göz kalemi nasıl çekilir  Makyaja Yeni Başlayanlar Göz Kalemi Nasıl Çekilir, Rimel Nasıl Sürülür goz kalemi nasil cekilir
göz kalemi nasıl çekilir

Makyaja Yeni Başlayanlar Göz Kalemi Nasıl Çekilir, Rimel Nasıl Sürülür

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Kişi kendine makyaj yaparken genel kuralların haricinde ekstra özen göstermesi gereken pek husus yoktur. Tamamen özgür ve kişisel hareket edilebilir. Uygun fırçayı seçerseniz yani örneğin eyeliner için ince, allık için daha küçük fırçalardan yana tercih yapmak daha konforlu makyaj yapılmasını sağlayabilir. Ayna karşısında mutlaka yapılan makyajın simetrik olup olmadığı kontrol edilmelidir. Çünkü hangi işlemi yaparsanız yapın yani ister soft ister koyu makyaj iki gözünüzün eşit olması dudağınızın yamuk olup olmaması önemli bir konudur.

Makyaj uygulaması tamamen kişiseldir. Örneğin fondöten sürerken elle sürmekten hoşlanıyorsanız elinizle sürebilirsiniz. Aynı zamanda fırça ya da sünger tercih edebilirsiniz. Pudra uygulamazsanız şayet yağlı ve terli bir görüntü ile dolaşmak durumunda kalınabilinir. En azından T bölgesine transparan ya da sıkıştırılmış pudra uygulanabilinir.

Fondöten Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli

Fondöten konusu oldukça kapsamlıdır. Anca kısaca özetlenecek olursa cilt tipinize ve renginize kullanım amacına uygun fondöten seçerseniz oldukça yerinde hareket etmiş olursunuz. Eğer cildiniz çok kuruysa yağlı ve kremsi dokudaki fondötenler, yağlı ise ciltte kuruma etkisi yaratmadan yağ emme potansiyeli olan fondötenler kullanılmalıdır.

Ten renginize uygunluğu açısından önceden denemek oldukça önemlidir. Sünger kullanacaksanız şayet uygulamanızı tamponlayarak yapmalısınız. Ciltte sorun olduğu zaman daha kalın fondöten kullanma eğilimi oluşmaktadır. Bu da sorunların daha fazla belirgin olmasına sebep olmaktadır.

Birçok markanın HD yayın üzerine üretilen fondötenleri bulunmaktadır. Bu şekilde hem ince hem de kapatıcı ürünlerden yana tercih yapabilirsiniz. Daha çok renk paleti bulundurmanız sizin açınızdan oldukça yararlı olacaktır. Böylece yüzünüzde hem gölgelendirme hem de renk kontrastı oluşturabilirsiniz. Bu şekilde kusursuz fondöten uygulaması yapabilirsiniz. T bölgesinin aydınlık olması her zaman daha genç ve ışıltılı görünüm yakalamanızı sağlayacaktır. Fondöteni sabitlemek için renksi transparan pudra kullanmalısınız.

Eğer pembeye dönük bir cildiniz varsa sarımtırak fondötenleri, eğer soluk bir renge sahipseniz daha pembe esaslı fondötenleri tercih edebilirsiniz.

makyaj önerileri  Makyaja Yeni Başlayanlar Göz Kalemi Nasıl Çekilir, Rimel Nasıl Sürülür makyaj onerileri
makyaj önerileri

Far Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli

Far uygularken dikkat etmeniz gereken şey çok sert ve keskin hatlar olmamasıdır. Her renk grubunda far sürmek mümkündür bu tamamen kişiye kalmış bir meseledir.

Kahverengi gözlüler daha çok renk alternatifine sahiptir. Renkli gözlüler ise yavruağzı, mürdüm, lacivert, gri gibi tonlar kullanabilirler.

Far uygulamasına ilk olarak far bazı ile başlamalısınız. Ardından taban da temel olacak bir renk belirlemelisiniz. Kaş altını aydınlatmak adına fildişi, krem, beyaz ve tonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Oluşan astar fardan sonra uygulayacağınız rengi belirleyip gözleriniz ile kaşınız arasında kalan çizgiye uygulanır ve genellikle göze derinlik vermek amacıyla uygulanır. Eğer gözlerinizde çukurluk varsa çizginin tam üzerine değil üstüne doğru uygulamanız gerekmektedir. Çünkü bu işlem gözlere derinlik katmak için kullanılır. Daha sonra makyajı koyulaştırmak adına siyah bir far ile yalnızca göz bitiminden yukarı doğru V yapabilirsiniz. Buğulu bir makyaj elde etmek adına göz altılarınıza da uygun fırça seçerek buğu havası yaratabilirsiniz. Bu işlem ifadeyi daha da güçlendirir. Esmer kişiler her rengin açık olan tonunu tercih ederse daha iyi bir sonuç elde ederler.

Göz Kalemi Nasıl Çekilir

Göz kalemi uygulamasında konforlu bir şey tercih edecekseniz şayet bu kalem yumuşak uçlu olmalıdır. Ardından ucunu ne kadar iyi açarsanız o kadar kolay uygularsınız ve eyeliner karşılaştırılması yapıldığında göz kalemi daha soft kalacağından günlük yaşama daha uygun bir seçenek olacaktır. Sürüş tekniği eyelinerla aynı olduğundan sürmeye ortadan başlanılması gerekmektedir. Gözün bitimine doğru daha da kalınlaşır.

Eğer gözleriniz iriyse kalın kalem uygulaması tercih edebilirsiniz, küçükse daha ince. Veyahutsa çok çekikse orta kısımda kalınlaşıp yuvarlak bir göz hattı oluşturabilirsiniz. İki gözünüz eşit değilse örneğin birisini yana doğru diğerini aşağı doğru boyayarak eşitleyebilirsiniz.

Rimel Nasıl Sürülür

İlk yapacağınız işlem kendinize uygu rimeli belirlemektir. Yoğun bir gün için waterproof yani suya dayanıklı rimelleri tercih edebilirisiniz, zayıf kirpiklere sahipseniz dolgun gösteren rimel tercih edilebilir. İki farklı özelliğe sahip farklı rimeller aynı anda da uygulanabilir.

Kirpikte kıvrıklığı yakalamak adına dipten uca doğru ilk kat sürülür. İkinci kat olarak sürmek istediğiniz farklı rimel türü varsa onu uygulamasınız ve üçüncü katta yatay hareketlerden ziyade dikey ve dipten gelen hareketler yapmalısınız.

Ruj Sürme Teknikleri

Ruj uygulamasında rahat bir uygulama yapılması isteniyorsa ruj fırçasından yararlanılabilmektedir. Ruj fırçası sizlere rahat uygulama kolaylığı sağlayacaktır. Ucu da sivri olursa ruj sürerken taşırmadan sürme avantajı sağlayacaktır.

Doğal bir makyaj için dudaklarınızda dolgunlaştırma işlemi yapmanız doğallığın önüne geçebilir. Bu yüzden günlük makyajlara daha ince kalıplarda uygulama yapmalısınız. Ruj uygulamasında yapmanız gereken ilk kat rujdan sonra dudağa pudra sürerek ikinci kat ruju sürmektir. Böylece gün boyu dudaklarınızda kalan bir uygulama yapacaksınız. Ayrıca açık renk ruj uygulaması koyu tonlara göre daha kolaydır.

rimel nasıl sürülür  Makyaja Yeni Başlayanlar Göz Kalemi Nasıl Çekilir, Rimel Nasıl Sürülür rimel nasil surulur
rimel nasıl sürülür
error: Copyright! Yaşamloji