diyet lahana salatası Diyet Lahana Salatası diyet lahana salatas
diyet lahana salatası

Diyet Lahana Salatası

Diyet lahana salatası, adı üzerinde tariflerimizden bir tanesi… Klasik salatalarınızdan vazgeçip, farklı ve yeni lezzetlerle tanışmaya ne dersiniz? Lahana salatası, tam da aradığınız salata olabilir. İçerisine bir miktar pişmemiş, çiğ lahana katmakla oluşturabileceğiniz bu tarif, lahanaya dair var olan bakış açınızı değiştirebilir. İster diyette olun, ister olmayın, yemeklerinizin yanına her gün olmasa da düzenli aralıklarla mutlaka salata yapıyorsunuzdur. Salatalar, insanların tarih boyunca vazgeçemediği yemek çeşitlerinin en başında geliyor. İnsanlar besin ihtiyaçlarını gidermeye başladığı andan itibaren, bu ihtiyaçlarını giderirken keyif almanın peşinde oldular. Bu da insanları yemek yerken içecek kullanmaya ya da yemeklere farklı, ilginç, tatlı mezeler bulmaya itti. Günümüzde dünya üzerinde belki de milyonlarca salata tarifi var. Her milletin, her topluluğun oluşturduğu ayrı salatalar var. Rus salatasını, İtalyan salatasını, Fransız salatasını mutlaka duymuşsunuzdur. Her salatanın verdiği lezzet ve his birbirinden çok farklı… Fakat siz, bu tariflerin bolluğuna ve zenginliğine rağmen her gün aynı salatayı yapıyor olabilirsiniz. Hem de bütün salata tariflerini kolayca görüntüleyebileceğiniz bir internet bağlantınızın olmasına rağmen! Bu durumdan sizi kurtarmak için yeni salata tariflerimizle karşınıza çıkıyoruz. Her gün farklı bir salata yapmak için vaktiniz olmayabilir ama en azından belirli başlı salata tariflerini deneyebilir, her gün klasik olarak aynı salatayı yapmaktansa diğer kolay ve sağlıklı salatalar ile bizim sayemizde tanışabilirsiniz. Yapımı birbirinden basit olan salata tariflerini sizlere sunmaya devam ediyoruz.

lahana salatası Diyet Lahana Salatası lahana salatas
lahana salatası

Diyet Lahana Salatası Tarifi

Bugün karşınıza diyet lahana salatası tarifi ile çıkmak istedik. Bu tarif, basit malzemeler ile hazırlanabilen, çok lezzetli bir salata tarifi… Kesinlikle yorucu ve zahmetli bir tarif değil. Özel bir tarif olmasına karşılık bu tarifi meydana getirebilmek için günlük yaptığınız salata ile eşdeğer vakitlerinizi ayırmanız yeterli olur. Sizden kendisi için daha fazla zaman ayırmanızı, daha fazla ilgi ve özen göstermenizi istemez. Bu salatanın en önemli yanı şu: Diyet yapıyorsanız, lahanayı hayatınızın her alanına sokmak durumundasınız. Bu sağlıklı ve tatlı besinden uzak durmak suretiyle kilo vermeniz çok da doğru bir davranış olmayacak. Lahanayı yemek olarak sevmiyor olabilirsiniz fakat eğer isterseniz bu yiyeceğin size hitap eden bir yanını mutlaka bulursunuz. Mesela lahanayı salata olarak hiç tattınız mı? Lahana salatası, her gün yediğiniz marul salatasından size daha lezzetli gelebilir. Belki pişman lahana sizin için o kadar da sevimli bir yiyecek değildir. Ya pişmemiş lahana? Bu lahananın güzel ve tatlı bir maruldan ne farkı olacak? Lahana salatamız her bakımdan sizlerin sağlıklı bir hayat yaşamasına katkı sunacak. Özellikle lahananın sağlık açısından önemini, diyet yapanlar çok iyi bilirler. Bu konuda henüz bilgi sahibi olmayanlar ve diyet yapmaya yeni başlayanlar için bir parantez açmamız gerekirse:

 • Lahananın Zayıflamaya Etkisi

Lahananın zayıflamaya etkisi, diyet yapanların gözden kaçırmaması gereken bir etkidir. Lahananın çok kuvvetli bir yağ yakıcı olduğu, bu konuda çalışma yürüten bütün uzmanların ortak görüşüdür. Lahananın zayıflattığı görüşü, tartışmalı bir görüş değildir. Net bir görüştür. İlgili konuda eğitim almış bütün doktorlar lahananın zayıflatıcı özelliğini ifade etmekten geri durmazlar ve diyet yapan kişilere mutlaka lahanayı önerirler. Bu özellikten yararlanmak için lahanayı hayatımızda çok farklı yollar aracılığı ile kullanabiliriz. Lahana çayı, lahana yemeği ya da lahana salatası… Yüzlerce forma girebilen lahananın bir formunu beğenmiyor olmamız, diğer formunu da beğenmeyeceğimiz anlamına gelmez. Eğer diyet yapan biriysek ya da son zamanlarda kilo vermeye karar verdiysek ne yapıp edip lahanayı hayatımıza sokmanın bir yolunu bulmalıyız. Bunun birçok alternatifi olduğu konusunda sizleri müjdelemek istiyoruz. Lahanayı salatalarda kullanmak suretiyle hayatımıza sokmak, bu yollardan yalnızca bir tanesi… Zayıflamaya etkisi tartışılmayacak derecede yüksek olan lahanayı hayatınıza sokmak isterseniz, lahana salatası tarifimizi dikkatli bir şekilde okumalısınız.

lahana salatası tarifi Diyet Lahana Salatası lahana salatas  tarifi
lahana salatası tarifi

Lahana Salatasının Malzemeleri

Lahananın önemini yeteri miktarda vurgulamayı başarabildiysek, sizleri daha fazla meraklandırmadan tarifimizin detaylarına geçelim. Lahana salatası malzemeleri arasında nelerin bulunduğuna şöyle genel olarak göz atmamız gerekirse:

 • Bir parça lahana (Ufak bir parça yeterli olacaktır)
 • 2 boy domates
 • 1 salatalık
 • 1 biber
 • Yarım demet maydanoz

Gördüğünüz gibi, lahana salatası oluşturmak için ihtiyacımız olan malzemeler, kolayca ulaşabileceğimiz malzemeler. Bu salatayı yapmak için ekstra ve ulaşılması zor malzemelere ulaşmamız gerekmiyor. Yapımı normal salatalar kadar basit olan bu salatayı yapmak için, evinizde sürekli lahana bulundurmanız gerekecek. Başka hiçbir özel malzemeye ihtiyacınız olmayacak. Lahana yemekleri için çok daha fazla miktarda lahanaya ihtiyacınız olabilir fakat bu salatayı yapmak için, ufak bir parça lahana yeterli geliyor. Bunu da dikkate alarak lahana ile tanışmanın ne kadar kolay olduğuna dair sizleri fikir sahibi yapmak istiyoruz. Lahana salatasını deneyip severseniz ve bundan sonra diyet salata yapacağınızda, lahana salatası yaparsanız hayatınızda sağlıklı bir yaşam adına sağlam bir adım atmış olursunuz. Hayatında yeniliklere yer vermeyi sevenler zaten bu adımı atmaktan çekinmeyecektir. Fakat klasik şeylerden hoşlanan bir insansanız, siz de lahana salatasını çok seveceksiniz ve bu salatayı bir klasik haline getireceksiniz!

Lahana Salatasının Sosu

Diyet salatalardan bir tanesi olan lahana salatasının sosu için de bazı malzemelere ihtiyacınız olacak. Bu sos da yine normal salatalarda kullanılan sostan farklı değildir. Lahana salatasının hazırlanışı esnasında ihtiyaç duyacağınız bu sosta yer alan malzemelere de hep birlikte göz atalım:

 • Nane
 • Pul biber
 • Limon
 • Nar ekşisi
 • Tuz

Gördüğünüz gibi lahana salatasının sosunu hazırlamak, en az lahana salatasını hazırlamak kadar kolay! Akşam işten yorgun geldiğiniz halde yemek hazırlamanız gerekiyorsa ve canınız çok fazla yiyecek bir şeyler istemiyorsa, kolayca hazırlanabilen bu lahana salatası devreye girebilir. Bu sayede ufak menünüze beş on dakika içerisinde güzel ve sağlıklı bir salata hazırlayabilirsiniz. Diğer diyet salata tariflerine bakmanıza, bütün salata tariflerini incelemenize gerek yok. Lahana salatası başlı başına en büyük diyet salatası olarak hem lezzetiyle, hem yapımındaki kolaylıkla ve hem de sağlık açısından önemiyle en doğru çözüm önerilerinden bir tanesi ve belki de en önemli çözüm önerisi…

diyet salata tarifleri Diyet Lahana Salatası diyet salata tarifleri
diyet salata tarifleri

Lahana Salatası Nasıl Yapılır?

Sağlıklı salata tariflerinden bir tanesi olan lahana salatası nasıl yapılır? Çok basit, bütün malzemeleri üst üste doğrayıp, sosu; hazırladığınız karışımın üzerinde gezdiriyorsunuz! Bu bilgiyi, daha önce hiç salata yapmamız kişilerle paylaşalım dedik. Zira hiçbir salatanın yapımı değişmez. Salata yapmak istediğinizde, ihtiyacınız olan şey, malzeme listesinden başka bir şey değildir. Kalan kısımda bir salata tarifinin malzemeleri harmanlamaktan başka bir şey olmadığını çok iyi bilirsiniz. Bu bilgiyi de sizinle paylaştığımıza göre bundan sonra herhangi bir salatanın nasıl yapıldığına dair merak içerisinde olmazsınız değil mi? Şayet olursanız da sorun yok çünkü birbirinden farklı diyet salata tariflerimiz ile sizlerin karşısına çıkmaya devam edeceğiz! Bizleri takipte kalın, diyet ve sağlık dolu, birbirinden güzel tariflerle karnınızı doyurun… Verdiğimiz salata tarifini problemsiz bir şekilde gerçekleştirmenizi ve yapacağınız lahana salatasını afiyetle tüketmenizi dileriz.

error: Copyright! Yaşamloji