bisiklet Bisiklet Binmek Zayıflatır mı, Bacak Kası Yapar mı? bisiklet s  rmek zay  flat  r m

Bisiklet Binmek Zayıflatır mı, Bacak Kası Yapar mı?

Bisiklet Binmek Zayıflatır mı, Bisiklet Sürmek Bacak Kası Yapar mı?

Bisiklete binerek bacak kası olur mu? Sorusunu bugün hep beraber inceleyeceğiz. Eliptik ve kondisyon bisikleti kullanmak vücudun çeşitli (Kas, yağ, göbek) bölgelerini çalıştırdığını biliyoruz ve bisiklete binmenin faydalarını görüyoruz.

Zayıflamayı hedef alan insanlar için hiç bir şey zor değildir. Her yolu dener, günlük spor yapar, bisiklete biner ve gerekli her gıdayı alırlar. Zira kilo insan hayatını olumsuz derecede etkileyen bir sorun haline gelmiştir.
Kilonun insan üzerinde etkileri mevcuttur. Kilolu insanlar yaşama sevinçlerini kaybetmiş ve hiç bir yere sığamaz hale gelmektedirler. Psikolojik yönden kendilerini bitirmiş durumdadırlar.

Ancak hiç bir şey son demek değildir. Her şeyin bir çözümü ve tedavisi mümkündür. Azim ve kararlılık olduğu müddetçe yapılamayacak hiç bir şey yoktur.
Günlük hayatta en çok tercih edilen sporlardan biri bisiklet sürmektir ayrıca bisiklet sürerek kalori harcamak mümkündür. Kimileri hobi olarak sürerken, kimileri zayıflamak için sürmektedir. Bazı kesim insanlar, dışarıda turlayarak zayıflamak yerine evlerinde kondisyon ve eliptik bisiklete binmeyi tercih ederler.

Kondisyon ; İş hayatının yoğunluğuyla dışarıda yürüyüş, egzersiz yapma fırsatı bulamayanlar için zayıflatan ideal bir bisiklettir. Normal bisikletin evde bulunan halidir.

Eliptik ; Normalden farklıdır. Daha fazla kalori harcatır. Yalnız bacaklar değil bedenin üst kısmı da hareket halindedir. Oturarak sürülen bisiklet türleri gibi değildir.

bisiklet  bisiklet Bisiklet Binmek Zayıflatır mı, Bacak Kası Yapar mı? bisiklet kas yapar m bisiklet binmek bisiklet Bisiklet Binmek Zayıflatır mı, Bacak Kası Yapar mı? eliptik bisiklet

Bisiklet Sürmek Kaç Kalori?

30-35 Dakika Ortalama hızla sürdüğümüzde 400 Kalori harcarız.

Bisiklet Sürerek Yakılan Kalori Değeri: 65 kilo olan biri 30 dakika bisiklet sürerek 341 kalori harcar.

Ayrıca kalori hesaplama Cetveli için Tıklayınız!

Bisiklet Sürmek Kas Yapar mı?

ok bisiklet Bisiklet Binmek Zayıflatır mı, Bacak Kası Yapar mı? okSürerken her pedal çevrildiğinde karın kasları harekete geçer.

ok bisiklet Bisiklet Binmek Zayıflatır mı, Bacak Kası Yapar mı? okHareket halinde olan bacak kasları gelişir.

ok bisiklet Bisiklet Binmek Zayıflatır mı, Bacak Kası Yapar mı? okKol, boyun, omuz, sırt ve göğüs kasları gelişir.

ok bisiklet Bisiklet Binmek Zayıflatır mı, Bacak Kası Yapar mı? okVücuda dik ve sıkılık kazandırır.

Bisiklet Sürmek Zayıflatır mı?

bisiklet binmek zayıflatırmı bisiklet Bisiklet Binmek Zayıflatır mı, Bacak Kası Yapar mı? bisiklet binmek 300x171Sürekli hareket halinde olan kasların gelişmesiyle beraber vücut enerji harcamaktadır. Kaybedilen enerjiyle birlikte kalori yaktırır. Bunun neticesinde kilo kaybı görülür ve belli bir müddet uygulandığında bisiklet sürmek zayıflatır diyebiliriz.

Bisiklet sürmek zayıflattığı gibi metabolizmayı da hızlandırır. Vücudun sağlıklı olmasına katkı sağlamasıyla birlikte kalp sağlığı içinde etkilidir.
Bisiklet sürerek keyfin tadını çıkarın ve sağlıklı bir vücuda sahip olun…

error: Copyright! Yaşamloji