Solgar Valerian Root Extract ne işe yarar ?  Solgar Valerian Root Extract ne işe yarar ? valerian ne ise yarar 600x400

Solgar Valerian Root Extract ne işe yarar ?

Bugünlerde “uyuyamıyorum, uykuya dalamıyorum, uykum sık bölünüyor” diyenlere valerian tablet önerilmektedir. Bu konuda piyasadaki başarılı ürünlerden birisi Solgar Valerian Root Extract olup bu ürün ne işe yarar, nasıl kullanılır gibi konularda bu makalede bilgi verilecektir.

Kedi otu binlerce yıldır çeşitli coğrafyalarda bitkisel sakinleştirici ve uykuyu teşvik edici olarak kullanılmaktadır. Bu bitkinin bilimsel adı valeriana officinalis olup bu bitkinin kökünün ekstresinden yapılan tabletler valerian tablet olarak bilinmektedir.

Kedi otu aktarlarda kolaylıkla bulabileceğimiz bir bitki olup bu bitkiyi kullanırken karşılaştığımız en önemli sorun uygun dozajı ayarlamak ve nasıl kullanacağını bilmektir.

Solgar firması bu bitkinin kökünden yapılma tabletleri piyasaya sürerek bu bitkiyi kullanmak isteyenlere doz ayarlama ve kullanım kolaylığı getirmiştir.

Solgar Valerian Root Extract ne işe yarar ?

Solgar Valerian Root Extract , uykusuzluk ve gerginlik şikayetleri yaşayanlara gerginlik-kaygı azaltma ve daha uzun ve kaliteli uyku vadeden bir üründür.

Ürünü kullanıp memnun kaldığını ifade edenler olduğu gibi işe yaramadığını söyleyenler de vardır. Ürün ile ilgili yorumları okumak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ediniz.

İlgili yazı: Valerian root extract kullanıcı yorumları

Solgar Valerian Root Extract içerisinde 300 mg kedi otu ekstresi bulunmakta olup bununla 2,4 mg valerinik asit sağlanmaktadır.

Beynimizdeki sinir uyarılarını ve sinir sistemini gama-aminobütirik asit (GABA) isimli bir bileşik düzenlemektedir. Bilimsel araştırmalarda anksiyete ve kalitesiz uyku sebeplerinden birinin akut veya kronik strese bağlı olarak GABA seviyelerinin düşmesi olduğu tespit edilmiştir.

Valerinik asit beyinde GABA’nın parçalanmasını inhibe ederek sakinlik ve huzur duygusu sağlamaktadır. Bu madde ayrıca strese karşı korku ve duygusal tepkileri işleyen beynin bir parçası olan amigdalada aşırı aktiviteyi engellemektedir.

Dolayısıyla Solgar Valerian Root Extract, rahatlatır, kaygıyı azaltır, stres koşullarında yıpranmayı azaltır, uykuya rahat dalmayı, uyku kesintilerinin azalmasını ve uyku süresinin artmasını sağlar.

Solgar Valerian Root Extract ürünü herkeste aynı etkiyi yapmamakta, bazılarında işe yararken, bazı kullanıcılar ürünün bir faydasını göremediğini beyan etmişlerdir.

Ürünün kullanıcı yorumları ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki makaleyi okuyunuz.

İlgili yazı: Valerian root extract kullanıcı yorumları

Solgar Valerian Root Extract nasıl kullanılır ?

Solgar Valerian Root Extract yemeklerle birlikte alınır. Günde 1 ila 3 kapsül kullanılmaktadır. Rahatlama ve gevşeme etkisi yapacağından güne başlarken veya araba kullanırken değil de günün sonunda kullanılması daha iyi olmaktadır.

Etkisini 30 dakika ile 2 saat arasında göstermeye başlamaktadır. Eğer uyku sorunları için kullanılacaksa uyku saatine 2 saat kala tok karnına alınmalıdır.

Günde tek kapsül yeterli gelmiyorsa her öğün bir tane olmak üzere günde üç kapsül kullanılabilmektedir.

Ürünün bağımlılık yapıcı bir etkisi olmamakla birlikte uzun süre kullanmak bazı sağlık sorunlarını tetikleyebilmektedir.

Solgar Valerian Root Extract ürününe başlamadan önce doktora danışmak, kullanım dozu ve süresi hakkında doktordan veya eczacıdan bilgi almak faydalı olacaktır.

Ürünün potansiyel zararları hakkında aşağıdaki makaleyi okuyabilirsiniz:

İlgili yazı: Valerian tablet zararları

error: Copyright! Yaşamloji