iştah kesen iştah çay İştah Kesen Bitki Çayları ve Kesici Şeyler i  tah kesme

İştah Kesen Bitki Çayları ve Kesici Şeyler

Sayfanın en altında iştah kesen bitki çayları var fakat öncesinde yeme isteğini kesici diğer yollar neler, kapatıcı özelliği bulunan şeylerle nasıl kesilir? Onu inceleyelim.

İştah Kesici Bitki Çay Tarifleri ve Kesen Yollar

İştah, diyet yaparken ve obeziteye karşı karşılaştığımız en büyük düşmandır. İştah kesme yollarını deneyerek diyet yaparken tokluk hissini arttırabilir, diyetin başarıyla devam etmesini sağlayabiliriz. İştah kesme yolları arasında en etkili olan porsiyonları azaltarak daha sık yemek yemektir. Bu sayede açlık krizlerinin önüne geçebilirsiniz.

Açlık krizine girerek bir anda çok fazla besinler tüketmeyi önleyebilmek için, bol miktarda su tüketmelisiniz ayrıca karbonhidrat ağırlıklı bir besin tablosu izleyerek iştah kesme yollarını denemeniz mümkün.

Ayrıca iştah kesici teknikler incelendiğinde en çok ön plana çıkan yöntem besinlerin çok fazla çiğnenmesi ve düzenli olarak yapılan egzersizlerdir.

Bunun dışında vücut enerjisi azalmaya başladığında, beyniniz farklı bileşenlerde kimyasal maddeler salgılıyor. Salgılanan bu kimyasal maddeler duygularınızı kontrol altına alarak, ruhsal çöküntülere neden oluyor ve iştahınız açılarak, çok fazla yiyecekler tüketmenize neden oluyor. Bu durumun önüne geçebilmek için sık sık ve az porsiyonlarda besin tüketimi en doğrusu olacaktır. Bu sayede beyniniz açlık hissi yaratan kimyasalları üretmeyecek ve iştahı kesmek mümkün hale gelecektir.

İştah nasıl kesilir: Daha öncede bahsettiğimiz gibi karbonhidratlar iştah kapatıcı için en ideal besinlerdir. Özellikle sağlıklı karbonhidratlar tercih ettiğiniz taktirde, sindirim siteminizde daha uzun süre kalıyor ve şeker seviyeniz çok daha yavaş yükselerek, daha uzun süre tok kalma şansına sahip olabiliyorsunuz.

Bitki Çayları İştah Keser mi?

Bilindiği gibi bazı bitkisel çayların iştah kesen özelliği vardır. Özellikle doğal şekilde demleme yapılmış aşağıdaki bitki çayları iştah azaltıcı özellikleri tokluk hissinizin daha uzun süre devam etmesini sağlayacaktır.

İştah Kesen Çay Tarifleri Nelerdir?

İştah Kesen Yeşil Çay:

* Yeşil çay iştah kapatan çaylar arasında en önemlisidir.

* Yağ yakımını hızlandırır, sindirim sistemini çalıştırır ve metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur.

* Antioksidan etkisi ile toksinleri vücuttan atmaya yardımcı olur.

* Yeşil çay enerji verir ve iştah azaltıcı etkileri bulunmaktadır.

İştah Kesici Mate Yaprağı Çayı:

* Mate yaprağı çayının en önemli özelliği iştah bastıran bitki çayı olmasıdır.

* Özellikle hareketsiz bölgelerde yer alan ve zor eriyen yağların erimesine yardımcı olur.

* Bunun dışında uzun süre yemek yiyemeyeceğiniz durumlarda mate çayı tüketmek çok uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır.

İştah Kesen Rezene Çay Tarifi:

* Rezene çayı hazırlanışı kolay ve tokluk hissi vererek enerjiyi arttırıcı bir çaydır.

* Hazırlanışı için 2 litre kadar suyun içerisine 4 tatlı kaşığı kadar kurutulmuş rezene ilave ediyoruz ve yaklaşık olarak 6 dakika kadar demledikten sonra tüketebilirsiniz.

* Faydalarını en fazla elde edebilmek için öğünlerden sonra 1’er fincan tüketmelisiniz.

İştah Kapatıcı Funda Yaprağı Çayı:

* Funda yaprağı çayı idrar söktürücü etkisi ile böbreklerin çalışmasına yardımcı olan bir çaydır.

* Vücutta oluşan ödemin atılmasına yardımcıdır. Bağırsakların temizlenmesine ve sindirim sistemine yardımcı olur.

* Yemeklerden önce veya ara öğünlerde tüketildiğinde iştah kesen bitki çayları arasında yer almaktadır.

error: Copyright! Yaşamloji