evde sarımsak çayı Evde Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır? sar msak  ay
sarımsak çayı tarifi

Evde Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır?

Sarımsak çayı ve İngilizce adı garlic tea olarak bilinen çayı beraber tanıyalım;

 Doktor Ender Saraç’ın önerisi  sarımsak çayının hazırlanması ve diyetini sizler için paylaşıyoruz. Yaz aylarının yaklaşması ve havaların biraz ısınması ile fazla kiloları tekrar gündeme taşıyor. Kilo problemi olan kişiler için alternatifler arasında yer ala sarımsak çayı diyeti, yapanları memnun etmeye yarayacak nitelikte. Sık öğünler ile desteklediğiniz vücudunuzu sarımsak çayını hazırlayarak tüketiyorsunuz. Hazmı kolaylaştıran, ödem problemini ortadan kaldıran ve metabolizma hızının artmasını sağlayarak, yağların vücuttan atılımını gerçekleştiriyor. Rahatlıkla evde hazırlanması mümkün olan bu çay sayesinde fazla kilolarınızdan kurtulabileceksiniz. Geriye yenilen öğünlerde ki besinlere dikkat etmek kalıyor. Kızartma, karbonhidratlı besinlerden uzak kalmak gibi kolay tercihler ile bu yaza daha fit bir görünümle girebilirsiniz.


sarımsak-çayı tarifi Evde Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır? sar msak  ay  300x183Evde Sarımsak Çayı Tarifi

İşte merak edilen Sarımsak Çayının Malzemeleri;
3 adet taze zencefil
Limon suyu
3-4 diş sarımsak

 

İsteğe göre farklı ülkelerde 1 tatlı kaşığı bal konulmaktadır.

Sarımsak Çayı Evde Yapılışı;
Zencefiller rendelenir yada ince ince doğranır ve bir litre suda kaynatılmaya başlanır. İyice su kaynamaya başlayınca da 3

veya 4 diş sarımsak ezilip bu karışımın içine atılır. Demlenmeye bırakılır. İçmeden önce içerisine bir tatlı kaşığı limon katılır. Sabah ve akşam birer fincan içilmesi tavsiye edilir. Sadece akşam iki fincan tüketilmesi de uygundur. Hazırlanan bu çay vermek istenen kilo miktarına kadar yapılabilir. Karışımın içine kesinlikle tatlandırıcı yada şeker konulmaz.

Evde Sarımsak Nasıl Yapılır?

 

sarımsak çayı Evde Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır? evde sar msak  ay  300x175

Ender Saraç‘ın da söylediği zayıflama çayı, zayıflamada önemli ölçüde rol oynuyor. Angelina Jolie’ nin de sarımsak çayı ile zayıfladığını (11 kilo) verdiğini biliyoruz. Evde yapacağımız bu karışım çok pratik, hemen sizde birer bardak çaydan yapabilirsiniz. Kullananlar, içenler ve yorumları sayfanın altından yazabilirsiniz.

error: Copyright! Yaşamloji