kalça eritme Kalça Eritme Egzersizleri kal a eritme
kalça eritme

Kalça Eritme Egzersizleri

Geniş Kalça Şikâyetleri

Çoğu bayanın hatta kimi erkeklerin bile kendi vücutlarında fazlalık olan kısımlara ya da görünümlerinde rahatsızlık duyduğu hususlar vardır. Bu unsurlardan en fazla şikâyetçi olunan unsurda kalça genişliğidir. Her şeyin birer çözümü bulunduğu gibi bunun da elbette belli başlı egzersizler veya diyetler yapılarak kalça eritmenin çözümü de mümkündür.

Kalça Eritmek

Kalça eritmek, kalçada bulunmuş olan yağların yakılmasıyla sağlanabilir. Ama uygulanmakta olan belli başlı diyetlerle de yalnızca kalça eritilmesi pek de mümkün değildir. Uygulanmış olan diyetlerin yanında egzersizler yapıp hem kalçanızı istemekte olduğunuz şekildeki boyutlara getirebilir hem de vücudunuzu da forma sokabilirsiniz.

Kalça Eritmek Amacıyla Yapılması Gereken Egzersizler Nelerdir?

 • Kalçayı eritme hareketleri için ilk sırada olan ve en önemlisi de yürüyüştür. Her gün belli bir şekilde ve düzenli olarak yürüyüş yaparak vücudunuzu forma sokmada başarı gösterebilirsiniz. Bu zayıflamak amacı ve forma girebilmek amacıyla en önemli egzersiz sayılır. Bunun etki düzeyini düzenli bir şekilde yaptığınız zaman en kısa sürede görmeniz sağlanacaktır.
 • Bir diğer kalça eritme egzersizi ise bisiklet egzersizleridir. Bisiklet egzersiziyle istemiş olduğunuz kısmı eritmek kolay bir çözüm yöntemidir. Yalnızca kalça eritmek amacıyla bisiklet sürme veya yürüyüş egzersizi yapmaktan kaçınmalısınız. Bunu yaparken de sağlığınıza çok yararlı bir egzersiz olacağı bilincini kabullenip yapmaya özen gösterin.
 • Jimnastik hareketleri de kalça eritmek amacıyla yapılan etkili bir egzersiz yöntemidir. Çember çevirerek, birkaç çeşit jimnastik hareketleri de kalçanız için en uygun olan boyutlara sokabilir ve kalça eritmek için de en iyi yöntemlerden biri sayılır.
 • Basen ve kalçalarınızda fazladan olan yağların yakımı amacı için bir başka etkili yöntem ise ağırlık kaldırma egzersizleri yapmaktır. Ağırlık kaldırarak yapacağınız bacak hareketleri, hızlı şeklinde kalori yakmaya çalışmakta bayağı bir etkilidir. Bu yapılan egzersiz yağlanmayı engellemekle beraber, yağları da yakmaktadır. Örnek olarak bazı hareketin yapılış şekli de böyledir. Ellerinizi başınızın altına alacak bir şekilde yan yatıp, Üst kısımda kalmakta olan bacağınızı bükmeden yukarı doğru kaldırın. Daha sonra yavaşça bir şekilde indirmeye başlayın. Bu hareketi 3 set olmak üzere 10 ar defa tekrarlayın. Daha sonra ise diğer tarafa yatıp diğer bacağınıza da uygulamaya başlayın. Bu hareket ile basen ve kalça kısmında oldukça etkili bir şekilde yağ yakımı sağlarsınız.
 • Bir başka kalça eritme hareketi ise emekleme pozisyonunda yapılmaktadır. Bir bacağınızı dizinize alıp diz üstünde yerde durur iken diğer bacağınızı da dik konumda yukarı aşağı kaldırıp indirin. Bu hareketi de 3 set şeklinde 10 defa tekrarlamalısınız.
 • Yine bir diğer kalça eritme hareketi ise ayakta iken yapılmaktadır. Bacaklarınızı yaklaşık bir metre kadar açmaya gayret edin. Daha sonrasında ise bir bacağınızı adım atıyormuşçasına öne çıkartın. Ellerinizi ise belinizde sabitleyin. Arkada kalmış olan bacağınızı ise 90 derece olacak biçimde büküp, dizinizi yere değdirmeyecek şekilde bükülün. Daha sonra doğrulmaya başlayın. Kalça ve bacakları sıkılaştırmakta fayda sağlayan bu hareket kalori yakmanızda da oldukça etkili bir egzersiz yöntemidir.
 • Başka bir kalça eritme hareketiyse squattır. Alttaki resimde görmüş olduğunuz gibi ayakta yapılmakta olan bir kalça egzersizidir. Ayaklar omuz hizasında açılmalı. Daha sonra sandalyede oturuyormuş gibi çömelin. Bu esnada ellerinizi yukarı kaldırın.
 • Kalça eritme hareketleri arasında yer almış olan diğer bir egzersiz ise emekleme pozisyonunda iken bir bacağın yukarı doğru kaldırılması ile yapılmaktadır. Hareketin püf noktası ise kaldırılmış olan bacak mümkün mertebe uzak mesafeye uzatılmaya çalışılıp ve duruş pozisyonu bozulmamalıdır.

Kalça Eritmek İçin Düzenli Egzersiz Önemi

Kalça eritmenin düzenli olarak yapılmakta olan egzersizlerle aslında ne kadar kolay bir şekilde eritildiğini anlayabilecek ve göreceksiniz. Düzenli bir şekilde ve aksattırmadan, bisiklet egzersizleri, yürüyüş egzersizleri yapmaya özne gösterip kesinlikle aksatmamaya gayret etmelisiniz. Kalça eritme uygulaması anlatılmış olan egzersizler, kalça eritme diyetleri ve hareketleri ile kolaylıkla yapılabilen ve amacına ulaşılmakta olan bir durumdur.

Tüketiminden olabildiğince uzak mesafede durulmalı, bol bol su içip sebze ve meyve tüketimi gerçekleştirmelisiniz. Su tüketim de artma gösterilmesi son derece önemli olup metabolizmanızın hızlı olmasını sağlayacak en önemli bir etkenlerdendir. Yağ yakımı için etkili olan bol bol su tüketimi kalça eritme işlemi ve diğer pek çok zayıflama işleminde de etkilidir. Bu nedenle beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirip ve bol bir şekilde su tüketimine dikkat gösterip söylenmiş olan egzersizleri de düzenli bir şekilde aksattırmamaya gayret edip yapmanız gerekir. Bu iki önemli konuyu birlikte yürütmeli, birini önemseyip de birini önemsememek gibi bir hata yapmamalısınız.

Kalça Eritmek Amacıyla Hazırlanabilecek Besinler

Eğer ki vücudunuzu bir şekle sokmak istiyorsanız, en yararlı ve sağlıklı çözüm yöntemi egzersizdir. Bunun haricinde müsli kullanabilirsiniz. Müslinin temel ana maddesi yulaf ezmesi olan bir tür besin öğesidir.

Müsli Nedir

Hazırlamış olacağınız müslinin tadı oldukça leziz olup, içeriğinde kurutulmuş meyveler, badem ve tahıllar kadar birçok vücudunuza yararlı gıdalar bulunuyor. Fakat hepsi bir araya getirildiği zaman kalça bölgenizde ki yağları çabucak eritip, sizi forma sokuyor. Hazırlanışı hakkında bilgi;

 • 2 fincan yulaf tanesi
 • 2 fincan kırılmış olan fındık
 • 1 fincana yakın buğday
 • 1 fincan ise çekirdeği olmayan kuru üzüm
 • 1 buçuk fincan ay çiçek tohumu,
 • 1 fincan badem
 • 1 fincan ince yıkılmış kuru kayısı.

Malzemeleri karıştırarak, hazırlamış olduğunuz karışımı tam 12 porsiyon olacak düzeyde dengeli parçalara ayırmaya çalışın. Her porsiyon da karışımı yarım bardak diyet soğuk süt ilave edip tüketmelisiniz. Tabi ki üzerine yarım dilim muz da eklemekte serbestsiniz.

Günlük Program Uygulaması

Kahvaltı: Bir porsiyon hazırlamış olduğunuz müsli, bir fincan süt ve dilimlenmiş yarım muz

Saat 11: Bir tane elma

Öğle: Bir porsiyon şeklinde müsli yarım muz

Öğleden sonra: Bir avuç kuru üzüm çeşitlerini

Ana öğün: Meyve ile birlikte temel gıdalar

Uyumadan önce: Bir tane portakal

Meyveler: Elma, kayısı, bir mango, iki kurutulmuş erik

error: Copyright! Yaşamloji