alkali diyeti diyet Alkali Diyeti alkali diyeti1
alkali diyeti tarifi

Alkali Diyeti

Alkali Diyeti Ve Alkali Su

Son zamanlarda en çok bahsedilen alkali diyet gittikçe yaygınlaşmaya devam ediyor. Tam olarak diyet demek de aslında pek doğru değil; çünkü alkali diyet değil, biraz yaşam tarzı. Alkali yaşam, asidik yiyeceklerden uzak durup, alkali gıdalarla beslenmekle başlıyor.

Vücuttaki pH dengesini korumak ve asidik gıdaların vücuttan atılmasını kolay ve hızlı bir şekilde sağlamakta alkali su içmekten geçiyor. Vücut dengenizi koruduğunuz bu beslenme programı sayesinde de kilo verim hızı artıp, fazla kilolarınızdan kurtulmuş oluyorsunuz. Alkali su içmenin de en büyük faydası daha fazla tokluk hissi verip, yağ yakıcı özelliğinin olmasıdır. Alkali gıdaların yoğun olarak tüketip, asidik gıdalar yemek zorunda kaldığınız zaman da alkali su içerek vücuttan atılımını sağlayarak hızlı bir şekilde kilo vermeniz mümkün. Tabii ki bütün bunlara ek olarak da kesinlikle günlük rutin yürüyüş programları ile desteklemek hem sağlık açısından, hem de metabolizmanın hızlanması açısından tavsiyeler arasındadır.

Alkali grubuna giren gıdalar; Ispanak, brokoli, soya filizi, salatalık, ısırganotu, karpuz, çörekotu, kavun, zeytinyağı, zencefil, zerdeçal, pazı, işlenmemiş doğal tuz, karbonat, hurma, nane gibi gıdaları sıralamak mümkün. Sıralamadan da anlaşıldığı gibi, yemek olarak diyet listenizin içerisinde girecek bu gıdaları rahatlıkla zeytinyağı ile pişip yiyebiliyorsunuz.

Alkali Diyeti tarifi diyet Alkali Diyeti Alkali Diyeti

Peki bunun yanında asidik gıdalara örnek vermek gerekirse; tüm süt ürünleri, yumurta, kümes hayvanları, beyaz un, sentetik tatlandırıcılar, ketçap, mayonez, hardal, gazlı içecekler, fazla tüketilen kahve, siyah çay, kızartma, alkol, margarin bu gibi gıdalar baş olarak sayılmakta. Bunun yanı sıra sigara, uykusuzluk hatta öfke, kıskançlık gibi duygular bile vücudun asidik seviyesini arttırıyor.

Alkali diyetini herkes sağlık çerçevesinde uygulayıp, alkali suyunu da evde hazırlayabilir. Alkali su hazırlanışı oldukça kolay, eğer verilen doz doğru ayarlanırsa içimi de oldukça rahattır.

Alkali Su Tarifi:

 

İki litre suya 1 yemek kaşığını geçmeyecek şekilde İngiliz karbonatı karıştırılır. Ilık su tercih etmek karbonatın iyice çözülmesine yardımcı olur. Günde iki buçuk litre su tüketimini bu şekilde karşılamanız kilo vermeniz açısından işe yarayacak yöntemlerden bir tanesidir. Herkesin uygulayabileceği bu yöntemin sağlık açısından zarardan ziyade faydası bulunmaktadır.

Alkali diyetini yapanlar konu altından yorum yapabilirse ziyaretçilerimize faydalı olacağı inancındayız. Yaşam koçunuz Yaşamloji’yi takipte kalın!

error: Copyright! Yaşamloji