kilo koruma diyet listesi yöntemleri kilo koruma Kilo Koruma Kontrolü Yöntemleri kilo kontrol

Kilo Koruma Kontrolü Yöntemleri

Aşağıda ideal kilo koruma için diyet yoktur. Kilo kontrolü dönemi  için liste yerine farklı yöntemler yapılır. Kilomu nasıl koruyabilirim ve korurum diyorsanız günde yakabileceğiniz kadar kalori alın ve bu yolları uygulayın.

İdeal Kilo Korumanın Yolları: Uzun zamandır aradığınız diyeti bulduktan sonra uygulayıp kilo vermeyi başardıysanız bu durumdan daha önemlisi kiloyu koruyabilmektedir. Zayıflamak kolay bir iş değil, azimli olacaksanız, plan yapacaksınız ve hayatta en çok sevdiğiniz şeylerden uzak kalacaksınız. Kilo koruma için sizlere ayrıntılı bilgi vermeden önce basit bir yöntem verelim, bir gün dayanamadınız ve çok sevdiğiniz tatlıyı yediniz, sonraki gün 2 litre su içip protein ağırlıklı gıdalar tüketerek bu durumu dengeleyebilirsiniz.

Diyet konusunda birçok insan yanlış bilgiye sahip, güzel bir diyet programı uyguladıktan sonra eski yeme alışkanlığınıza dönerseniz kısa sürede verdiğiniz bütün kiloları da geri alırsınız. Siz diyetten ziyade ideal kilo korumak için beslenme şeklini tespit etmelisiniz.

Kilo kontrolü için en önemli unsur gün içinde tükettiğiniz liste içindeki besinlerin protein ve karbonhidrat miktarlarının eşit olmasıdır. Sürekli karbonhidrat alırsanız kilonuz artmaya başlar, çok az tükettiğinizde de gereğinden fazla kilo verirsiniz.

Kilo Koruma Nasıl Yapılır, Sağlanır?

İdeal kilomu nasıl korurum, koruyabilirim diye hayattaki her şeyden de vazgeçmek olmaz, arkadaşlarınızla güzel bir hafta sonu geçirirken bazı besinleri fazla kaçırabilirsiniz. Böyle bir durumda vücudunuz yağ bağlamadan ertesi gün bol miktarda su için, karbonhidrat tüketimini azaltıp protein içeren besinleri yüzde 50 oranında artırın.

Protein içeren ürünleri bol su ile birlikte yerseniz metabolizmanız hızlanır ve kalori daha çabuk yakabilirsiniz. Bir öğünde istemeden karbonhidratı çok kaçırdıysanız diğer iki öğünde sadece proteinli ürünler tüketin. Bunlar kilo koruma yöntemleri arasındadır.

Kilo Kontrolü Koruma Programı Yöntemleri: Sabah kahvaltısı kilo koruma için en önemli öğündür. Gün içerisinde metabolizmanız çalışmaya başlar, öğle yemeğinde de aşırı yeme isteğiniz azalmış olur.

Kiloyu korumak için yapılan hatalardan biri öğün atlamaktır, bir öğün eksik yediğiniz zamanlarda kilo vereceğinizi düşünürsünüz ama durum ne yazık ki böyle değildir. Her boş geçtiğiniz öğünden sonra kalorisi yüksek ufak atıştırmalıklar yersiniz, sonraki öğünde ise aşırı açlıktan dolayı yeme isteğiniz artar. Bu durumda sürekli kilo almanıza neden olur.

Kilo koruma diyet programı için en önemli şey karnınız acıktığında mutlaka bir şeyler yemenizdir. Böylece metabolizma sürekli çalışır ve her öğünde daha az yemeye başlarsınız.

Ülkemizde en sık yapılan hata tıka basa yemektir, şişene kadar değil doyana kadar yiyin. Hızlı yemek nedeni ile doyduğunuzu anlayamazsınız ve sürekli yersiniz, lokmaları çok çiğneyerek gıdaları yavaş tüketirseniz beyniniz doyduğunuzu anlar ve siz de fazla yemezsiniz.

Çevrenizdeki bazı kişilere baktığınızda istediklerini yemelerine rağmen formlarını korurlar. Kilo korumanın en büyük sırrı egzersizdir. Çevrenizde havuz varsa yüzün, yoksa yürüyüş yapın, evden çıkmayı sevmiyorsanız evde yapılan egzersiz hareketlerini deneyin. Böylece vücudunuzda yağlar birikmez, fit bir şekle kavuşur ve kilo korunur.

Metabolizmayı hızlandırıp kilo vermek için bol bol su için, her diyet listesinde, sağlıklı yaşam makalelerinde aynı yazıyı görüyorsunuz, bu da suyun sağlık ve zayıflama için öneminin altını çizmektir.

Her hafta en fazla 2 kere tartılın, günlük tartılarak hiçbir şeyi anlayamazsınız, gün içinde içtiğiniz su, yediğiniz yemek, kıyafet değişiklikleri bile 1-2 kilo arasında değişimlere neden olur. Haftalık kilonuzu not edin ve düzenlik olarak tartılın, kilo aldığınız dönemlerde ufak önlemler alarak bir sonraki hafta ideal kilonuza geri dönün.

Verdiğiniz kiloları geri almamanız için sizlere ufak kilo koruma programı hazırladık, yukarıda bahsedilen ufak kilo koruma yöntemleri ile dikkat ederek sahip olduğunuz kiloyu her daim muhafaza edebilirsiniz.

error: Copyright! Yaşamloji