Detoxon fit çayı zayıflatır mı  Detoxon fit çayı zayıflatır mı? detoxon zayiflatirmi 506x400

Detoxon fit çayı zayıflatır mı?

Kilo vermek istiyorum, Detoxon fit çayı kullansam zayıflatır mı? diyorsanız bu makaleyi okumalısınız..

Neredeyse her birkaç ayda bir piyasaya yeni bir zayıflama çayı sürülmektedir. Her yeni zayıflama çayı yeni umutlar vadetmekte, fakat sonrasında yeni çekinceler akla getirmektedir.

Piyasadaki zayıflama çaylarını temel olarak 2 kategoriye ayırmak mümkündür.

  • Meşhur markaların zayıflama çayları
  • Sosyal medya reklamları ile satılan zayıflama çayları

Meşhur markaların zayıflama çayları, zayıflama konusunda neredeyse etkisizdir. Genellikle detoks çayı, form çayı vs adlarla anılırlar ve zayıflamaya ciddi manada katkıları yoktur. Kullanım sebepleri genellikle kalorili bir içecek yerine bu çaydan içildiğinde daha az kalori alınmasıdır.

Meşhur markaların zayıflama çayları, zayıflatmada pek etkili olmasalar da yan etkileri de neredeyse hiç yoktur.

Sosyal medya reklamları ile tanıtılan zayıflama çayları ise daha fazla etkiye ve yan etkiye sahiptirler. Bunların avantajı zayıflatmaya katkılarının daha yüksek olması, dezavantajları ise yan etkilerinin ve zararlarının da fazla olmasıdır.

İlgili yazı: Detoxon çayı ayda kaç kilo verdirir ?

Detoxon fit çayı sosyal medyada tanıtılan ve satışı da internet üzerinden yapılan çaylardandır. Zayıflatma konusunda Lipton Form Plus gibi çaylara göre daha etkili olsalar da Detoxon fit çayı gibi hangi firmanın ürettiği belli olmayan çaylar konusunda kullanıcıların dikkatli olmaları gerekmektedir.

İnsanlar Detoxon fit çayı zayıflatır mı? diye merak ediyorlar ama bu çayı hangi firma üretiyor, ilgili bakanlıktan üretim izni var mı diye merak etmiyorlar.

Detoxon fit çayının paketini incelediğinizde bu çayı kimin ürettiğine dair bir bilginin olmadığını göreceksiniz.

Yani zayıflatması bir yana, bu çayı içtiğiniz zaman sağlığınızı riske atıyor bile olabilirsiniz. Kimin ürettiği belli olmayan ürünler sağlık açısından bir risktir.

Ayrıca meşhur çay markalarının ürünleri bile zayıflatamazken üreticisi, üretim yeri belli olmayan bir ürünün zayıflatması düşündürücü değil midir ?

Öte yandan Detoxon çayı “zayıflatmıyor” diyemiyoruz. Anlatmak istediğimiz şey kilo vermek karşısında kişinin ne tür bir bedel ödeyeceğini bilmemesidir.

Eğer bu ürünü kullanıp da başınıza bir şey gelse kimi şikayet edeceksiniz ? İsterseniz Detoxon çayının zararları hakkındaki aşağıdaki yazıyı okuyunuz:

İlgili yazı: Detoxon çayı zararları

Detoxon çayının nasıl zayıflattığını hala merak ediyorsanız, makaleyi okumaya devam ediniz:

Detoxon çayında idrar söktüren ve ishal yaptıran birkaç tane bitki ve ayrıca ağrı azaltan birkaç bitki bulunmaktadır. Bu sebeple bu çayı içmeye başladıktan sonra idrar ve dışkı yoluyla sıvı çıkışı olmakta ve sıvı çıkışıyla birlikte kısmen kalori de atılmaktadır.

Bu sayede yaklaşık birkaç günde tartıda belirgin bir kilo düşüklüğü olmaktadır. Detoxon çayına devam edildikçe vücut çaya giderek alışmakta fakat yine de günde 100-300 gram civarı verilmeye devam edilmektedir.

Bu kilo verme şekli çok sağlıklı değildir, çünkü verilen kiloların %80’i aslında sudur, yağlar aynen kalmaktadır. Ayrıca Detoxon çayı nedeniyle karaciğer, böbrek, karaciğer gibi organlar daha yoğun çalıştığı için tahrip olmaktadır.

Bağırsakların suni olarak hızlı çalıştırılması, çay içme bırakıldığında kabızlık, bağırsak tembelliği gibi sorunlara yol açabilmektedir.

Detoxon çayı ile ilgili yorumları okumak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ediniz:

İlgili yazı: Detoxon çay yorumları

error: Copyright! Yaşamloji