toksin atıcı detoks diyet toksinlerden arınma diyeti Toksinlerden Arınma Detoks Diyeti toksin ar  nma diyet

Toksinlerden Arınma Detoks Diyeti

Toksinlerden Arınma, Detoks Yolları Diyeti

Avrupa’da toksinlerden arınmak için yaygın olarak uygulanan detoks diyetleri genel olarak sigara ve alkol kullanımı olan, kendini yorgun ve bitkin hisseden kişileri hedefleyen bir diyet programlarıdır.

Detoks diyetler genel olarak vücudu arındırma diyetleri olarak bilinir. Kişi tek bir gıdaya ya da ek gıdaya ihtiyaç duyarak uygulanır. Genel olarak 1 hafta ya da 15 gün olarak planlanır. Fakat en çok tercih edilenler 3 günlük detoks diyetlerdir. Amaç vücudun yenilenmesidir. Yılda bir ya da iki kez uygulanır. Diyeti uygulayan kişiler genel olarak vücudu toksinlerden arındırmak amaçlı uygular. Bu sayede kişinin daha dinç ve enerjik olduğu görülür. Sonuçta vücut toksinlerden arınmış ve beden yenilenmiş oluyor. Daha genç, dinamik ve zinde bir yaşam tarzı edinilebilir.

Toksin atıcı besinler: Enginar, domates, biberiye, zencefil, elma, muz, kekik, kereviz, kuru erik ve yeşil çay vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar. Et ve et ürünlerinden ziyade sebzeler vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Toksinler vücuttan nasıl atılır diyerek yapılan araştırmalarda sebzelerin büyük önemi vardır. Genel olarak vücuttaki toksin atımı sebzelerle yapılmaktadır. Bunlar için bitkisel kürler de tercih edilir. Bu bitkisel kür çeşitleri daha çok meyve suyu şeklinde hazırlanarak tüketilir. Toksin atıcı besinler kür halinde tüketildiğinde toksinlerin atımını hızlandırır.

Sizlere arınma diyet listesi yerine vücuttaki toksinleri atan sebze ve yiyecekleri verdik. Hangisinden arzu ederseniz beslenme listesini o şekilde yapabilirsiniz. 3 gün boyunca sadece toksin atıcı özellikli besinlerle beslenmelisiniz.

Toksinler vücuttan nasıl atılır: Yapılan detoks ile vücudun bu toksinlerden atılması gerekmektedir. Toksinler vücuttan idrar ve ter yoluyla atılır. Vücut idrar ve ter yoluyla vücutta bulunan suyu tüketeceğinden bol miktarda su tüketilmesi gerekir.

Detoks uygulamaları kişinin beslenme biçimi ve ihtiyacına göre belirlenir. Bu yüzden detoks uygulaması yapacak olan kişi uzman yardımı ile detoksa başlamalıdır.

Toksinlerden arınmak için yapılan diyette sıvı tüketimi önemlidir. Bol miktarda su tüketildiğinden bunun yanında yeşil çay tüketilerek arınmayı hızlandırabilirsiniz.

error: Copyright! Yaşamloji