yeşil çay cilt bakım faydaları yeşil çay faydaları Tüm Cilt İçin Yeşil Çayın Cilde Faydaları ye  il   ay cilde faydalar

Tüm Cilt İçin Yeşil Çayın Cilde Faydaları

Yağlı veya kuru cilt için yeşil çayın cilde faydaları nelerdir? Maskesi bile var, peki yeşil çayın içeriği ciltte iyi gelir, güzelleştirir mi, bakım için nasıl uygulanır aşağıdan görelim.

Yeşil Çay Faydaları Cildi Güzelleştirir mi?

Yeşil çayın faydaları üzerinde yapılan pek çok araştırma göstermiştir ki, içerisinde bulunan antioksidan ve anti inflamatuar özellikleri sayesinde cilt üzerindeki yaşlanma etkilerini  azaltmaktadır. Yeşil çayın cilde faydaları yüzeysel şekilde yaşlanmayı yavaşlatıcı etkileri değil, güneşe bağlı UV ışınları sonucu meydana gelen cilt yanmaları ve ciltte yanıklara iyi gelmesi ve en önemlisi yeşil çayın cilt kanserine etkileri olmuştur.

Yeşil Çayın Cilde Faydaları Nelerdir?

* Kapsül, krem veya çay olarak tüketildiğinde aynı etkileri göstermektedir.

* Özellikle yüz bölgesinde meydana gelen elastike bölgelerdeki kırışıklıkları önler.

* Yaşlanmayı yavaşlatıcı etkileri sayesinde daha canlı bir cilt yapısı sağlar.

* İngiltere ve Amerika üzerinde yapılan araştırmalara göre, cilt kanserine neden olan junk-2 isimli bileşene karşı cilt yapısı içerisinde koruma sağladığı ve cilt kanserini önleyici etkileri olduğu tespit edilmiştir. Bu nedenle cilde iyi gelen bitkiler yeşil çay ve benzeri bitki çaylarının düzenli tüketilmesinde fayda var.

* Yeşil çayın cilde faydaları özellikle harici cilt hastalıklarına karşı daha etkilidir. Sedef, yoğun kepeklenme ve pul pul dökülmelerin görüldüğü cilt yapıları, düzenli yeşil çay tüketimi sayesinde tedavi edilebilmektedir. Çay olarak tüketmenin yanı sıra saç derinize masaj yaparak uyguladığınızda etkilerinin iki katına kadar arttığı tespit edilmiştir.

Yeşil Çay İle Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

* Yeşil çayın güneşin zararlı UV ışınlarına karşı olumlu sonuçları kanıtlandığından, özellikle yaz aylarında vücudunuzun güneşi gören bölümlerine yeşil çay kremleri veya oda sıcaklığında soğutulmuş yeşil çayı harici olarak uygularsanız, şikayetleriniz büyük ölçüde azalacaktır. Özellikle güneş ışınları sebebiyle oluşan yanıkların çok kısa sürede geçtiğini göreceksiniz.

* Yeşil çay güzelleştirir mi: Kırışıklıklarınızı gidermek için yeşil çay iyi gelir. Bunun için tüm güzellik salonlarında bulunan yeşil çay kremleri ve maskesi tercih edebileceğiniz gibi, yeşil çay yapraklarıyla kendi özünüzü de oluşturabilirsiniz. Yeşil çayın kırışıklıkları giderici etkileri için yapmanız gereken tek şey, kırışık olan bölgelere elinizle harici olarak uygulamaktır. Kısa sürede gerginleşme ve sıkılık oluşumunu hissedeceksiniz.

* Tüm bunların dışında, gün içerisinde tükettiğiniz öğünlerden sonra 1’er fincan tükettiğiniz taktirde, vücudunuzdaki ödem ve zararlı toksinlerden kısa sürede kurtulmuş olacaksınız.

error: Copyright! Yaşamloji