kalori yakan kalori yaktıran En Çok Kalori Yaktıran Hareket ve Egzersizler en   ok kalori yakt  ran

En Çok Kalori Yaktıran Hareket ve Egzersizler

En Çok Kalori Yaktıran Hareket, Spor ve Egzersizler

Çoğu zaman evde en çok kalori yaktıran egzersiz hareketleri yapmak için vakit bulamayız, spor salonlarına yazılsak bile düzenli olarak gidemeyiz ve hakkımız yanar, bazen yoğunluktan bazen ise, üşengeçlikten kalori yakan sporu yapamıyoruz. Ancak sağlıklı bir yaşam ve iyi görünen bir vücut için, kesinlikle spor yapmamız gerekiyor. Bu nedenle spor salonuna gitmek yerine evde egzersiz programı uygulamak, en mantıklı ve kolay olanı. Üstelik size vereceğimiz basit ve evde en çok kalori yaktıran egzersiz hareket ile hiç zorlanmayacaksınız.

Kendi imkanlarınızla egzersiz yaparak kilo vermek ve fit bir vücuda sahip olmak mümkün. Bunun için yapmanız gereken sadece mini ağırlık alet seti ve evinizde kendiniz için yaratacağınız bir spor alanı.
Resimli olarak anlatacağımız basit egzersiz hareketleri ile tüm vücudunuzu şekle sokmak ve yağları eritmek mümkün.

Çömelerek Kalça ve Dizinizi Çalıştırabilirsiniz:

Resimde gördüğünüz gibi kalori yaktıran hareket için destek alma amaçlı evde bir sandalyeye ihtiyacınız olacak, ardından sandalyeden tutunarak hafifçe çömelin ve iyice çömeldiğinizde bir süre bu şekilde bekleyerek yeniden eski pozisyonunuza kalkın. Bu hareketi 2 set olarak 20’şer kez tekrarlamalısınız.

en-cok-kalori-yaktiran-hareket-ve-egzersizler-1 kalori yaktıran En Çok Kalori Yaktıran Hareket ve Egzersizler en cok kalori yaktiran hareket ve egzersizler 1

Kalça ve Bacak kaslarınızı Çalıştırma Hareketi:

Bir ayağınızı öne, diğer ayağınızı ise arkaya alarak, bir miktar çömelin ve ellerinizi belinize koyun. Resimde görmüş olduğunuz gibi yavaş bir şekilde arka ayağınızı esnetip kaldırın ve indirin. Bu hareketleri 2 set 10’ar kez tekrarlayın.

en-cok-kalori-yaktiran-hareket-ve-egzersizler-2 kalori yaktıran En Çok Kalori Yaktıran Hareket ve Egzersizler en cok kalori yaktiran hareket ve egzersizler 2

Sırt Kasları, Omuz Kasları ve Kollarınızı Sıkılaştırmak İçin Egzersiz Hareketi

En çok kalori yaktıran diğer hareket bacaklarınızı bitişik tutacak şekilde, resimdeki pozisyonda bir sandalyeye oturun ve ellerinize 5’er kiloluk ağırlıkları alarak egzersize başlayın. Ardından ellerinizi resimdeki pozisyonda tutarak, iki elinizi göğsünüze doğru kapatıp açın. Her egzersizde 2 set 10’ar kere tekrarlamanız gerekmektedir. Hızlı kalori harcatan egzersiz hareketleri arasındadır.

en-cok-kalori-yaktiran-hareket-ve-egzersizler-3 kalori yaktıran En Çok Kalori Yaktıran Hareket ve Egzersizler en cok kalori yaktiran hareket ve egzersizler 3

Sırt Bel ve Omuz Kaslarınızı Geliştirmek için Yapılması Gereken Egzersiz Hareketi

Resimdeki pozisyonda olduğu gibi, yere kalçalarınızın üzerine oturun ve ellerinizi iki yanınızda yere değecek şekilde serbest bırakın, sırt pozisyonunuz dik olmalı. Egzersiz bandı veya sağlam bir atkıyı resimde olduğu gibi ayağınıza sarın. Daha sonra, egzersiz bandını çekerek, kendinizi ileri geri iterek egzersizi tamamlayın. Bu hareketi ise 3 set olarak 15 kez tekrarlamak yeterli olacaktır. Evde kalori yaktıran bir diğer egzersiz budur.

en-cok-kalori-yaktiran-hareket-ve-egzersizler-4 kalori yaktıran En Çok Kalori Yaktıran Hareket ve Egzersizler en cok kalori yaktiran hareket ve egzersizler 4

Yana Mekik Hareketi

Evde en çok kalori yakan hareketler içinde yana mekik hareketi vardır. Bu hareketi resimde gördüğünüz gibi mekik pozisyonunda fakat ayakları kıvırarak kendimizi yukarı çekip sağa ve sola dönerek yapıyoruz.

kalori yaktıran egzersiz ve hareketler kalori yaktıran En Çok Kalori Yaktıran Hareket ve Egzersizler kalori yakan

Yukarıda belirtmiş olduğumuz egzersiz hareketlerini uygulayarak çok kısa sürede vücudunuzda meydana gelen değişimi görebilirsiniz Özellikle günü birlik olarak yapılan düzenli kalori yakan egzersizler vücudunuzu forma sokacaktır. En çok kalori yaktıran hareket ve egzersizleri uygularken, herhangi bir ağrı veya sızı hissederseniz, kesinlikle egzersizi sona erdirmeli ve dinlendikten sonra daha hafif tempoyla devam etmelisiniz. Vücudunuzun kapasitesinin üzerinde egzersiz yapmak sakatlanmalara neden olabilmektedir.

Eğer dışarı çıkmak için vaktiniz var ise, bisiklet ve tempolu koşu en çok kalori yaktıran ve harcatan aktiviteler arasındadır.

error: Copyright! Yaşamloji