vajina estetiği vajina estetiği, vajina ameliyatı, vajinada şekil bozuklukları Genital Vajina Estetiği vajina estetigi
vajina estetiği

Genital Vajina Estetiği

Uzun yıllar kadınların söylemeye çekindiği vajina bölgesindeki şekil bozuklukları, günümüzde çok kolay işlemler ile kısa süre içinde düzeltilmektedir.

Genital bölgede yapılan vajina estetiği kalıcılığı hayat boyudur ve cinsel yaşantıyı olumlu etkilemektedir. Vajina estetiğinin, değişik uygulanış şekilleri mevcuttur. Hastanın şikâyeti doğrultusunda yapılan işlemler, genellikle birkaç saat sürer ve sınırlı uyuşturma ile yapılır.

Vajina Estetiği Nasıl Yapılır

Genetik yapıya, yaşlanmaya ve yapılan doğumlara bağlı olarak vajinada meydana gelen deformasyon, kısa süre içinde düzeltilebilir. Vajina estetiği, dış dudaklara doldu, klitorisin yeniden şekillendirilmesi, vajina daraltma, lazerle vajina yenileme ve kızlık zarı dikimi şeklinde yapılır. Tüm bu işlemler, günümüzde çok basit cerrahi müdahaleler ile yapılmaktadır. Genellikle hasta aynı gün evine çıkar ve birkaç günlük dinlenme sonunda iş hayatına geri döner. Dışarıdan hiçbir şekilde belli olmayan bu operasyonlar, uzman bir doktor tarafından yapıldığında oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Yıllarca vajinasındaki şekil bozukluğu sebebi ile psikolojisi bozulan ve aile hayatı olumsuz etkilenen kadınların oldukça kolay olan vajina ameliyatları ile istediği sonucu yakalama olanağı bulunmaktadır.

Kimler Vajina Ameliyatı, Estetiği Yaptırır?

Doğuştan vajinada şekil bozukluğu, doğumlara veya cinsel hayata bağlı vajinada sarkma, şeklinde bozulma, genişleme, cinsel haz alımının sonlanması, sebebi ile cinsel hayatın olumsuz etkilenmesi sonucu, vajina estetiğine başvurulmaktadır.

Kozmetik uygulamalar olarak adlandırılan vajina estetiği, günümüzde birçok kadın tarafından tercih edilmektedir. Daha sağlıklı bir cinsel hayat ve giysilerde güven için tercih edilen bu ameliyat sonrasında kadınların kendine güveni yerine gelir. Yıllarca eşine rahat yaklaşamayan ve arkadaş ortamında rahat soyunamayan kadınların, bu operasyon ile hayata bakışı değişecektir.

Labioplasti Nedir?

Labioplasti, vajinadaki iç ve dış dudaklardan birinin diğerine göre uzun olması, şeklinin bozuk olması, sarkmış olması sebebi ile yapılan bir operasyondur. Bu operasyon kadınlar tarafından en çok yaptırılan estetik vajina uygulamasıdır. Kadınların karşı cinsle olan iletişimini oldukça etkileyen bir operasyondur. Yıllarca vajina şekli sebebi ile görüntüsünden rahatsız olan ve dışarıdan belli olması kaygısı ile mayo ve bikini giyinemeyen kadınlar, labioplasti ameliyatı ile arzuladığı vajina şekline birkaç saat içinde kavuşmaktadır. Hastanın isteğine ve operasyonun uzunluğuna bağlı olarak genel veya sınırlı uyuşturma ile yapılabilir.

Estetik müdahale sonrasında, hastanede yatmak gerekmemektedir. Aynı gün evine çıkan hasta, birkaç günlük pansuman ve hijyen kurallarına uyarak, birkaç gün sonunda işine ve sosyal yaşantısına devam edebilmektedir. Bu operasyon sonucunda iç dudaklarda meydana gelen şekil bozukluğunun giderilmesi ile mikrop kapma ve cinsel hazda azalma tamamen yok olacaktır. Labioplasti ameliyatlarında kadınların en çok merak ettiği ise operasyonun kızlık zarına zarar verip, vermediğidir. Kızlık zarından yaklaşık olarak 3-4 cm dışarıda olan iç dudakların şeklinin değiştirilmesi, kızlık zarına asla zarar vermez.

Klitoris Ameliyatı

Kadınların cinsel haz alma organı olan klitorisin, erkeklerde karşılığı penistir. Klitoris, kadınların cinsel yaşantısında büyük öneme sahiptir. Bu sebeple klitoris ameliyatları, oldukça dikkatli yapılır. Doğuştan kabarık klitoris şekline sahip kadınların, küçük operasyonlar ile klitorisin şeklini normal seviyelere indirttirmesi mümkündür. Hastanın isteğine göre genel veya sınırlı uyuşturma ile yapılan bu operasyon, 1 saat içinde tamamlanmaktadır. Klitoris ameliyatlarında hasta aynı gün evine çıkar. Evde pansuman yaparak ve hijyen kurallarına dikkat ederek, 2 gün dinlenir. İki günün sonunda işine ve sosyal hayatına devam edebilen hasta, bir ayın sonunda cinsel yaşantısına da devam edebilmektedir. Kendiliğinden çürüyen estetik ipleri ile yapılan ameliyat sonrasında, dikişleri aldırmak ta gerekmez. Klitoris ameliyatlarından sonra, cinsel haz alma azalmadığı gibi tam tersi klitorisin üzerindeki fazla doku çıkarıldığı için, uyarılma daha fazla olacaktır. Daha rahat bir cinsel birliktelik amacı ile yapılan bu uygulama, mantar gibi hastalıkların ve ilişki sırasında yaşanan ağrıların son bulmasını sağlar.

Yağ Enjeksiyonları

Vajina estetiğinde en çok uygulanan diğer işlem yağ enjeksiyonlarıdır. Bu operasyonun amacı yaş sebebi ile veya doğumlar sebebi ile vajinal bölgede meydana gelen çöküntülerin, hastanın kendi yağı ile doldurulmasıdır. Genellikle karın veya kalçadan alınan yağlar, vajinada çöküntü olan bölgelere enjekte edilir. Bu yağların dayanıklılığı çok uzun değildir. 1 yıl kadar dayanan bu yağlar, bir yılın sonunda tekrar enjekte edilmektedir. Bu işlemin tam tersi olarak, vajinada aşırı yağlanma olan hastalarda ise yağ alma operasyonu yapılır. Her iki işlemde genel anestezi altında yapılmaktadır. Hasta aynı gün hastaneden çıkar ve evde birkaç gün dinlenerek iş hayatına dönmektedir.

Doğum İzlerinin Düzeltilmesi

Bazı kadınların zor doğum yaşaması sebebi ile vajinanın bazı kısımlarında kesiler ve yırtıklar oluşmaktadır. Zamanla bu kesi ve yırtıklar, düzgün kaynamadığı için vajinada çirkin bir görüntü oluşturabilir. Bu görüntüyü yok etmek amacı ile yapılan doğum izlerinin düzeltilmesi ameliyatı, kısa süren bir işlemdir. 1 saat içinde sınırlı uyuşturma ile yapılan işlemden sonra hasta aynı gün eve çıkar. Evde yapılan pansuman ve dinlenme sonunda 2 gün içinde işine ve sosyal hayatına devam etme olanağı bulunur. Doğumdan kalan izler sebebi ile psikolojisi bozulan ve eşi ile yakınlaşması güçleşen kadınlar, bu operasyon sayesinde, cinsel ilişkiyi daha rahat yaşayabilmektedir. Bu operasyon sırasında, vajina daraltma işlemi de aynı anda yapılır. Eşler arasında memnuniyet yaratan bir operasyondur. 

Vajinal Düzeltme Operasyonları

Vajina estetiği uzman ellerde yapılması gereken önemli bir ameliyattır. Yanlış bir uzmana yaptırılan ameliyatların, cinsel ve psikolojik hayata olumsuz etkileri bulunmaktadır. Vajina estetiğinde çıkan olumsuz sonuçlar, ikinci defa müdahaleyi gerektirir. Bu gibi durumlarda her zaman hastanın istediği sonuç oluşmayabilir. Bu sebeple ilk operasyonun deneyimli bir doktor tarafından yapılması önerilmektedir. Yinede daha önce genital estetik geçirmiş ama sonuçtan memnun olmayan hastalar için düzeltme ameliyatları yapılmaktadır.

Lazerle Genital Bölgenin Renginin Açılması ve Sıkılaştırılması

Özellikle esmer tenli kadınların, vajina bölgesinde zamanla kararma ve koyulaşma görülmektedir. Yaş, ten rengi, genetik yatkınlık, doğumlar ve bazı hastalıklar sonucunda oluşan bu durum, günümüzde çok basit işlemler sayesinde lazerle sonlandırılmaktadır. Lokal anestezi kullanılarak yapılan ve genellikle 15-20 dakika süren bu operasyon, tek seansta sonlandırılır. Bazı ender vakalarda birkaç seans gerekebilir. Kadınların vajina renginden dolayı rahatsızlık yaşadığı ve karşı cinsle ilişkilerini etkilediği durumlarda, bu operasyon psikolojik açıdan oldukça rahatlanma sağlayacaktır. Vajina sıkılaştırmak amacı ile de lazer kullanılmaktadır. 15-20 dakika içinde yapılan bu işlem tek olarak yapılabileceği gibi vajina rengi açma ve vajina sıkılaştırma aynı anda yapılabilir. Vajina bölgesinde bulunan derinin uyarılarak renginin açılması işlemidir. Hastanın hastanede yatmasını gerektirmeyen bu uygulamalar, evde bir gün dinlenme ile sonlanacaktır. Kullanılan lazer lipoliz sayesinde yapılan işlemlerin tamamı ağrısız, morluk ve şişlik oluşmadan yapılmaktadır. Lazerle genital estetik geçiren hastaların, iyileşme süresi de diğer operasyonlara göre daha kısadır. Evde kullanılan basit ağrı kesici ilaçlar ve pansuman sayesinde hasta kısa süre içinde sosyal hayatına geri dönebilir. Genital müdahaleler arasında kızlık zarının diktirildiği hymenoplasti operasyonu da bulunmaktadır. Uzman bir doktor tarafından, 15-20 dakikada yapılan bu uygulamanın dışarıdan anlaşılması neredeyse imkânsızdır.

error: Copyright! Yaşamloji