yürüyüş ayakkabısı nasıl olur yürüyüş ayakkabısı Spor Yürüyüş Ayakkabısı Nasıl Olmalı? spor ayakkab

Spor Yürüyüş Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Yürüyüş Ayakkabıları Nasıl Olmalı ve Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Yürüyüş,  basit ve herkes tarafından kolayca yapılabilen sporlar arasında ilk sırada gelmektedir. Rahat bir koşu, yürüyüş yapmak ve yürümek sırasında ayak sağlığını korumak için öncelikle iyi bir yürüyüş ayakkabısı seçilmeli. Peki nasıl olmalı;

Spor yürüyüş ayakkabısı seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Kadın veya erkek fark etmeden bu çeşit ayakkabılar şu şekilde seçilmeidir:

Yürüyüş ayakkabınız ortopedik olmalı; Ortopedik, ayağı tam olarak kavrayan ve topuk yükünü ayak taraklarına dağıtan bir ayakkabı, yürüyüş için idealdir. Ergonomik tasarımlı yürüyüş ayakkabıları, yürüyüş sırasında ayağın yorulmasını engelleyecek şekilde dizayn edilmektedir. Ayrıca ortopedik yürüyüş ayakkabıları ayağın burkulma gibi hareketlerle incinmesinde de risk düzeyini en alt seviyeye indirir.

Yürüyüş spor ayakkabısı topuk profili düşük seçilmeli; İyi bir yürüyüş ayakkabısında topuk profili önemlidir. Çünkü yürüyüşte ağırlık ilk olarak topuklara verilir. Yürüyüş ayakkabısında alçak  bir topuk profili yürüyüş için ergonomik bir tasarımdır.

Koşu ayakkabıları hafif ve esnek olmalıdır; Kaliteli bir yürüyüş ayakkabısı aynı zamanda hafif bir ayakkabıdır. Ayrıca dış malzeme olarak esnek ya da esnek taban özelliğine sahip ayakkabılar, yürüyüş sırasında size hareket özgürlüğü sağlayacaktır.

Hava almalı ve ayağı  terletmemeli; Spor sırasında ayaklarınızın aşırı terlemesi sizi olumsuz etkileyecektir. Malzeme ve doku olarak hava alabilen spor ayakkabılar, yürüyüş için ideal  bir seçimdir.

koşu ayakkabısı nasıl olmalı yürüyüş ayakkabısı Spor Yürüyüş Ayakkabısı Nasıl Olmalı? spor ayakkab   nas  l olmalYürüyüş koşu ayakkabısı ayak parmaklarınızı sıkmamalıdır; Ergonomik dizayna sahip yürüyüş ayakkabıları, ayakları bilekten kavramaktadır. Ancak tarak bölümü ayak parmaklarını sıkmayacak bir genişliğe sahip olmalıdır.

Spor yürüyüş ayakkabısı nasıl olmalı sorusuna profesyone markaların modelleri (Nike, Asics, Adidas, New Balance vb.) kullanıcıların yorumları arasında tavsiye niteliğindedir.

error: Copyright! Yaşamloji