Minceur zayıflama çayı zararları  Minceur zayıflama çayı zararları minceur cayi zararlari 600x400

Minceur zayıflama çayı zararları

Minceur zayıflama çayının faydalarını satıcılar anlatmaktadırlar. Zararlarını ise bu makaleden öğrenebilirsiniz. Faydası olan ilaçların dahi bir takım zararları bulunmaktadır. Minceur zayıflama çayının da zararları bulunmakta olup kullanırken bazı şeylere dikkat ederek bu zararları en aza indirebilirsiniz.

Minceur zayıflama çayı zararları

Öncelikle Minceur zayıflama çayının ne tür bir yolla zayıflattığını ve nasıl bir kullanımda faydalı olduğunu açıklayalım:

Minceur zayıflama çayı içindeki bitkiler şunlardır;

Nar çiçeği, sinameki, yeşil çay, rezene, funda yaprağı, biberiye, kiraz meyvesi sapı.

Bu bitkiler boşaltım sisteminin daha hızlı çalışmasını sağlayan kısmen rahatlatıcı ve ağrı azaltıcı özellikleri de olan bitkilerdir.

Bu sebeple Minceur zayıflama çayı kullanmaya başladıktan sonra özellikle de sinamekinin etkisiyle bir ishal durumu yaşanmakta, çay içilmeye devam edildikçe de ishal şikayetleri devam etmektedir.

Ayrıca böbrekler de fazla çalışmakta ve sık idrara çıkma durumu olmaktadır.

Minceur zayıflama çayı tadı kötü olmayan bir çay olsa da ishal ve sık idrara çıkma nedeniyle biraz rahatsız etmektedir.

Minceur zayıflama çayı kullanırken yoğun sıvı çıkışını telafi etmek için yeterli miktarda su ve sıvı içerikli gıdalar tüketilmesi gerekmektedir.

Eğer Minceur zayıflama çayı kullanırken diyet ve egzersize devam ederseniz bu çay size kilo verdirmektedir. Her ne kadar verilen kilonun çoğu su olsa dahi tartıda eksik çıkmanız nedeniyle moral vermektedir.

Tam tersine sadece Minceur zayıflama çayı içer, zayıflamak için ekstradan bir şey yapmazsanız kilo vermeniz mümkün olmamakta, çektiğiniz ishal çilesi yanınıza kar kalmaktadır.

Minceur zayıflama çayı zararları nelerdir ?

Minceur zayıflama çayının birkaç tane önemli zararı bulunmaktadır:

Birincisi, bağırsakların hızlı çalışması ve ishal hali nedeniyle gıdalardan bazı mineral ve vitaminlerin emiliminin yetersiz kalmasıdır. Minceur zayıflama çayı kullanımının bu zararı 15-20 günden uzun kullanıldığında ortaya çıkmaktadır.

İkincisi, Minceur zayıflama çayının bağırsak tembelliğini tetiklemesi, çayı bıraktıktan sonra kabızlık ve şişkinlik sorunları olmasıdır.

Üçüncüsü, Minceur zayıflama çayının böbreklerin hızlı çalışmasına yol açması ve böbrek hastalıklarını tetikleyebilmesidir.

Dördüncüsü, Minceur zayıflama çayının karaciğeri yorması ve karaciğer yağlanmasını tetiklemesidir.

Beşincisi, Minceur zayıflama çayı tansiyon ve şeker hastalarında tansiyon dengesizliği, ani şeker düşüklüğü gibi sorunlara yol açmasıdır.

Minceur zayıflama çayı nasıl kullanılırsa faydalı ?

Minceur zayıflama çayını bir diyet ve egzersiz programını destekleyici olarak günde iki defa (sabah ve akşam yemeklerinden yarım saat önce içilir) kullanılabilir.

Kullanım süresi 1 ayı geçmemelidir, geçerse zararları olabilecektir.

Minceur zayıflama çayı kullanılan dönemde bol sıvı tüketilmelidir.

Minceur zayıflama çayını kimler kullanamaz ?

Hamile veya emziren hanımların kesinlikle kullanmaması gerekir.

Kronik hastalığı olan kişilerin de bu çayı kullanmaması gerekir.

Kalp, böbrek, karaciğer rahatsızlığı olan kişilerin Minceur zayıflama çayı kullanmaması gerekir.

Bazı bitkilere alerjisi olan kişiler de Minceur zayıflama çayını dikkatli kullanmalıdırlar.

İlgili yazı: Minceur zayıflama çayı yorumları

error: Copyright! Yaşamloji