kilo vermek Diyetle Hızlı Kilo Verme Yolları Yöntemleri zay flat c  kilo verme yollar

Diyetle Hızlı Kilo Verme Yolları Yöntemleri

Hızlı Zayıflamak İçin Kilo Vermenin Yolları ile Yöntemleri Mutlaka Bilinmeli!

Evet arkadaşlar sizde diyetle zayıflamaya adım atıyorsanız aşağıdaki kilo verme yollarını okumadan geçmeyin. Çok faydalı bilgiler ve zayıflama yöntemleri bulunmaktadır.

Sağlıklı beslenerek kilo vermek, diyet yapan kişilere daha kalıcı ve sağlıklı çözümler sunmaktadır. Şunu unutmayın ki aç kalıp tek yönlü beslenerek (Sadece protein veya karbonhidrat diyeti gibi.) asla sağlıklı diyet yapmış olmazsınız ve kalıcı kilo vermenin yolları arasında değildir. Bilakis geçici kilo verip sağlığınızdan olursunuz. Özellikle kısa süreli şok diyetlerle bir anda yüksek oranda kilo verdirirken sizi mutlu eder, ancak belli bir zaman sonra duran kilo verme moral bozukluğuna ve aşırı yemeye yöneltir. Şok diyetteki en önemli amaç sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak değil ani kilo kaybı yaşatmaktır. Metabolizmayı aşırı çalıştıran tek tip beslenme bünyenizi gereksiz yoracak ve tek tip beslenme sayesinde vücudunuz bazı alınması gereken besinlerden mahrum olacağı için sağlık orunlarını yanında getirecektir.

Tek tip beslenmelerle yapılan diyetlerin en kötü tarafı diyet bırakıldıktan sonra hızla eski kiloların alınmasıdır. Oysaki diyet, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanarak vücudu istenilen forumda tutmaktır.

Sağlıklı Beslenerek Hızlı Kilo Verme Yolları Nelerdir?

Diyette Sabah Kahvaltısının Önemi: Sabah kahvaltısını pas geçtim kilo vermeye niyetliyim düşüncesi başlı başına yanlış bir uygulamadır. Çünkü sağlıklı çalışan vücutta metabolizma gece dinlendikten sonra sabah erkenden göreve başlamalıdır. Kahvaltıyı es geçerseniz öğlene kadar metabolizma çalışmayacağı için bir önceki akşam yedikleriniz atılamadığından daha fazla emilecek ve bunlar da kilo olarak karşınıza çıkacaktır. Sabah sıkı bir beslenme ile metabolizmayı çalıştırmalısınız. Kahvaltıyı sağlam yaparsanız öğlen yemeğinde fazla yemezsiniz. Abartmadan ve doğru yapılan kahvaltı en etkili kilo verme yolları arasındadır. Vücuda çok faydalı olan bir dilim tam buğday ekmeğinin yanında, tok tutan haşlanmış yumurtayı yemekten (78 kalori) çekinmeyin.

Zayıflamak İstiyorum Diyorsanız Ara Öğün Önemli: Yine metabolizmanın sürekli çalışması için ara öğünleriniz mutlaka olmalıdır. Diyet yapmayan bir kişi günlük üç öğünde tükettiği besinleri diyet yapan kişi altı öğünde tüketse daha az kilo alır. Ara öğünde tercih edilen besinler bir bardak süt, ayran veya yarım avuç fındık olabilir veya bir porsiyon lif bakımından zengin fakat kalorisi düşük meyve olabilir.

Zayıflamada Egzersizin Önemi: Özellikle sabah kahvaltısı beslenme listesinden önce yapılacak 45 dakikalık hafif egzersizin büyük faydasını göreceksiniz. Gece duran metabolizmada biriken yağ asitleri en güzel sabah çalışmaya başlamadan önce yakılır. Egzersiz yaparken 20 dakikadan sonra yağ yakılmaya başlanır. Bu nedenle sabah egzersizlerinde 45 dakika yapmak 25 dakika yağ yakmak anlamına gelecektir. 20 dakika sonra bırakılan egzersizin hiçbir faydası olmayacaktır. Çünkü tam yağ yakmaya başlandığında egzersize son verilmiş olacaktır. Kilo vermek istiyorum diyorsanız hafif egzersizler şart.

Günlük Vücudun İhtiyacı Olan Yiyecekler ve Kalori Değerleri Nedir?

Sağlıklı bir yaşam için her türlü besinlerin vücut tarafından alınması gerekmektedir. Yapılan araştırmalara göre günlük vücudun aldığı kalorinin besinlere göre dağılımı şu şeklide olmalıdır:

Karbonhidrat %50 Günde en az 100-125 gram komplex karbonhidrat vücut için gerekli. 1 gram size ortalama 4 kcal. enerji verir. Diyette sağlıklı karbonhidrat gurubunda olan tam buğday ekmeği kalorisi ve faydaları için tıklayın.
Protein %20: 1 gram proteinli yiyecekler içinde genellikle 4 kalori değeri vardır.
Yağ %30: . 1 Gr. yağ vücuda 9 kalorilik bir enerji vermekte.

kiloyu vermek için yöntemler kilo vermek Diyetle Hızlı Kilo Verme Yolları Yöntemleri kilo yollar  vermekGünlük enerji bu hesaplama oranlara yakın olmadığı taktirde tek veya çift yönlü beslenme olup üçüncü yön eksik kalacağı için sağlık sorunlarına yol açacaktır. Günlük harcanan kaloriyi hesaplamak için şuraya gidin.  Anında olmasa da bir gün vücudun farklı yerinden patlak verebilir.

Diyet İçin Kaliteli Yağlar: Diyet yapanlar yağdan kaçar ama vücudun yağa da ihtiyacı vardır. Ama bu yağları doymuş yağlardan değil doymamış yağlardan almalısınız. Paketlenmiş şekerleme, bisküvi ve çikolata türü gıdalar, kızartmalar veya margarinler gibi besinler doymuş yağ içerir. Siz doymamış yağı somon balığı, fındık, ceviz, zeytin ve kanola yağından elde etmelisiniz.

diyette zayıflama yolları neler kilo vermek Diyetle Hızlı Kilo Verme Yolları Yöntemleri h zl  kilolar  vermenin yollar y ntemiDiyette Proteinin Önemi ve Yöntemleri: Proteinler vücuttaki en küçük yapıtaşı olan hücrelerin temel kaynağıdır. Hücrelerdeki tüm faaliyetlerde görev alır. Bu nedenle sağlıklı bir yaşam ve kilo vermek için olmazsa olmazlardandır. Günlük alınan kalori miktarının %20-25’i proteinlerden gelmelidir. Hayvansal kaynaklı proteinler bitkisel kaynaklı proteinlere göre daha fazla emilebilmektedir. Et, süt ve yumurta gibi hayvansal kaynaklı proteinli yiyecekler vücut için daha sağlıklı yöntemler arasındadır. Bu proteinler 0 emilim göstermektedir. Bitkisel kaynaklardan beyaz un %98 emilirken pirinç %88 oranında emilme ile ikinci sıradadır. Bu taktikler fazla kiloyu verdiren yollar arasındadır.

Diyet Yaparken Karbonhidratın Önemi: Vücudumuz için en fazla gereken besinler komplex karbonhidratlardır. Günlük gelen enerjinin %50’si karbonhidratlardan sağlanmalıdır. Toz şeker içerikli karbonhidratlar sağlık açısından faydasız karbonhidratlardır. Şekerlemeler, çay şekerleri, çikolatalar ve bisküvilerden gelen karbonhidrat bu gruptadır. Bunların yerine süt ve süt ürünlerinden, meyvelerden ve sebzelerden ve tam tahıllardan gelen karbonhidratlar tercih edilmelidir.

Diyette Şekere Dikkat: Kilo verme yolları için şeker önerilmez. 1 adet küp şeker 16 kalori içermektedir. Günde beş bardak iki şekerli çay içen kişi sadece çaydan 160 kalori hem de istenmeyen faydasız karbonhidrat alacaktır. Bu hiçte azımsanmayacak kadar yüksek bir rakamdır. Çay içerken tatlandırıcı kullanan kişiler bir bardak çaydan sadece 3 kalori almaktadır. Beş bardak çay 15 kalori edecektir. Çünkü bir adet tatlandırıcı 3 kaloridir. Şuradan şeker yerine kullanılan alternatif tatlandırıcılara bakınız.

Zayıflamada Yatış Pozisyonunun Önemi: Sağlıklı beslenerek hızlı kilo verme yöntemleri arasında yatış pozisyonunun da önemi vardır. Midenin boşaltım kısmına piylor denir. Mideden çıkan besinler piylordan geçere onikiparmak bağırsağına oradan da ince bağırsağa geçer. Piylor midenin sağ tarafında bulunur. Bu nedenle sağ tarafa yattığınızda mideniz daha rahat boşalacağı için hem hazımsızlık yaşamadan rahat uyursunuz hem de yiyecekler sindirim sisteminde fazla kalıp, daha fazla besin değerleri emilmeden kolona geçer.

kiloyu verdiren yollar kilo vermek Diyetle Hızlı Kilo Verme Yolları Yöntemleri zay flat c  kilo y ntemleriSizlerde kilo vermek istiyorum fakat yolları ile yöntemleri nelerdir diye kendinize sorular yönetiyorsanız, ilk başlangıç olarak bu kilo verdiren yollar yardımcı olacaktır. Sağlıklı ve hızlı bir şekilde zayıflamak için bu yöntemleri es geçmeyiniz.

error: Copyright! Yaşamloji