Bromelain forte kullananlar Bromelain forte kullananlar bromelain forte 478x400

Bromelain forte kullananlar

Kilo vermek ve ödem atmak için piyasaya sürülen birçok ürün bulunmakta olup bunlardan bazıları işe yaramaz, para tuzağıdır. Bazısı ise işe yaramak bir yana Bakanlık onayı bile olmayan korsan ürünlerdir.

Son yıllarda Bromelain etken maddesinin kilo vermeye etkisi olduğu vurgulanarak bu etken maddeye sahip bir çok gıda takviyesi ürün piyasaya çıkmıştır.

Bromelain etken maddeli gıda takviyeleri Solgar gibi bilinen ve güvenilir markalar adı altında da satılmakta, üreticisi belli olmayan markalar adı altında da satılmaktadır.

Bromelain forte kullananlar satın aldıkları ürün hakkında ne düşünüyorlar, deneyimleri nelerdir, bu konularda bilgi vereceğiz ama öncelikle Bromelain denilen madde hakikaten de işe yarıyor mu, ne tür faydaları var, bunlara değinmek isteriz.

Bromelain nedir ne işe yarar ?

Orta yaş ve üzeri yaşlardan itibaren metabolizma ve sindirim sistemi eski hızını kaybetmekte ve vücutta biriken maddeler daha zor atılmaktadır. Bunun sonucu olarak yaygın bir şekilde ödem sorunu ile karşılaşmaktayız.

Vücutta şiş bir görünüme neden olan ödemin atılması, vücudun daha ince görünmesine ve kısmen de kilo verilmesine sebep olmaktadır. Bu sebeple kısa sürede incelmek isteyenler ödem attırıcı detoks programları uygulamaktadır.

Bazı bitkisel kürlerin ödem attırdığı bilenmektedir. Ananas bitkisinde bulunan Bromelain maddesi de ödem attırma sürecine katkıda bulunan bir maddedir.

Bununla birlikte Bromelain maddesi klasik diüretiklerden farklı olarak protein bazlı gıdaların sindirilmesini kolaylaştırmaya yaramaktadır.

Yani Bromelain hem ödem attıran hem de et yemekleri sonrasında meydana gelen hazımsızlık şikayetlerini azaltan bir maddedir.

Bromelain konusunda önemli bir noktaya dikkat çekmek gerekmektedir. Bromelain tartıda eksik çıkmayı sağlar, ayrıca daha ince bir görünüm de sağlar fakat aslında bu tam olarak zayıflama anlamına gelmemektedir.

Vücudumuzdaki organların sağlıklı çalışması için yeterli miktarda suya ihtiyaç vardır. Vücuttaki su oranının azalması yaşlılık belirtisidir ve vücuttaki su oranı azaldıkça organların yıpranma hızı da artmaktadır.

Dolayısıyla Bromelain kullanarak ödem atıldığında kilo kaybı olsa da, kilo kaybının su kaybından kaynaklanması sağlıklı değildir. Bu yüzden Bromelain kullanırken bol miktarda su içmeye dikkat etmek gerekmektedir.

Bromelain forte kullananların yorumları nelerdir ?

İnternet üzerindeki yorumlara bakılırsa Bromelain forte kullananlar neredeyse iki kutba ayrılmış durumdadır.

Bazı kullanıcılar Bromelain forte kullanıcıları ürünün neredeyse hiç işe yaramadığını söylemektedirler.

Bazı Bromelain forte kullanıcıları ise bu ürünün kilo vermeye yardımcı olduğunu ifade etmektedirler.

Bromelain forte ürününü kimin ürettiğini araştırdığımızda hayal kırıklığına uğradık. Bu ürünü kim nerede üretiyor, izinleri, onayları var mı gibi bilgilere ulaşamadık.

Günümüzde tüm orta ve büyük ölçekli markaların internet siteleri bulunmakta olup Bromelain Forte ürünü ile ilgili resmi internet sitesi olabilecek bir web sitesi bulamadık.

Aracılara ve satıcılara ulaşmak mümkün, fakat bu ürünün sahibi kim, ürünle ilgili bir şikayet, sorun olursa kim üstlenecek, bulamadık.

Dolayısıyla Bromelain Forte ürününe biraz şüphe ile bakmaktayız. Ancak yine de ürünün içeriğini ve ne tür faydaları olabileceğini araştırdık.

Bromelain Forte içindekiler:

 • Bromelain,
 • Koenzim Q10,
 • Kuersetin,
 • C vitamini,

Bunlara ilave olarak yardımcı maddeler:

 • Sodyum hidrojen karbonat,
 • Sorbitol,
 • Sitrik asit,
 • L-askorbik asit,
 • Mikrokristalin selüloz,
 • Gam arabik,
 • Maltodekstrin,
 • Doğal ananas aroması,
 • Steviol glikozitleri,
 • Krom Pikolinat,
 • Yağ asitlerinin magnezyum tuzları
 1. Bromelain ödem attırır, sindirimi kolaylaştırır.
 2. Koenzim Q10 serbest radikallerle savaşır, hücrelere enerji verir.
 3. Kuersetin mikroplarla savaşır.
 4. C vitamini bağışıklığı güçlendirir.

Bromelain Forte üreticisi firma hakkındaki şüphelerimiz nedeniyle ürün içeriğinde hakikaten bunlar mı var ve doğru miktarlarda mı karıştırılmış bilemiyoruz.

Eğer Bromelain Forte içeriğinde hakikaten de yukarıda sayılan maddeler var ise ve doğru bir formulüzasyon uygulanmış ise bu ürünün vücuttan sıvı çıkışını artırması, kişinin kendini daha ince ve daha zinde hissettirmesi gerekmektedir.

Bromelain Forte hakikaten de işe yarıyor mu yoksa internet sayfalarına fake yorumlar yaptırarak insanları farklı mı yönlendiriyorlar, bunları bilemiyoruz.

Eğer siz de Bromelain Forte kullandıysanız yorumlarınızı makale altında bulunan yorum kısmına bırakabilirsiniz.

İlgili yazı: Nutraxin bromelain kullananlar

İlgili yazı: Venatura bromelain kullananlar

error: Copyright! Yaşamloji