tam buğday kalorisi kaç kilo tam buğday ekmeği Tam Buğday Ekmeği Kaç Kalori tam bu  day ekme  i kalori

Tam Buğday Ekmeği Kaç Kalori

1 Dilim Tam Buğday Ekmeği Kalorisi, Besin Değeri ve Diyette Yenir Zayıflatır mı?

Özellikle sağlıklı kompleks karbonhidrat gurubunda olan tam buğday ekmeği içerisinde şu faydaları da barındırır.

B12 vitamin dışında B vitaminlerinin hepsini içerir. Bu vitamin tırnak ve saç güçlenmesi için gereklidir.Antioksidan özelliği olan E Vitamini, potasyum bolca bulunur. Magnezyum, Fosfor, Demir  ve Kalsiyum hafif oranda bulunur. En fazla mineral ve vitamin bulunan ekmek çeşidi tam buğday unu ile yapılmış ekmektir.

1 İnce dilim Tam buğday ekmeği kaç kalori: 45-50 kalori miktarı içerir.

1 Bütün tam buğday ekmeği kalorisi: 636 kalori değeri vardır.

Diyette tam buğday ekmeği zayıflatırmı: Rejim yaparken direk olarak kilo vermeye bir etkisi olmasada sağlıklı kilo vermek ve ideal kiloyu korumak için karbonhidratın önemi büyüktür. Günde 3 dilim yiyebilirsiniz. Daha fazlası kalori bakımından kilo aldırır diyebiliriz.

Genellikle hızlı şok diyet listesinde karbonhidrata yer verilmez, nedeni diğer diyetler ile daha hızlı sonuçlar alınmasıdır. Fakat bu sağlıksız olan rejim listelerinde günlük alınması gereken karbonhidrat içermediği için kalıcı kilo verilmesi çok zordur. Diyeti bıraktıktan sonra kilo artışı görülebilir.

Günde protein ve kalsiyum orantısını sağlıklı bir şekilde kurmaya çalışın. En doğru zayıflama süreci bu şekilde ilerleyecektir. Ayrıca diyeti bırakınca eski beslenme programına dönmeyin. Sağlıklı diyeti bir yaşam felsefesi olarak bünyenize sindirin.

Diyette ekmek yerinene yenir: Eğer ekmeksiz diyet yapıyor ve ekmek yemek istemiyorsanız diğer sağlıklı komplex karbonhidrat gurubunda olan besinler şu şekildedir;

Kuruyemişler, lahana, bulgur, bamya, enginar, taze fasulye, mercimek gurubundaki yiyeceklerde sağlıklı karbonhidrat bulunur.

error: Copyright! Yaşamloji