maydanoz suyu diyeti maydanoz suyu Maydanoz Suyu İle Zayıflama maydanoz suyu

Maydanoz Suyu İle Zayıflama

Maydanoz Suyu İle Kilo Vermek

Maydanoz suyu ile zayıflama ve diyet hayaliniz gerçek olabilir. Maydanoz diyeti listesi, yararları ve suyu nasıl yapılır? Tarifini aşağıda bulabilirsiniz.

Maydanoz C vitamini açısından zengin bir bitkidir. Sağlığı koruduğu gibi vitamin deposu olduğu için her yaşta her kesimin yemesi önemle tavsiye edilir. Zayıflamak için maydanoz kullananların sayısı gün geçtikçe artmıştır. Maydanoz başlı başına toksin atıcı bir bitki olduğu için tavsiye edilir. Bitkinin kök ve yaprakları bütün olarak kullanılabilir. Maydanoz zayıflattığı gibi güzelleşmek için maydanoz kullanımı da artmıştır. Ter ve idrar söktürücü özelliği bulunması bitkinin yararlarını artırmıştır.

Maydanoz Zayıflatır mı;
Maydanoz suyu ile zayıflama yöntemi eski bir gelenektir. Suyun tek başına içilmesi yeterli olmaz. Limon takviyesi ile birlikte diyetiniz daha kolay hale gelecektir. Maydanoz suyu ile zayıflama yöntemi günümüzde çok kişi tarafından yapılır.

Maydanoz Suyu (Diyet) Nasıl Hazırlanır?
Maydanozun sapları size bu konuda yardımcı olacaktır.

8 adet sapı az su ile rondodan geçirin ve üzerine 2 yemek kaşığı sıkma limon suyu ekleyin. 7 gün boyunca her sabah bu limonlu karışımı için.

Yaptığınız kür bittikten sonra tarifi bir hafta daha tekrarlayın.

Maydanoz saplarını kullanırken bitkisini ince kıyarak 4 su bardağı su ile haşlayabilirsiniz. Gün içerisinde 2 su bardağı içmeniz yağlarınızı yakmanızı kolaylaştıracaktır.

15 günden sonra bir hafta ara verin ve tekrar işlemi uygulayın. Ayda 4 kilo verenler olduğu söylenmektedir.

Maydanoz diyeti ile birlikte spor yaptığınız zaman etkisi fazla olur.

Gün içerisinde bol su içmelisiniz. Maydanoz vücutta bulunan suyu atar ve sizlerin su ihtiyacı doğar.

Maydanoz suyu, 100 gramında 166 mg. C vitamini içerir. Diğer sebzelere oranla C vitamini yüksektir.

Maydanoz suyu ile zayıflayanlar özellikle ilk aydan itibaren etkisini gördüklerini belirtmişlerdir. Maydanoz kürü özellikle bel ve basen bölgesinde yer alan yağların yakılmasını kolaylaştırır. Kalıcı zayıflamak isteyenler bu kürü düzenli olarak uygulamalıdır. Maydanoz cildi güzelleştirir ve parlak görünmesini sağlar. Zayıflarken cildiniz de toparlanmış olur.

Maydanozun Faydaları:
Maydanoz sadece zayıflatmakla kalmaz hastalıkların tedavisinde de kullanılır.

Sindirim sistemini düzene sokar. Hafızayı kuvvetlendirir ve trioid hormonunu dengeler.

Kanı temizlemesi yönüyle sıklıkla sofralardan eksik edilmemesi önerilir.

Soğuk algınlığına iyi gelen maydanozun kanser tümörlerini yok ettiği üzerinde araştırmaları yapılır.

Maydanoz sadece süsleme olarak sofralarınızda bulundurmayın ve düzenli olarak yemeye özen gösterin. Bitkinin ağız kokusunu önlediği bilinir.

error: Copyright! Yaşamloji