Detoxon çayı zararları  Detoxon çayı zararları detoxon zararlari 506x400

Detoxon çayı zararları

Bilindiği üzere zayıflama çaylarının bazı zararları bulunmaktadır. Bazen kilo verme arzusu o denli yüksek oluyor ki bedeli ne olursa olsun kişi fazla kilolarını vermek için her türlü fedakarlığa hazır olabiliyor.

Detoxon çayı da yanlış tüketildiğinde bir takım zararları olan bir çaydır. Bu makalede Detoxon çayı zararları hakkında bilgi vereceğiz.

Detoxon çayını nasıl kullanacağınızı bildiğiniz takdirde bu çaydan ciddi manada bir zarar görmeyeceksiniz.

Detoxon çayı zararları nelerdir ?

Zayıflama çaylarının zayıflamayı sağlamak üzere kullandığı bazı etki mekanizmaları vardır. Bunlardan en klasik olanı vücudun reddedeceği, toksin olarak algıladığı maddeleri vererek vücudun bunları dışarı atmasını sağlamaktır.

Vücuttan sıvı çıkışı ile birlikte toksinler de atılmaktadır. Ayrıca bir miktar kilo kaybı da olmaktadır.

Detoxon çayı her ne kadar bitkisel bir karışım olsa da vücudun toksin yani yabancı madde olarak algıladığı bir takım etkin maddelere sahiptir.

Bu çayı içmeye başladığınız andan itibaren organlar eskisine nazaran çok daha yoğun olarak çalışarak Detoxon çayı içeriğindeki vücudun “toksik” olarak algıladığı maddeleri ter, idrar ve dışkı yoluyla atmaya çalışır.

Eğer genç ve sağlıklı bir birey iseniz organlarınızın 2 hafta veya 1 ay civarı hızlı çalışması sizi çok etkilemeyecektir. Fakat orta yaşlardan itibaren insanların organlarında önemli yıpranmalar olmaktadır.

Bazen kişi genç bile olsa bazı organlarında zafiyetler olabilmektedir. Detoxon çayı kişide evvelden organ hasarı var ise bu durumu kötüleştirmektedir.

Örneğin kişide kalp rahatsızlığı var ama bu kişinin fark edeceği düzeyde değil ise birkaç haftalık Detoxon çayı  kullanımından sonra bu sorun belirgin bir şekilde hissedilmektedir.

Detoxon çayının en fazla yorduğu organlar böbrekler, karaciğer, kalp ve bağırsaklardır. Safra kesesi, tiroid bezi, mide ve pankreas gibi organlar da detoxon çayı kullanımından olumsuz etkilenebilmektedirler.

Eğer herhangi bir sağlık sorununuz var ise  veya düzenli ilaç kullanıyorsanız, Detoxon çayı kullanmadan önce doktorunuzdan bilgi alınız.

Detoxon çayı bazı kişilerde alerjik reaksiyon yapabilmektedir. Eğer cildin veya vücudun herhangi bir yerinde şişme, deride kızarıklık, kaşıntı, döküntü gibi bir sorun olduysa Detoxon çayına devam etmemek gerekir.

Detoxon çayı 15 farklı bitkiden elde edilmekte olup bu da alerji ve yan etki riskini artırmaktadır.

Detoxon çayı yan etkileri

Detoxon çayının yaygın ve belirgin yan etkisi ishaldir. Kullananların çoğunda hafif veya şiddetli bir ishal görülmektedir.

Detoxon çayı bazı kişilerde çarpıntı, tansiyon düşmesi, tansiyon çıkması, nabız hızlanması gibi şikayetlere neden olmaktadır.

Detoxon çayı nadiren iştahsızlık, mide bulantısı, baş dönmesi gibi şikayetlere de yol açmaktadır.

Detoxon çayı ayrıca terleme, sık idrara çıkma, halsizlik gibi şikayetlere neden olabilmektedir.

Detoxon çayı zararlarını en aza indirmek için bunları yapın;

Eğer kronik bir hastalığınız var ise (şeker, pko, tiroit, kalp, kanser, böbrek, karaciğer vs) veya gebelik, emzirme dönemi gibi özel bir dönemde iseniz Detoxon çayı kullanmayınız.

Detoxon çayını mutlaka bir diyet ve egzersiz programı ile kullanınız. Aksi takdirde sadece verdiğiniz kilolar sudan ibaret kalacaktır.

Detoxon çayını günde bir kere ve toplam 20 gün boyunca kullanınız. 20 günden uzun veya günde bir kere fazla kullanmayınız. Aksi takdirde yan etkilerini daha belirgin hissederseniz.

İşe yarasın veya yaramasın 20 günden fazla kullanmayınız.

İlgili yazı: Detoxon çayı ayda kaç kilo verdirir ?

error: Copyright! Yaşamloji