doğal saç maskesi tarifi doğal saç maskesi, saç parlatıcı maske, saç parlatan doğal maske, saç bakımı Parlatıcı Doğal Saç Maskesi Tarifi do  al sa   maskesi tarifi
doğal saç maskesi tarifi

Parlatıcı Doğal Saç Maskesi Tarifi

İnsanların hepsi için çok değerli olan saçlar, dış kaynaklı fiziksel etkilerin de sonucunda çoğu zaman daha çok yıpranmaya doğru gitmiştir. Bu etkenler içerisinde, rüzgârlar ve özellikle getirdikleri toz, aşırı güneşte kalmak, deniz suyu ve musluk suyu da saçların sağlığını kaybetmesine neden olan unsurları oluşturmuştur. Esasında pek çok insan saç sağlığını kendi davranışları ile kaybederken, kozmetik ürünlerin düzensiz bir şekilde kullanımı çoğu zaman saçlarda olumsuz etki yaratmıştır. Piyasada sayısız marka ve ürün seçeneği bulunurken, bunları bilinçsiz bir şekilde kullanmanın saç sağlığına yaptığı olumsuz etki akıldan çıkarılmamalıdır. Pek çok insan bu durumda ilk aklına geleni, yani saç parlatıcı maske tarifi ile bu durumdan kurtulmayı hedeflemişlerdir.

Saç bakımı konusunda ara vermeksizin devam eden bilimsel çalışmalar çoğu zaman olumlu sonuçlar vermiş, bunun sonucunda pek çok uygulama ve yöntem ile parlak sağlıklı ve güzel saçlara kavuşmak mümkün hale gelmiştir. İnsanların özellikle organik yöntemlere yönelmesi bununla birlikte bitkisel çözümler konusundaki arayışları çoğu zaman olumlu sonuçlar vermiş, saçları parlatan doğal maske kullanımı gibi son derece geçerli bir yöntem oldukça fazla tercih edilir olmuştur. Esasen bitki özlü formüllerin uzun vadede saçların yıpranmasına neden olacak etkileri de olmadığı için, insanların gönül rahatlığı ile hazırlanmış olan bu organik kürleri kullanmaları çok mantıklı bir yol olarak karşımıza çıkmıştır.

Pek çok insanın şikâyet ettiği mat görünümlü saçlar, esasen bazı uygulamalarla parlak saçlara dönüştürülebilir. Doğal bakım yöntemleri farklı şekilde uygulayarak aynı sonuca gidilmesi yani parlak saçlara kavuşulması mümkündür.

Saç için Kahve Maskesi Yapımı

Ortalama bir fincan kadar ( 150 ml. ) yoğun bir kahve hazırlayın.

Ilık olarak addedilebilecek sıcaklık düzeyine ulaştığı sırada; püskürtme düzeneğine sahip olan bir şişeye boşaltarak, yeni yıkanmış olan saçınıza eşit oranlarda püskürtün.

20 dakika kadar saçınızda bekletmiş olduğunuz kahve maskesini ılık su kullanarak durulayın. Uygulama periyodunu hafta bir kez olarak düzenleyin.

Saç Parlatıcı Yumurta Maskesi Yapımı

Malzemeler:

Yarım çay bardağı kadar süt,

Yaklaşık bir tatlı kaşığı kadar şeker,

4 damla zeytinyağı,

1 adet yumurtanın sarı kısmı.

Uygulanışı:

Kırmış olduğunuz yumurtanın sarı kısmını cam bir kaseye alın, içerisine şeker ve zeytinyağını da ilave edip iyice karıştırın. Oluşturmuş olduğunuz karışımı bir kenara alıp, yukarıda belirtmiş olduğumuz süt ile saçlarınızı nemlendirerek ıslatın. 10 dakika kadar sütü saçınızda beklettikten sonra ılık su ile durulayın.  Ardından yumurta ile hazırlamış olduğunuz karışımı saç diplerinizden başlayarak uç kısımlara doğru masaj uygulamaları ile sürün.  Takriben 10 – 15 dakika kadar sonra ılık su ve şampuan kullanarak durulayın. Kurutma sırasında ise fön makine kullanmanızı tavsiye ederiz. Bir havlu yardımını tercih etmeniz çok daha verimli olacaktır. Bu yöntem haftada 3 kez uygulanılabilinmektedir

Elma Sirkesi & Un Maskesi

Elma sirkeli un yöntemi saç bakımı konusunda son dönemlerde tercih edilen etkili yöntemlerden birini oluşturmaktadır. Bir tabak ya da kasa içerisinde 2 kaşık un ve bir kaşık elma sirkesini iyice karıştırın. Kısa sürede belli bir kıvama gelecek olan bu karışımı saçlarınıza uygulamanız için size evvela saçlarınızı toplayarak bu karışımı yedirmeniz önerilir. Üzerine bir bone geçirerek yarım saat kadar beklediğini zaman, sizin doğal saç bakım kürü olarak uyguladığınız bu ilk yöntem gerçekten de etkili ve kalıcı çözümler için en ideal yöntemler arasında yer alacaktır. Kür kullanma konusunda dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta, her ne olursa olsun ortalama 15 gün düzenli bir şekilde kullanılması büyük önem taşımaktadır. Zaten eğer kullandığınız yöntem geçerli ve kaliteli bir yöntem ise 15 günde etkisini gösterecek ve sağlıklı saçları parlatan kaliteli bir yöntem olarak size önemli bir hizmette bulunacaktır. Onun içerisinde bulunan B vitaminleri, keratin den oluşan saçlarımıza önemli oranda destek verip, bu sayede daha gür ve sağlam olan saçların parlaklığı da kendiliğinden ortaya çıkaracaktır.

Hindistan Cevizi ve Susam Karışımı

Sağlıklı ve parlak saçlar için uygulanması gereken yöntemler arasında Hindistan cevizi ile susamdan oluşan karışımı da deneyebilirsiniz. Bu son derece ilginç fakat bir o kadarda zengin içerikli bitkiler, gerçekten de sağlıklı saç için ideal çözümlerden birini oluşturabilir. Saçlarınızın uzunluğu ve yoğunluğuna göre hazırlayacağınız susamlı Hindistan cevizi formülü miktarını siz kendiniz duruma göre değiştirebilirsiniz. Yalnız, standart olarak bir çorba kaşığı susam yine aynı şekilde 1 çorba kaşığı Hindistan cevizi ile güzelce döverek birbirine karışımları gerçekleşecek şekilde birleştirin. Yarım çay bardağı su ile birlikte karıştırdığınız zaman belli bir kıvama gelmiş olan bu karışım saçlarınız için ideal bir bakım unsuru oluşturacaktır. Daha önceden yıkamış olduğunuz saçlarınıza bu karışımı azar azar yedirerek her yerine uygulayın. Oldukça zengin bir vitamin deposu olan hem susam hem de Hindistan cevizi, sağlıklı saçlarınıza giden yolda sizin için çok önemli bir adımı oluşturacaktır. Her anlamda daha parlak bakımlı ve sağlıklı saçlar elde etmek de sizin için bu şekilde çok daha kolay bir hale gelecektir.

Parlak Saçlar İçin; Havuç

Saç parlatıcı maske konusunda kozmetik alanındaki üretimleri yakından takip ediyorsanız, kendi konusunda uzman olan kaliteli markaların ürünlerini de seçmek zorundasınızdır. İyi bir markanın kaliteli bir ürününü kullanarak da saçları parlatan bir model oluşturabilir, bunu da bir anlamda bakım süreci olarak değerlendirebilirsiniz. Pek çok bitkinin saçlara sağlıklı ve canlı bir görünüm kazandırdığı bilinmektedir. Çabuk büyüyen ve geniş hacimli saçların daha parlak olma şansı diğerlerine göre yüksek olurken, bu konuda havuç ve havuçlu şampuanlar da çok önemli bir tercih olarak karşınıza çıkacaktır. İnsan sağlığı açısından herhangi bir sakıncası bulunmayan ve bununla birlikte sağlıklı ve parlak saçlar için gerekli bir formül olarak görülen havuç bitkisinin bulunduğu pek çok karışım çeşidi, gerçekten de ideal bir bakım sürecini başlatmaktadır.

Sağlıklı Saçlar İçin; Muz Ve Bal

Sağlıklı ve parlak saçlar için gerçekleştirilen çalışmalar, özellikle klinik ortamlarda desteklenmiş laboratuvar çalışmaları ile bu konuda çok farklı yöntemler elde edilmiştir. Önemli bir besin kaynağı olmakla birlikte bal ve muzlu formüllerinde saç bakımında çok ideal tercihler olduğu net bir şekilde görülmüştür. Esasen ilgilendiğiniz konu ne olursa olsun sağlam kaynaktan doğru bilgi izle uygulama yoluna gitmeli ve bu şekilde daha sağlıklı saçlara kavuşmak için doğru yolu izlemelisiniz. Bilgi kirliliğinin de olduğu bir ortam içerisinde esasen bu işi uzmanca yürüten kaliteli marka ürünlerini tercih etmeniz bir bakıma sizin için çıkış yolu olabilir. Sağlıklı saçların parlaklığı bilinirken, sağlıklı ve düzenli bir saç yapısına sahip olmak için kozmetik sektörünün geliştirmiş olduğu oldukça kaliteli ve etkili saç kremleri de piyasada yeterince bulunmaktadır. Esasen bu konularda alışverişte fiyat konusunu ikinci plana atmalı ve marka garantisinde güvendiğiniz ürünleri kullanmalısınız. Düzenli olarak kullandığınız bu ürünlerin kısa vadede çabuk sonuç göstereceği uzun vadede ise sağlıklı parlak ve gür saçlara kavuşmanıza etkili olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

error: Copyright! Yaşamloji