Solgar b-complex 100 faydaları  Solgar b-complex 100 faydaları b komplex faydalari 600x400

Solgar b-complex 100 faydaları

Vitamin takviyeleri, eğer vücutta vitamin eksikliği var ise faydalıdır. Aksi halde vitaminin fazlası yararlı değildir. Bu makalede Solgar b-complex 100 faydaları hakkında bilgi verilecektir. Vücut B vitamini çeşitlerine ihtiyaç duyuyorsa, B vitamini eksikliğine dair bazı şikayetler yaşanıyorsa Solgar b-complex 100 faydalı bir üründür. Aksi halde işe yaramayacaktır.

Solgar b-complex 100 faydaları

Solgar b-complex 100 ürününün en fazla etki ettiği yer beyindir. Unutkanlık, bir şeye konsantre olamama, pratik düşünememe, düşüncelerin bulanık olması, ruh halinin dalgalanması, stres ve kaygı karşısında bocalama, çabuk sinirlenme gibi şikayetler vitamin eksikliği kaynaklıysa bu üründen günde bir tane kullandığınızda hafızanızın eskisine göre daha iyi durumda olduğunu, beyin aktivitelerinizin arttığını ve beyinsel bir gençleşme yaşadığınızı hissedeceksiniz.

Üniversite sınavlarına, dil ve memuriyet sınavlarına hazırlanırken bu ürün kullanıldığında sınav performansına katkı yapabilmektedir.

Solgar b-complex 100 diğer önemli etki alanı kırmızı kan hücrelerinin üretimi, sinir hücrelerinin işlevlerini sağlanması, protein işlevlerinin yerine getirilmesi, vücudun enerji döngüsünün sağlanması gibi vücudun temel işlevleri ile alakalıdır.

Solgar b-complex 100 bağışıklık sistemini güçlendirmeye, sinir sitemini güçlendirmeye, hücre onarımına katkıda bulunur, çabuk yorulma, aşırı kilo kaybı, saç dökülmesi gibi şikayetleri azaltır.

Yaşam enerjisinin düşük olması, çabuk yorulma, takatsizlik yoğun geçen dönemlerde yaşadığımız yaygın şikayetlerdendir. Solgar b-complex 100 içeriğindeki vitaminler yenilen gıdalardaki enerjiye dönüşmesi, enerjinin etkin kullanılması gibi konularda destek olacak bu sayede yorucu fiziksek aktivitelerin olduğu günler kişi için daha kolay geçecektir.

Solgar b-complex 100 bir enerji ürünü değildir, enerji patlatması yaşatmaz. Vücudun mevcut enerjisinin daha etkin kullanılmasını sağlar.

Solgar b-complex 100 içeriğindeki maddeler ve kısaca yararları şunlardır:

B1 vitamini (Tiamin): Tiamin, sinir sistemi, beyin, kaslar, kalp, mide ve bağırsaklardaki komplikasyonları önlemeye yardımcı olmaktadır.

Elektrolitlerin kas ve sinir hücrelerinin içine ve dışına akışında da rol oynamaktadır.

Ayrıca, Kalp, sinirler ve sindirim sistemi bozukluklarını içeren beriberi gibi hastalıkların önlenmesine yardımcı olmaktadır.

B2 vitamini (Riboflavin): Riboflavin, büyüme ve vücudun genel sağlığı için gerekli olan bir vitamindir. Vücudun enerji üretmek için karbonhidratları, proteinleri ve yağları parçalamasına yardımcı olur ve oksijenin vücut tarafından kullanılmasını sağlar.

B2 vitamini ayrıca cilt hücrelerinin üretimi, onarılması, işlevlerinin yerine getirilmesi, sindirim sisteminin astarlanması, kan hücreleri ve diğer hayati organlar için de yararlıdır.

B3 vitamini (Niasin): Kötü kolesterolün (LDL) düşürülmesi, iyi kolesterolün (HDL) yükseltilmesinde rol oynar. Ayrıca trigliserit seviyesini azaltır.

Niasin yüksek kolesterolü düşüren, kan dolaşımını hızlandıran bir maddedir. Bu madde ayrıca diyabet hastalığına iyi gelmekte, beyin fonksiyonlarını artırmakta, cilt sağlığını iyileştirmektedir.

B5 vitamini (Pantotenik asit): Pantotenik asit, yağ asidi metabolizması için gerekli olan koenzim A’yı sentezlemek, proteinleri, karbonhidratları, yağları sentezlemek ve metabolize etmek için gerekli bir maddedir.

B6 vitamini (Piridoksin): Bu vitamin beyin fonksiyonlarının korunmasına yardımcı olarak, depresyon, sönük ruh hali, Alzheimer, sinirlilik, kaygı bozukluğu şikayetlerine iyi gelmektedir.

B6 vitamini ayrıca hemoglobin üretimini destekler, adet öncesi şikayetleri azaltır, hamilelik kaynaklı bulantı şikayetlerini azaltır, tıkalı damarların açılmasına yardımcı olur, kanserin önlenmesine yardımcı olur ve göz sağlığını destekler, romatizmal ağrıların azalmasına yardımcı olur.

B7 vitamini (İnositol): Panik bozukluk, depresyon, okb sorunlarına, uyku sorunlarına iyi gelir, insülin hormonunun daha etkin kullanılmasını sağlar.

B9 vitamini (folik asit): Kırmızı kan hücrelerinin oluşumunda, hücre büyümesi ve fonksiyonlarının sağlıklı bir şekilde olmasında görevlidir. Hamileliğin erken dönemlerde kullanılırsa doğacak bebeğin beyin ve omurgasını oluşum risklerinden korur.

B12 vitamini (kobalamin): B12 Vitamini vücudun DNA oluşturmasına yardımcı olur. Beyni ve sinir sistemini besleyen ve sağlıklı kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna yardımcı olur.

İlgili yazı: Solgar b-complex kullanıcı yorumları

error: Copyright! Yaşamloji