yaşam koçu ne demek  Yaşam Koçu, Koçluğu Nedir? ya  am ko  u nedir
Yaşam koçu ne demek

Yaşam Koçu, Koçluğu Nedir?

Yaşam Koçu ve Koçluğu Nedir?

Yaşam koçu kişinin kendi özü ile yüzleşip, kendi içerisinde bulunduğu durumdan hep daha iyisine varmanızı sağlayan kişidir. Yaşam koçları Size farklı bakış açısından sorular sorabilir, içinde bulunduğunuz durumu kendinize sormanızı ve buna yanıt bulmanızı sağlar. Bir nevi kişinin kendi kendine yüzleşmesi de denilebilir.

Yaşam Koçu Neler Yapar, Görevi Nedir?

Yaşam koçu; kadın erkek fark etmezsizin  görmediğiniz, keşfetmediğiniz yanları ve yönleri görmenizi sağlar. Aklınıza bir türlü gelmeyen ve hep aradığınız her ne ise onu aklınıza getirir. Farkındalık kazanırsınız. Bir olay veya durumla karşılaştığınız zaman kısa zamanda çözüm odaklı hareket etmenin incelikleri ile tanışırsınız. Böylelikle depresif bir hayata nazaran, enerji dolu ve mutlu bir kişiliğe bürünebilirsiniz. Tüm bunlar yeni bir başlangıç düşünenlere, yepyeni bir becerinin işlenmesine yada bambaşka bir hayat kurmak isteyenler için olabilir. İstemekle başlanan bu yolda ki ilk ve son durak başarmaktır.

Yaşam koçları; ilişkilerinizde, sosyal yaşantınızda, hedeflerinizde, kariyer planlarınızda, parasal konularda, davranışlarınızda, giyinmenizde ve buna benzer birçok şey için fikirlerinizi anlatıp, geliştireceğiniz kişidir. Size neden ve nasıl diye sorulmaz. Yön gösterilmez. Kendi yönünüzü bulmanız sağlanır. İsteklerinize ve arzularınıza gerçekleştirmek atacağınız adımı cesaretlendirir. Varmak istediğiniz noktaya daha değişik bir taraftan bakmanız sağlanır. İçinden çıkmadığınız duyguların aslında o kadar da karmaşık olmadığını kendiniz öğrenirsiniz. Kişilerin motivasyonu ve mutlu olması için gerekli ne ise onu almasını, onun olması için destek verir yaşam koçları.

yaşam koçu  Yaşam Koçu, Koçluğu Nedir? ya  am ko  u nedir

Koçluk; yakın ve samimi olduğunuz bir arkadaşınız, ruhsal problemleriniz için çözüm odaklı yaklaşan bir psikiyatr yada sizi sadece dinleyip size sorular sormakla mükellef bir doktor değildir. Sizin kişilik analinizi yapabilmeyi başarmış, kim olduğunuzu ve ne istediğinizi bilen ve tüm bunları sizin de görmenizi sağlayan bir rehberdir.

Yaşam koçu; sizi isteklerinizle yüzleştirip, hızlı bir şekilde ne istediğinizi anlamanızı ve onu ulaşmanızı sağlar. Yaşamdan sadece mutlu olmak isteyen birinin mutlu olmasını başarmasını, hedefi olan kişinin hedefine yaklaşıp onu kazanmasını ve bu yolda nasıl ve ne kadar süre olması gerektiğini söyler. Yaşam koçları sizin için düşüncelerini ve tavsiyelerini dile getirmez. Belirli bir yön göstermez. Sizin kendi yönünüzü ve tercihlerinizi kendiniz belirlersiniz.

Yaşam koçluğunun özü değerlendirildiği zaman; kişilerin mutsuz olduğu durumların ortadan kalkmasına ve yeni bir bakış açısına sahip olup, kendine yeni bir yol çizmesine yardımcı olur. Sabit fikirlerinizden ayrılıp, daha farklı baktığınız durumlara ve asıl olarak ne istediğinizi bulmanız hedeflenir. Farklı yönler içinizde ki farklı renkleri çıkartır. Hayatı daha renkli, enerji dolu ve daha mutlu olarak yaşarsınız. İsteklerinizin gerçekleşmesi ve bunu sadece kendi kendinize yapabildiğinizi görmek özgüveninizi güçlendirir. Daha sağlam adımlarla ve hayata daha sıkı sarılabilirsiniz. Kararlarınızın doğrusunu yine siz kendi kararlılığınız ile bulabileceksiniz. Yaşam koçu bir aynadır, kendini görmesini bilenler için her zaman vardır. Yaşam koçu destektir, bu desteği almak için ilk kural güvendir.

Yaşam koçunuz ve kadın sitesi Yaşamloji’yi takip etmeye devam edin!

error: Copyright! Yaşamloji