ve gıdıyı çalıştıran kalem egzersizi yapılabilir. Evde bulunan bir kurşun kalem, dudakların arasına yerleştirilir ve yaklaşık 5 dakika dudakların arasında çevrilir. Bu hareketi her gün 2-3 defa yapmak dudaklardaki kan hücrelerinin canlanmasını, boyun kaslarının çalışmasını ve yanakların kısa süre içinde şekle girmesini sağlayacaktır.

2- Yüzünün iriliğinden şikayet edenlerin, diğer rahatsız olduğu bölge ise göz çevresidir. Göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklar ve şişme, yüz yogası hareketleri sayesinde azaltılabilir. İlk olarak sağ el kullanılarak, sol göz hareketleri yapılır. Sağ avuç içi hafifçe sol şakağın üzerine yerleştirilmeli, sol el parmakları ise göz ve kaş arasına hafifçe bastırmalıdır. Her iki el aynı anda, ama ters yönde daire çizer gibi çevrilmelidir. Yaklaşık 5 er dakika yapılan hareket aynı şekilde diğer göze de yapılır. Kaş arasındaki çizgilerin görünürlüğünü hafifleten bu hareket, göz çevresinde oluşan kırışıklıklardan kurtulmaya yardımcı olacaktır.

3- Genç veya yaşlı, her insanda oluşan kaş arası çizgilerini hafifleten ve kaşların daha yukarı kalkmasını sağlayan, yüz yogası hareketleri de mevcuttur. Her iki elin avuç içleri kaşların orta noktasına yerleştirilir. Hafifçe bastırılır ve kaşların başlangıç noktası aşağıya doğru indirilmeye çalışılır. Bu hareketi yaparken kaşların elle sabit tutulması ve kaş başlangıcının ise aşağıya direnç göstermesi oldukça önemlidir. Hareketi düzenli olarak sabah ve akşam onar defa yaparak, kaşların hemen yukarı kavis kazandığını görmek mümkündür.

4- Yüz kaslarını ve elmacık kemikleri şekillendiren diğer hareket ise sesli harflerin, yüksek sesle ve ağız iyice açılarak söylenmesidir. Ağız olabildiğince oynatılarak; a,e,ı,i,o,ö demek, zaten yüzdeki tüm kasların çalışmasını sağlar. Her gün 10 set ve üç defa sesli harfler söylenir. Boyun ve elmacık kemikleri de dahil, tüm yüz şekli bu hareket sayesinde yeniden şekillenecektir.

error: Copyright! Yaşamloji