kilo verme yolları kalıcı kilo Kalıcı Kilo Nasıl Verilir, Vermek İçin Yollar Nelerdir? kal  c   kilo vermek istiyorum

Kalıcı Kilo Nasıl Verilir, Vermek İçin Yollar Nelerdir?

Kalıcı Kilo Nasıl Verilir, Verme Yolları Nelerdir?

Formunu korumak yada fazla kilolara sahip olup zayıflarken bunun kalıcılığının sağlanması, zayıflama çabasında olan herkesin temennisidir.  Özellikle verdiğiniz kiloları yeniden sık sık almaktan şikayetçi iseniz, kalıcı kilo verme yolları altında sizlere sunacağımız yöntemler son derece yararlı olacaktır.

kalıcı kilo verme nasıl verilir verenler verdiren diyet listesi yöntemleri yolları

Kilo Kaybının Kalıcı Olabilmesi İçin Metabolizmayı Kontrol Ettirin!

Kiloları ile başı dertte olan ve bunu bertaraf edebilmek için öncelikle kesinlikle bir sağlık kontrolünden geçmesi, konu hakkında da uzmandan tavsiyeler alması son derece önemlidir.  Çünkü sık sık yaşanan kilo artışları ve kilo kayıpları, insan sağlığını birinci derecede etkileyen unsurların başında gelmektedir. Organlar ve dolayısıyla vücut, yaşanan bu ani değişikliklere zor adapte olur. Bu nedenle mutlak bir uzman kontrolü,  kalıcı kilo vermek adına mücadele etmeye başlamadan önce şarttır!

Zayıflamak isteyenlerin düştüğü en büyük hataların başında, sadece az beslenerek kilo verileceğini düşünmek gelir. Bu temelinde son derece yanlış bir tutum olup, önemli ve etkili asıl faktörün doğru ve sağlıklı beslenme olduğu bilinmelidir.  Ayrıca kalıcı kilo vermenin diğer bir önemli yolları arasında, kişiye kilo aldıran etkenlerin iyi tespit edilerek, bunların önünün kesilmesidir.

Sağlıklı beslenebilmek için, vücudunda sağlıklı olması ve buna göre beslenilme gerekir. Çok yararlı bir yiyecek bile, bedeninizde bilmediğiniz farklı bir rahatsızlıktan dolayı, zararlı bir yiyecek haline gelebilir. Çok fazla yemek yiyorsanız ve “Bu kadar yemek yedim ama hala zor doyuyorum” diyorsanız, bu bir hastalığında habercisi olabilir ve kalıcı kilo vermek zorlaşır.  Yine kendinizi çok yorgun hissetmeniz, vücutta meydana gelen şişlikler ve tuzlu yiyeceklere karşı fazla istek duymakta, hastalık habercisi olabilir. Bu gibi durumlarda kişinin genelde tiroid bezlerinde sıkıntı olduğu ortaya çıkmıştır.

Kalıcı Zayıflamak için, Yaşam Tarzınızı Değiştirmelisiniz.

Yukarıda sağlıklı ve doğru beslenme şartları yerine getirilip, gerekli genel sağlık kontrolünden geçtikten sonra kalıcı zayıflamak için yapılacak ikinci adım,  alışkanlıklarınızı yeniden değerlendirmeniz olacaktır.

Geceleri uyanıp doğru mutfağa gidiyorsanız, doyduğunuz halde yemek lezzetli diye yemeye devam ediyorsanız,  televizyon. karşısında durmadan bir şeyler atıştırıyorsanız, Alkol kullanımı fazlaysa ya da çok hızlı yemek yiyorsanız bu ve buna benzer sayılabilecek daha birçok olumsuz alışkanlığınız var ise, mutlaka yaşam tarzınızı kontrolden geçirmeniz ve hatta değiştirmeniz gerekecektir. Kalıcı kilo vermenin en temel şartı budur. Aksi halde de elbette kilo verebilirsiniz. Ancak verilen kiloları kısa sürede yeniden almamanız,  içten bile değil.

Kalıcı kilo nasıl verilir: Kahvaltı yapmayı kesinlikle atlamayın. Hiç imkanınız olmadığı günlerde bile en azından bir kase meyveli yoğurt yemeyi ihmal etmeyin. Kahvaltı metabolizma açısından son derece önemli bir etkendir.

Acıkmayı engelleyin: Gün içerisinde öğün saati olmasa bile acıkabilirsiniz. Bu gibi zamanlarda açlığınızı yatıştıracak bir meyve, diyet bisküvi veya ayran gibi kalorisi az besinlerden sadece açlık hissinizi yok etmek için yararlanabilirsiniz.

Yemeğe Başlarken: Yemek yemeye başladığınız zaman bunu direk yemek ya da çorba ile değil de, su, yoğurt veya salata gibi yiyecek ve içeceklerle yapın.  Küçük bir tabak karışık salatayı ve küçük kase yoğurdu bitirdikten sonra, yemek yemeye başlayın. Merak etmeyin o sevdiğiniz yemekten yine 3-5 lokma alacaksınız. Ancak midenizi size kilo aldıracak bir yemekle doldurmamış olacaksınız. Kalıcı kilo verme yolları arasında dikkat edilmesi gereken yöntemler arasındadır.

Televizyon izlerken: Televizyon karşısında mutlaka kendinizi frenlemesini bilin. Tv izlerken bir şeyler yeme alışkanlığınızı tamamen ortadan kaldıramıyorsanız bile, bunu en aza indirin. Bir yandan kalori yakmaktan uzak bir şekilde oturup, bir yandan da kalori alarak kalıcı zayıflama başarısına ulaşmanız mümkün değildir. Tv karşısında mutlaka  bir şeyler atıştıracak iseniz, bu tercihinizi salatalık, marul ya da %100 doğal sıkılmış kalorisi az meyve sularından yana kullanabilirsiniz.

Doğru Beslenirken, Egzersizleri Yaşam Tarzınızla Bütünleştirin!

Sağlık kontrolleri tamam. Beslenmede son derece dikkat ettik ve yaşam tarzımızı da biraz değiştirdik. Ancak bunları yapmamıza rağmen, egzersizleri yapmaktan hep kaçarız. Yapacağımız egzersizler de bu bütünün bir parçasıdır. Kalıcı kilo vermek için önemli bir aşaması olan egzersizleri, çok zamanınız olmasa bile günlük 30-40 dakika ayırarak yapmalıyız. Bir arkadaşınızla yürüyüş ya da hafif tempolu koşu yapabilirsiniz. Yada evde basitte olsa bir takım egzersizlerde, hiç yapmamaktan daha iyi olacaktır. Hafta sonlarınızdan kalan boş vaktinizin bir kaç saatini yüzme, bisiklet turu gibi aktivitelerle değerlendirebilirsiniz. Hem eğlenceli bir aktivite yapmış olursunuz, hem de kalori yakmış olursunuz. Aynı zamanda yapacağınız tüm egzersizlerin, sağlıklı bir beden için önemini bilmeyen yoktur.

Egzersizler İçin Öneriler

Egzersizlerin yorgunluğunu sabah saatlerine getirin. Hafta içi pek vaktiniz olmasa bile, en azından 15 dakikanızı egzersiz yapmaya ayırın.

Sporun en ideal zamanlarından birisi de, yemeklerden 1-2 saat sonrasıdır.  Spora başlamadan önce 1 bardak ve spor boyunca her 20 dakikalık süreçte, 1 bardak daha su içmek önemlidir. Zira su içerek hem vücudunuzun su dengesini daha rahat koruyabilir, hem de gözeneklerin açılmasına yardımcı olabilirsiniz. Günde 4 litreden fazla tüketmeyin.

Evinize ya da ofisinize inip çıkarken, çok yüksek katlarda değillerse yürüyerek inip çıkın. Veya en azından bir kısmını merdivenle inip çıkabilirsiniz. Kalıcı kilo nasıl verilir sorusunun basit yolları arasındadır bu yöntem.

Fazla kilolardan kalıcı olarak kurtulabilmek ve bunu devamlı bir şekilde sağlamak için sadece şok diyetler, az beslenme ve cerrahi yöntemler geçerli değildir. Kilolarınızdan kurtulurken uygulayabileceğiniz en ideal yöntem, kalıcı zayıflamaya yönelik olmalı ve böylelikle vücudun sağlığı da düşünülmelidir.

error: Copyright! Yaşamloji