karın ve göbek eritme düz bir karın Düz Bir Karına Sahip Olmak İçin d  z bir kar  n

Düz Bir Karına Sahip Olmak İçin

Düz Bir Karına Sahip Olmak İçin İpuçları

 

 Karın nasıl erir diyorsanız, düz bir karına sahip olmak için sadece gece gündüz mekik gibi egzersizler yapmanız gerekmiyor. Spor tabi ki çok etkilidir fakat düzenli beslenme ve birkaç taktikle de başarabilirsiniz. Her kadının hayali düz bir karına sahip olmaktır. Hatta ayva göbeğe razı olacak birçok kadını çevremizde görmemiz mümkündür. Şu yazımızda düz karın diyeti var bakınız.

 Söz konusu olan insan vücudunun şekillenmesi ise, elbette egzersizlerin ve yapılan sporun yeri unutulmamalıdır. Ancak biz bu yazımızda, düz bir karına sahip olmak için bize yardımcı olacak birkaç farklı etkenden bahsedeceğiz. Karın bölgesini düzleştirmek sadece şekil görünebilmek için değil, sağlık açısından zararları da minimuma indirmek için gereklidir.
 
 Göbek bölgesinin çok yağlı olması, organlarımızı da etkileyerek birtakım sağlık problemlerine zemin hazırlayabilir. Bu sağlık problemlerinin başında kalp rahatsızlıkları, yüksek tansiyon, diyabet gibi hastalıklar başta gelir. Bunun en büyük sebebi, göbek bölgesindeki yağların hayati birçok organımızın çevresinde konumlanmış olmasıdır.

Göbek, Karın Nasıl Erir ve Düzleşir;

ince düz bir karın için düz bir karın Düz Bir Karına Sahip Olmak İçin g  bek kar  n nas  l erirŞişkinlik veren içeceklerden mutlaka uzak durun:  Özellikle akşam saatlerinde tüketilen alkollü, mayalı ve asitli içecekler karın bölgesinde yağ katmanlarının oluşmasına sebep olur. Bu gibi içeceklerin şişkinlik vererek karın bölgesini genişlettikleri bilinmektedir. Bu içeceklerden uzak durmanız, düz bir karına sahip olmak için yapmanız gereken ilk şeylerden bir tanesidir. Bu içecekler şişkinliğe sebep verdiğinden, karın bölgenizde kalıcı genişlemeler olabilir. Toplum arasında bira göbeği diye bilinen geniş göbekler, bunun en somut örneğidir. Genişleyen karın bölgesi sayesinde, doyma hissine daha geç ulaşırsınız. Aynı zamanda bu içeceklerin göbekte sarkmalara sebep olacağını unutmayınız.
Yararlı bakteriler içeren besinler tüketin: Bağırsaklarınızın işleyişini daha düzenli bir hale getirerek düz bir karına sahip olmak için, yararlı bakteriler içeren besinlerden tüketmeniz oldukça yararlı olacaktır.
 Kefir ve yoğurt bahsettiğimiz yararlı bakteriler açısından oldukça zengin besinlerdir. Bu besinleri düzenli tüketerek, karın bölgesinin incelmesine ne kadar yararlı olduğunu görebilirsiniz.
 Ödem ve şişkinlikten kurtulmanın en güzel yolu ise, yemeklerden yarım saat önce, 2 bardak su içmektir.
 
 Stresten kurtulun: Günlük hayatınızda sizi strese sokacak basit bir olay bile, beyinde oluşan kortizol üretimini arttırmaktadır. Bu hormonun artarak üretilmesi göbek, karın bölgesinin daha fazla büyümesine sebep olacaktır. Göbeğinizi daha fazla büyümesini istemiyorsanız stresten olabildiğince uzak durun. Yaşamış olduğunuz stresten uzak durmanın bir takım yolları vardır. Bunların en başında yoga yapmak, nefes alma tekniklerini öğrenerek uygulamak, gürültüden uzak bir kırda ya da ormanda yürüyüş yapmak gelir. En önemlisi mutlu olmadığınız bir ortamda fazla zaman harcamayın!
 En az normal uyku düzeninde uyuyun: Düzenli bir şekilde uyumak, bedenin düzenli bir şekilde dinlenmesi demektir. Düzensiz ve kalitesiz bir uyku yine kortizol seviyesinin yükselmesini neden olacaktır. Bu hormon stresteki gibi, göbek bölgesinin yağlanmasına direk etki eder. Bunların yanı sıra, yetersiz bir uykuya sahip olan kişi kendini daha yorgun hissederek, daha fazla yemek yeme ihtiyacı duyabilir. Bu ihtiyacı hissetmek kişilere göre değişse de, genel olarak daha sık rastlanan bir durumdur.
 
 
 Sodyum ve tuz içeren gıdalardan uzak durun: Sindirim sisteminizde bir takım rahatsızlıklara neden olan tuz, karın bölgesinde fazlaca şişkinliğe neden olmaktadır. Tuzdan alınan sodyum ise, vücudumuzda normalden daha fazla su tutulmasına sebep olarak ödem oluşmasına neden olabilir.
Düz bir karın ve göbek şişkinliğini önlemek için verdiğimiz bilgileri dikkate almanız dileğiyle.
error: Copyright! Yaşamloji