kilo vermek için zayıflama kilo vermek istiyorum Kilo Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım? kilo vermek istiyorum

Kilo Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Diyetle kilo vermek istiyorum ama nasıl vermeli veremiyorum diyorsanız, kilo vermek için diyet listesi programı kaç kalori olmalı ve zayıflama sürecinde ne yapmalı?

Kilo Vermeyi İstiyorum Ne Yapmalıyım?

İnsanlar gerek hastalıktan ya da fit bir görünüme sahip olmak için zayıflamak isterler. Bunun için değişik yöntemlere başvurmaktadırlar. Örneğin bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz. Bir de bizim size olan önerilerimize göz atmaya ne dersiniz?

Kilo Vermek İstiyorum Ama Nasıl?

Herkesin yaşına veya boyuna göre bir ideal kilosu bulunmaktadır. İlk aşama da ideal kilonuzu belirlemeniz gerekmektedir. Bunun için kişinin kilosunu ve boyunu iyi bilmesi gerekmektedir.

Kilo: 90 Boy: 180 Cinsiyet: Erkek İdeal kilo:75

Kilo: 65 Boy: 170 Cinsiyet: kadın İdeal kilo: 61

Yukarıdaki hesaplama size uğraştıracak ise üzülmeyin. Buradan otomatik boya ve kiloya göre ideal kilo hesaplama  aracına bakabilirsiniz.

Kilo Vermek İsteyenlere Tavsiyeler:

 • Kilonuza ve enerji ihtiyacınıza göre diyet listesi belirlenir. Günde çok koşuşturma yaşıyorsanız alınacak kalori miktarı azıcık arttırılabilir. Fakat ev hanımı veya masa başı çalışanıysanız Almanız gereken kalori 1300-1700 kcal. aralığındadır. Bu oranı geçerseniz kilo alımı başlar.
 • Diyette kilo vermek için sabırlı, ısrarlı olun ve motivasyonu yüksek tutun. Diyet yaparken motivasyon ama nasıl diyorsanız tıklayın.
 • Eğer 10 kilonun üstünde bir kilo vermek istiyorum düşünceniz varsa kesinlikle bir uzmana danışın. Yanlış bedende yapılan şok diyet programları bünyenize zarar verebilir. Örneğin: Şeker düşmesi, tiroid, guatr, kabızlık, halsizlik. Zaten almanız gereken kaloriyi hesaplamadan nasıl diyet yapmak ve kilo verme olabilir?
 • Günlük alınması gereken kalori miktarınızı belirleyerek, bunun üstüne çıkmayın. Bir kadının günlük alması gerekli miktar ise 1200-1700 kalori kadardır. Bu kişinin cinsiyetine, yaşına ve aktivitesine göre değişiklik göstermektedir. Fakat 1200 değerinin altına düşmemesi gerektiğini uzmanlar söylüyor.
 • Çok fazla televizyona bağlı kalıp saatlerce koltukta oturmayın, yürüyüş yapın! Olmadı bakkala gidin ama merdiven inip çıkın üşenmeyin! Sonra kilo vermek istiyorum ama olmuyor demeyin. Kadınlar cam silerken bile istikrarlı yaptığında egzersiz hareketleri yerine geçer. Ama nasıl demeyin, bir kaç kalça basen, bel bölgesini döndürerek yapılan hareketler yağ yakmanıza katkı sağlar.
 • Günlük en az 1,5-2 litre kadar su tüketmek gerekir. Buna diyet listesi yaparken de dahil. 3 litrenin üzerine çıkmamaya çalışın. Sağlıklı değer budur.
 • Yemek yerken bir anda karın doyurmak için yerseniz kilo vermek istiyorum ama olmuyor veremiyorum diyebilirsiniz. Diyetinizi sık sık ve ara öğünlerle desteklemelisiniz.
 • Kilo vermek için bir diğer ne yapmalı sorusuna doğal ve sağlıklı beslenin diyebiliriz. Çok mu banel oldu? Sağlıklı beslenmek kişinin kendini tanımasıyla oluşur. Siz tün gün oturup normalde çok hareket eden bir kadının alması gereken kaloriyi alırsanız vücudunuz kilo alır. Kilo vermek için besinlerin ve yiyeceklerin kalori değerlerine özen gösterin.
 • Zayıflamak istiyorum diyorsanız bilinçli bir liste yapın. Gün içerisinde yiyecek saatine kadar not edin ve bu programa uyun. Kilo verme yolları arasında etkili bir tavsiye.
 • Kilo vermek istiyorum diyorsanız en önemlisi öğün saatinizi asla aksatmayın. Örneğin;

Kilo Vermek İçin Diyet Programı:

kilo vermek istiyorum ama nasıl kilo vermek istiyorum Kilo Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım? kilo vermekSabah kahvaltısı saat 7 ile en geç 08.00 arası: Bu süreci aşarsanız tüm gün beslenme programı aksar kilo verme yavaşlar.

2 kaşık yağsız bir şekilde lor peynir.

2-3 dilim domates.

1-2 adet zeytin.

Salatalık dilimleri.

Ara öğün saat 10.00:

Yağ yakıcı özelliğe sahip bitki çayı tabiki şekersiz. Sitemizde tarifleri mevcut.

Öğlen yemeği saat 12.00:

Zeytinyağlı sebze türü.

Bir bardak ayran.

Ara öğün saat 16.00:

Meyve yada sebze salatası. Meyvelerdeki şeker oranını unutmayın!

Akşam yemeği saat en geç 19.00:

150 gram kadar yağsız pişmiş et türü.

Gece yatmadan önce saat 21.00:

Doğal ballı süt

 • Yavaş bir şekilde yemek yiyerek doyduğunuzu hissedin. Aceleye gerek yok.
 • Televizyon izlerken yemek yemeyin. Çünkü televizyona dalarak fazla yemiş olursunuz.
 • Açık havada yemek yemeyin. İştahınız açılarak daha fazla yemek yer kilolu olursunuz.
 • Yemek yaparken, ev işi yaparken bile motivasyonu sağlam tutmaya çalışarak sabırlı olun.
error: Copyright! Yaşamloji