çörek otu yağı zayıflatırmı çörek otu Çörek Otu Yağı Zayıflatır mı, Nasıl Kullanılır?     rek otu

Çörek Otu Yağı Zayıflatır mı, Nasıl Kullanılır?

Çörek Otu ve Yağı Kullanımı Faydaları İle Zayıflama 

Çörek otu ile zayıflamak mümkün. Çörek otunun zayıflatır etkileri bir çok diyet uzmanı tarafından açıklanıyor. Bitkiyi yemeklerinizde veya ağız yoluyla direkt olarak tükettiğinizde kilo verme sürecinde  çok büyük etki gösteriyor. Sporcular genellikle yağ yakımı için yağını kullanmayı tercih ediyor.

Bunun dışında çörek otu yağı tüketerek de zayıflamak mümkün. Bu yağ ile zayıflamak için yemeklerden yaklaşık olarak 1 saat kadar önce 1 büyük çay bardağı kadar su ile karıştırılarak içmek yeterli.

Nasıl kullanılır: 1 çay bardağı içerisine, 1 çay kaşığı çörek otu ekleyerek ve karıştırarak kullanımı yapılır.

Çörek otu kullanımı sabahları tüketildiğinde iştah kesici ve tokluk hissini arttıran bir besindir. Yemeklerden hemen önce içilecek 1 bardak suyun içerisine 1 çay kaşığı ilave ederek, tokluk hissi yaratabileceğiniz gibi, düzenli kullanımında gün içerisinde vücudunuzun ihtiyacı olan enerjiyi sağlayarak vücut ritminizi de düzene sokabileceksiniz.

Diğer yandan yemekten yaklaşık olarak yarım saat kadar önce çörek otu tohumu çiğnemek ve yutmak aynı şekilde zayıflatır etki yaratacaktır. (Kilo verdirir etkiyi yaratabilmek için her seferde yaklaşık olarak 150 çörek otu çiğnenmelidir.)

Çörek Otunun Faydaları ve Zayıflatma Etkileri

Çörek otu iştahı kapatır ve tokluk hissi verir, bu sayede daha az yiyecek tüketerek daha uzun süre tok hissedebilirsiniz.

Karaciğeri temizler ve bu sayede sindirim sistemini hızlandırıcı etkileri bulunur.

Çörek otunun müshil etkisi içeriğinde yer alan ‘lubricant‘ etkisi sayesinde gerçekleşir. Bu sayede bağırsaklar kaygan hale gelerek, besinler bağırsaklardan daha kolay şekilde geçerek vücuttan atılır.

 Son olarak çörek otu yağını, düzenli ilaç kullanan hastalar, kalp hastaları, şeker hastaları ve kolesterol hastalarının doktorlarının bilgisi dışında tüketmeleri önerilmemektedir. Ayrıca hamileler ve lohusalar üzerinde olumsuz yan etkiler gösterebilmektedir. Çörek otu yağı kullanımı aşırıya kaçılmamalıdır.

Çörek Otu İle Nasıl Zayıflanır, Yağı Zayıflatır mı?

çörek otu faydaları kullanımı çörek otu Çörek Otu Yağı Zayıflatır mı, Nasıl Kullanılır?     rek otu yaÇörek otunun faydaları arasında müshil etkisi vardır ve bu nedenle sindirim sistemini en hızlı şekilde çalıştırarak metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar.

Bunun için kahvaltı dahil tüm öğünlerden yaklaşık olarak yarım saat önce 1 çay kaşığı öğütülmüş çörek otunu 1 bardak su ile karıştırarak kullanımı yapılır.

Yine aynı şekilde 1 bardak suyun içerisine çörek otu çayı ilave ederek de çörek otu ile zayıflama mümkün olabilir.

Genel olarak baktığımızda çörek otu kullanımı zayıflatırmı sorusuna evet diyebiliriz. Kilo vermek isteyen veya zayıflayanlar konu altından yorumları yapabilir.

error: Copyright! Yaşamloji