1 kilo için kaç kalori yakmalı 1 kilo vermek için kaç kalori yakmalı 1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakmalı 1 kilo icin kac kalori yakmali
1 kilo için kaç kalori yakmalı

1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakmalı

Zayıflamak ve formda kalmak için diyet programları, egzersizler ve bir takım ekstra takviyeler ile zaman harcarız. Peki 1 kilo vermek için kaç kalori yakmalı dersiniz?

Bu yapılan fedakârlıkların sonucunda her hangi bir kaçamak atıştırmalıklar ve egzersiz programında sapmalar sonucunda ise verdiğimiz kilo anında yerine geri gelir. Özellikle ilk bir kilo oldukça kolay geri kazanılabiliyor.

Bir kilonun verilmesi için yaşanılan sıkıntının yanında alınmasının bu kadar kolay olması oldukça can sıkıcıdır.

Kilo verme programı için hem yeme düzeni ayarlanır hem de egzersiz programı belirlenir. Hiç spor aktivitesi yapmadan zayıflamak vücutta sarkmalıların ve deformasyonların oluşmasına sebep olup daha uzun zamanda kilo verilmesini sağlar. Egzersiz ile birlikte uygulanan zayıflama programında ise daha sağlıklı, daha dinç ve daha fit bir zayıflama oldukça kısa zamanda gerçekleşir.

Kilo Vermek İçin Egzersiz Şart mı?

Kilo vermek için her gün uygulayacağınız egzersizi düzenli olarak yapmanız oldukça önemlidir. Bazı kişiler işleri dolayısıyla bu egzersizleri gün aşırı olarak da yapabiliyorlar. Önemli olan düzenli bir şekilde yapmaktır. Bu düzen sonucunda da vücudun daha sıkı olması sağlanır. Kilo verimine oldukça katkı sağlayan egzersizlerden dilediğinizi de seçebilirsiniz. Önemli olan eğlenerek zayıflamaktır. Çok zorlandığınız ya da sıkıntı yaşadığınız spor aktivitelerini ileri dönemlere de erteleyebilirsiniz.

Aerobik, bisiklete binmek, yürüyüş, koşu, dans etmek gibi egzersiz aktivitelerini yaparak hem eğlenip hem de kalori yakarsınız.

Kalori Yakım Hesabı Nasıl Yapılır?

Kilo alımı oldukça kolayken bu alımı yaşatan kaloriyi yakmak bir o kadar zordur. Bir kilo vermek için harcamamız gereken kalori hesabı ise oldukça kolaydır.

Bir kilo vermek için yine 1 kilogram yağ yakımı yapmamız gerekir. 1000 gramlık yağ yakımı için ne kadar kalori yakmamız gerektiğini öğrenmek için bilmemiz gereken, 1 gram yağın vücuttan atılması için ne kadar kalori harcanması gerektiğidir.

Bir gramlık bir yağın vücuttan atılması için 8 kalorilik bir enerji açığa çıkarılmalıdır. 1000 gramlık yani bir kilogram yağ yakımı için 8000 kalorilik bir yakımın yapılması gerekir.

Ayrıca bir günde kaç kalori almalı ve yakmalı iyi bilmek gereklidir. Buna göre günlük kalori ihtiyacımızı belirlemeli ve yemek yemeliyiz. Fazla kalori yakılmadığı zaman biliyoruz ki yağ olarak vücutta depolanız ve biz de bun fazla kilo deriz ;)

Verilen Bir Kilo, Yağdan Gitmiyorsa Sağlıklı Değildir.

Kilo vermek ciddi bir durumdur. Bu sebep ile kilo vermeyi düşünen kişilerin mutlaka bir uzman kontrolünde kilo vermesi gerekir. Yağ yakımı olmaksızın verilen kilolar sağlılık olmamakla birlikte birçok hastalığında oluşmasına sebep olabilir.

Kilo verme programı uygulanmadan önce kabızlık, ishal durumları, kansızlık, vitamin eksikliği olup olmamasına bakılması gerekir. Bunun yanı sıra kas seviyesi de ölçülüp verilen kilonun kastan olup olmadığı rutin kontroller ile takip edilmelidir.

Kalori Yakımı İçin Ne Yapılmalı?

1 kilo vermek için kaç kalori yakmalı sorusuna cevap öncesinde bazı konulara değinelim. Kilo vermenin tanımı tartıda hafiflemek değildir. Bu sebep ile vücudun hem beslenme düzenine ve yeterliliğine, hem de su kaybının yaşanmamasına dikkat edilmelidir. Bilinçsiz yapılan diyet uygulamaları sonucunda kilo kaybı yaşanırken, kısa zamanda verilen kilolar, aynı şekilde kısa zamanda iki katı olarak alınabilir. Bunun önüne geçmek için ise mutlaka beslenme düzeni hazırlanarak, egzersiz programı dâhilinde kilo verilmesi gerekir.

Günde ortalama olarak 1000 kalori harcayan bir kişi, düzenli beslenmesine devam ederek sadece egzersizlerini artırarak günde 1000 kalori ilave yaparsa günlük 2000 kalori harcamış olur. Yaklaşık 8 günde bu 1000 kalori yakımı ilavesi ile bir kilo verebilir. Bunu yağ yakımı ile yapmış olması muhtemeldir. Çünkü hem beslenme de izlenen yol belli hem de kalori yakımı için ilave egzersiz ekledi. Fakat hafta da 3 kilo verme durumları için uygulanan diyet programlarında kas ve su kaybı ile kilo verilir.

error: Copyright! Yaşamloji