Karpuz kalorisi kilo aldırır mı diyette  Diyette Karpuz Kalorisi Kilo Aldırır mı? karpuz kilo

Diyette Karpuz Kalorisi Kilo Aldırır mı?

Yaz günlerinin meyvesi olan karpuz kaç kalori, besin değeri nedir ve diyette karpuz yemek kilo aldırır mı yoksa zayıflatır mı tüm detaylara bakalım;

Karpuz Kalorisi Diyet Yaparken Kilo Yapar mı?

Kapuz Kaç Kalori: 1 porsiyon karpuz 150 gram 45,2 kaloridir.

1 Dilim Karpuz Kalorisi: Kesilen dilime göre değişiklik gösterir, ince bir dilim karpuz 15 kaloridir.

Karpuzun besin değeri incelendiğinde %91 su vardır. İçeriğinde karbonhidrat, şeker, potasyum, C vitamini gibi minerallerin fazla olduğu görüyoruz.

Karpuzun Besin Değeri: 100 gram karpuz içeriğinde 30 kalori, 91,45 su, 0,61 gr. protein, 0,15 yağ, 7,55 gr. karbonhidrat, 0,4 diyet lifi, 6,20 gr. şeker, 7 mg. kalsiyum, 0,24 mg. demir, 112 mg. potasyum, C vitamini 8,1 mg. A vitamini 569 IU bulunur.

Diyette Karpuz Kilo Aldırır mı: Diyet yaparken karpuz tüketmek faydalıdır fakat içeriğinde bulunan şeker oranı en çok dikkat etmemiz gereken etkenlerin başında gelir ve aşırı yemek kilo aldırır. Karpuz sudan oluştuğu için çoğu zaman tok tutar, ara öğünlerde diyete ek olarak kullanıldığında kilo aldırmaz.

Sıcak yaz günlerinde vücut her zamankinden daha fazla su kaybeder ve kaybedilen suyu vücuda geri kazandırmak için karpuz faydaları olan bir meyvedir. Karpuzun kırmızı olmasını sağlayan Likopen insanlarda da bulunur.

Karpuz Zayıflatır mı: Diyette karpuzla zayıflayanlar olabilir fakat yukarıda da belirttiğimiz üzere karpuz kalorisi düşük fakat 100 gram karpuzda 6,20 gram şeker vardır ve bu oran zayıflamayı direk etkiler, bu durumda kilo alımı bile gerçekleşebilir, kan şekerinde dengesizliklere neden olur. Serinlemek için, tatlı krizlerini önlemek için 1 gün içinde en fazla 1 porsiyon diyette karpuz yiyebilirsiniz.

Fazla Karpuz Yemenin Zararları;

  • Mide şişkinliği yapar.
  • Kan şekerinde dengesizliklere neden olur.
  • Mide bulantısı zararları vardır.
  • Mide gazı yapabilir.
  • Kilo Aldırır (sürekli ve fazla karpuz yemek)
  • Diyeti bozar.
error: Copyright! Yaşamloji