kalça eritme hareketleri kalça eritme Evde Resimli Kalça Eritme Hareketleri eritme hareketleri

Evde Resimli Kalça Eritme Hareketleri

Basen ile bacak bölgesindeki yağlar ve bölgesel zayıflama için evde resimli kalça eritme egzersiz hareketleri veriyoruz. Bu egzersizleri uyguladığınızda; kalça kaldırma, basen nasıl eritilir ve kalça eritme hareketleri nelerdir? Sorularına cevap bulabilirsiniz. Ayrıca bölgesel kilo verebilirsiniz.

Sıkı Kalça ve Bacaklar İçin 6 Etkili Hareket

Tüm kadınlar fit ve güzel görünen kalçalara sahip olmak isterler, bunun için yapılması gereken pek çok yöntem olduğu gibi, özellikle tükettiğiniz besinlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle kola gibi asitli ve içeriğinde bol miktarda kafein içeren içecekler ve yapay şekerli içecekler kalçalarınızın en büyük düşmanıdır. Kalçalarınıza bir kez yerleşen yağ kütlelerini oradan atmak oldukça zordur ve çok fazla emek ister. Bu nedenle öncelikle yediklerinize dikkat etmeli, ardından da evde olsa bile basen bölgesini eriten hareketler yapmalısınız.

Basen Kalça Kaldırma, Sıkılaştırıcı Egzersiz Programı

Aşağıdaki etkili kalça eritme hareketleri düzenli olarak her gün uygulamalısınız. 3 set halinde 12 tekrar şeklinde uygulamak yeterli olacaktır. Düzenli tekrarlarla, kısa sürede kalçaları şekle sokmak ve fit kalçalara sahip olmak mümkün.

Sıkı Kalçalar İçin 1. Egzersiz Hareketi

Öncelikle spor yaparken rahat giysiler giymeye özen gösterin ve ardından ayaklarınızı omuz hizasında olacak şekilde yana doğru açın, ellerinizi yandan beliniz ile kalçalarınızın kesiştiği bölgeye sarın ve ayak uçlarınız dışa doğru baksın. Bu şekilde altınızda yere yakın bir tabure varmış gibi yere çömelin ve kalkın. Bu kalça hareketlerini uygularken parmak uçlarınızda yapmaya özen gösterin, topuklarınızı yere koyduğunuz hareketi geçersiz sayın ve tekrar edin.

kalça bacak egzersizler kalça eritme Evde Resimli Kalça Eritme Hareketleri kalca sikilastirmak icin 1 hareket 300x257

Kalça Eritmek İçin 2. Egzersiz Hareketi

2. hareketi uygularken de ayaklarımızı omuz hizasında açıyoruz ve öne doğru eğilerek parmak uçlarımızı yere değdiriyoruz. Buraya kadar eksiksiz uyguladıktan sonra, dizlerinizi az miktarda bükerek kalçalarınızın yukarı doğru çıkmasını sağlayın, bu şekilde ayağa kalkın ve basen eritme hareketini yeniden tekrar edin, 3 set ve 12 kez uygulamalısınız.

kalca-sikilastirmak-icin-2-hareket kalça eritme Evde Resimli Kalça Eritme Hareketleri kalca sikilastirmak icin 2 hareket 300x257

Basen Eriten 3. Egzersiz Hareketleri

Bu hareketimizde daha çok aktivite yer alacak. Aynı şekilde ayaklarınızı omuz hizasında açarak egzersize başlayın. Ardından ellerinizi kalça kısmına koyun ve çömelerek yeniden ayağa kalkın. Ayağa kalktığınızda, tıpkı resimde olduğu gibi sağ bacağınızı topa vuracak bir futbolcu gibi kaldırın ve parmak ucunuz sağa, topuğunuz sola bakmalı ve sol kolunuzu da ileri doğru sallamalısınız. Her bir aktivite bir hareket olarak sayılacaktır.

kalca-sikilastirmak-icin-3-hareket kalça eritme Evde Resimli Kalça Eritme Hareketleri kalca sikilastirmak icin 3 hareket 300x257

Kalça ve Bacak 4. Resimli Egzersiz Hareketi

Aynı şekilde omuz genişliğinde açılan ayakların ardından, ellerinizi başınızın arkasına yerleştirin ve iyice çömelin ve kalkın. Kalktıktan sonra sol dizinizi vücudunuza çapraz şekilde çekin ve sağ dirseğinize temas ettirin. Hareketi aynı şekilde sağ diz ile tekrarlayın. Her iki tarafa 12 şer kez uyguladığınızda hareketi tamamlamış olacaksınız.

kalca-sikilastirmak-icin-4-hareket kalça eritme Evde Resimli Kalça Eritme Hareketleri kalca sikilastirmak icin 4 hareket 300x257

Arka Bacak ve Basen Zayıflatmak İçin 5. Yöntem

Ayaklarımızı omuz genişliğinde açtıktan sonra, yere iyice çömelerek kollarımızı, vücudumuzun arka kısmına uzatıyoruz. Daha sonra, ayağa kalkarak sol bacağımızı resimdeki gibi arkaya doğru uzatıyoruz. Bacağımızı uzatırken resimdeki gibi kollarımızı da ileriye doğru uzatmalıyız. Aynı şekilde hareketi sağ ve sol olarak tekrarlayabilirsiniz. Bu pozisyon arka bacak ve basen kısmını çalıştırır. Kalça kaldırma için uygundur.

kalca-sikilastirmak-icin-5-hareket kalça eritme Evde Resimli Kalça Eritme Hareketleri kalca sikilastirmak icin 5 hareket 300x257

Sıkı Kalçalar İçin 6. Egzersiz Hareketi

Sıkı kalçalar için egzersiz hareketlerimizin sonuncusuna geldik. Evde sırtımızı duvara dayıyoruz ve altımızda bir sandalye varmış gibi kalçalarımızı yere paralel hale getiriyoruz. Bu pozisyonda sabit dururken sol dizimizi göğüs bölgemize doğru bir miktar kaldırıyoruz. Aynı şekilde başa dönerek, sağ bacak ile aynı hareketi tekrarlıyoruz. Aynı şekilde tekrarlara devam edebilirsiniz.

kalca-sikilastirmak-icin-6-hareket kalça eritme Evde Resimli Kalça Eritme Hareketleri kalca sikilastirmak icin 6 hareket 300x257

Bu örnek verilen spor hareketlerini evde rahatça uygulayabilirsiniz. Resimli basen ve kalça eriten hareketleri düzenli olarak uygulamalısınız, aksi takdirde bir sonuç almak zorlaşır. Düzenli olarak yapılan egzersizler her zaman sizi başarıya ulaştırır. Sadece ayıracak kısa zamanınız olması yeterli.

Evde Yapılan Diğer Egzersiz Hareketi

Bu yöntem oldukça basit ve etkili bir yöntemdir. Resimde gördüğünüz gibi dik duruşla birlikte kalçaları hafif sıkarak, sağ diz ve sol dizimizin üzerine çömelip kalkıyoruz.

kalça eritme hareket egzersiz kalça eritme Evde Resimli Kalça Eritme Hareketleri kal  a eritme

Evde Kalça Yağları Eritme Yöntemleri 8. Hareket 

Son hareketi diğerlerine göre biraz zorlaştırılmış olarak görüyoruz. Alışma sürecini tamamladığınızda ayak bileklerine takacağınız ufak ağırlıklarla resimdeki gibi sağ dizin üzerine yatıyoruz ve sol bacağı hafif hareketlerle  yukarı doğru kaldırıp, indiriyoruz. Sonrasında ters bacağa geçiyoruz. Kalça kaldırmak için kullanacağınız egzersizlerin başarılı olanlarındandır.

evde kalça eriten kalça eritme Evde Resimli Kalça Eritme Hareketleri kal  a eritme hareketleri

error: Copyright! Yaşamloji