Bisiklet Binmek Zayıflatır mı, Bisiklet Sürmek Bacak Kası Yapar mı?

Bisiklete binerek bacak kası olur mu? Sorusunu bugün hep beraber inceleyeceğiz. Eliptik ve kondisyon bisikleti kullanmak vücudun çeşitli (Kas, yağ, göbek) bölgelerini çalıştırdığını biliyoruz ve bisiklete binmenin faydalarını görüyoruz.

Zayıflamayı hedef alan insanlar için hiç bir şey zor değildir. Her yolu dener, günlük spor yapar, bisiklete biner ve gerekli her gıdayı alırlar. Zira kilo insan hayatını olumsuz derecede etkileyen bir sorun haline gelmiştir.
Kilonun insan üzerinde etkileri mevcuttur. Kilolu insanlar yaşama sevinçlerini kaybetmiş ve hiç bir yere sığamaz hale gelmektedirler. Psikolojik yönden kendilerini bitirmiş durumdadırlar.

Ancak hiç bir şey son demek değildir. Her şeyin bir çözümü ve tedavisi mümkündür. Azim ve kararlılık olduğu müddetçe yapılamayacak hiç bir şey yoktur.
Günlük hayatta en çok tercih edilen sporlardan biri bisiklet sürmektir ayrıca bisiklet sürerek kalori harcamak mümkündür. Kimileri hobi olarak sürerken, kimileri zayıflamak için sürmektedir. Bazı kesim insanlar, dışarıda turlayarak zayıflamak yerine evlerinde kondisyon ve eliptik bisiklete binmeyi tercih ederler.

Kondisyon ; İş hayatının yoğunluğuyla dışarıda yürüyüş, egzersiz yapma fırsatı bulamayanlar için zayıflatan ideal bir bisiklettir. Normal bisikletin evde bulunan halidir.

Eliptik ; Normalden farklıdır. Daha fazla kalori harcatır. Yalnız bacaklar değil bedenin üst kısmı da hareket halindedir. Oturarak sürülen bisiklet türleri gibi değildir.

bisiklet bisiklet Bisiklet Binmek Zayıflatır mı, Bacak Kası Yapar mı? bisiklet kas yapar m bisiklet binmek bisiklet Bisiklet Binmek Zayıflatır mı, Bacak Kası Yapar mı? eliptik bisiklet

Bisiklet Sürmek Kaç Kalori?

30-35 Dakika Ortalama hızla sürdüğümüzde 400 Kalori harcarız.

Bisiklet Sürerek Yakılan Kalori Değeri: 65 kilo olan biri 30 dakika bisiklet sürerek 341 kalori harcar.

Ayrıca kalori hesaplama Cetveli için Tıklayınız!

Bisiklet Sürmek Kas Yapar mı?

ok bisiklet Bisiklet Binmek Zayıflatır mı, Bacak Kası Yapar mı? okSürerken her pedal çevrildiğinde karın kasları harekete geçer.

ok bisiklet Bisiklet Binmek Zayıflatır mı, Bacak Kası Yapar mı? okHareket halinde olan bacak kasları gelişir.

ok bisiklet Bisiklet Binmek Zayıflatır mı, Bacak Kası Yapar mı? okKol, boyun, omuz, sırt ve göğüs kasları gelişir.

ok bisiklet Bisiklet Binmek Zayıflatır mı, Bacak Kası Yapar mı? okVücuda dik ve sıkılık kazandırır.

Bisiklet Sürmek Zayıflatır mı?

bisiklet binmek zayıflatırmı bisiklet Bisiklet Binmek Zayıflatır mı, Bacak Kası Yapar mı? bisiklet binmek 300x171Sürekli hareket halinde olan kasların gelişmesiyle beraber vücut enerji harcamaktadır. Kaybedilen enerjiyle birlikte kalori yaktırır. Bunun neticesinde kilo kaybı görülür ve belli bir müddet uygulandığında bisiklet sürmek zayıflatır diyebiliriz.

Bisiklet sürmek zayıflattığı gibi metabolizmayı da hızlandırır. Vücudun sağlıklı olmasına katkı sağlamasıyla birlikte kalp sağlığı içinde etkilidir.
Bisiklet sürerek keyfin tadını çıkarın ve sağlıklı bir vücuda sahip olun…

2 Responses

 1. Dilan

  Kilo almistim calistigim icin spora zamanim yoktu kendime iyilerinden bitane aldim gayette faydasi oldu kalca bacak kaslarim gelisti sertlesti kalori yakma sansim oldu yoksa obur turlu tek diyetle zayiflayacaktim ve gec surecekti. Bacaklarim guclendi eskiden comelme hareketini masaya tutunarak yaparken simdi hizli bir sekilde tutunmadan sag sol bacagimi bukup kalkabiliyorum ve kendimi daha iyi hissediyorum ogun tatli falan kacirsamda bisikletimle onun hincini cikariyorum muzigimi takip sert pedalle bile yuksek wattlara cikiyorum. 70 kilodan 64e indim interval diyetide faydali herkese tavsiye ederim bidaha hic kilo alamayacam :))

  Cevapla
 2. cihanUrc

  evet özellikle spor salonlarında kullanılan eliptik bisikletler fazla kalori yaktırarak zayıflamayı sağlar. Zayıflamak istiyorum diyenler mutlaka kullanmalı.

  Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

error: Copyright! Yaşamloji