hamilelikte ağda hamile ağda Hamilelikte Ağda Yapılır mı, Zararlı mı? hamile a  da

Hamilelikte Ağda Yapılır mı, Zararlı mı?

Hamilelikte Ağda Nasıl Yapılır, Zararı Var mı?

Hamilelikte özellikle genital bölge temizliği fetusu da etkileyeceği için çok önemlidir. Peki, hamileyken genital bölge (vajina) temizliği nasıl yapılmalıdır, hamilelikte ağda yapılmalı mı, zararlı mı ve sakıncalı mı? Bu soruların cevabını arayalım.

Özellikle hamilelikte genital bölge çok temiz tutulmalıdır. Aksi taktirde burada oluşabilecek enfeksiyonlar fetusa zarar verebilir. Ama bunun için çok fazla endişelenmenize gerek yok. Çünkü vajina bölgesin kendini enfeksiyonlardan ve diğer mikroplardan koruyan doğal bir koruyucusu vardır. Bu durumda önemli olan bu koruyucu tabakaya zarar vermemektir. Bu bölgeye zarar vermemek içinde vücudumuzu temizlemek için kullandığımız temizlik ürünlerini bu bölgenin temizliğinde kullanmamalıyız. Şampuan, sabun ve benzeri ürünler bu bölgeye uygun olmayan ürünlerdir.

 Hamileyken Ağda Yapmak?

Bunları söyledikten sonra asıl sorumuz olan Hamilelikte ağda yapılır mı, zararlı mı? Hamileyken ağda yapmanın hiçbir zararı yoktur. İster evde, ister herhangi bir yerde hamileliğin her döneminde yapılabilir. Önemli olan vajina ile temas edecek olan ağdanın hijyenik olmasıdır. Hijyene dikkat edilmeden kullanılan ağda enfeksiyon gibi rahatsızlıklara yol açabilir.

 Hamile Ağda Nasıl Yapılır?

Tüy dökücü gibi içerisinde kimyasal ürünlerin bulunduğu genital bölge temizleyicilerini hamilelik döneminde kullanmamalısınız. Hamilelik döneminde genital bölge temizliğinde lazer uygulamasından da uzak durulmalı. Hamileler doğal yolları denemeli ve herhangi bir risk oluşturacak etkenlerden kaçınmalısınız.

error: Copyright! Yaşamloji