nar suyu zayıflatır kilo verdirir mi nar suyu Nar Suyu Faydaları İyi Gelir Ama Kilo Yapar, Zayıflatır mı? nar suyu

Nar Suyu Faydaları İyi Gelir Ama Kilo Yapar, Zayıflatır mı?

Nar suyu faydaları nelere iyi gelir ve ne kadar içmeli, nar kalorisi ile zayıflama sürecinde suyu içilir mi kilo verdirir mi, kan şekerini düşürür mü, faydaları nelerdir bakalım:

Nar Suyu Kilo Verdirir mi, Yoksa Kilomu Yapar?

Kışın en gözde meyvesi olan Nar karın ve bel çevresi yağlarının erimesinde yardımcı oluyor. Bölgesel zayıflama için en faydalı olan meyvelerden biri olan narın saymakla bitmeyen yararları bulunuyor. Narı dilerseniz taneli olarak yiyin isterseniz suyunu tüketin. Bir bardak nar suyu 10 bardak yeşil çayda bulunan antioksidan içeriyor.

Özellikle iştah kesici özelliği bulunan nar suyunu diyet yapan ve zayıflamak isteyen kişilere yardımcı zayıflatır etkisi bulunuyor. Mucize meyve olarak tanımlanan nar yağ dokularının erimesini sağlıyor. Nar suyu ne kadar içilmeli sorusuna; günde iki bardaktan fazlasını tüketmeyin. Narın taneleri yemek de çok yararlıdır. Nar çekirdeği, özellikle bayanlarda cildin sıkılaşması ve gençleşmesini sağlar. Selülit ve varise karşı etkilidir. Özellikle menopoz döneminde bayanların yaşadığı şikayetleri dindirir. Nar çekirdeğinin diyabeti dengeleme ve ishali giderme gibi etkileri de bulunmaktadır.

Narın ve Suyu Nelere iyi Gelir Faydaları:

  • Bağışıklığı güçlendiriyor,
  • Yüksek oranda antioksidan içeriyor,
  • Antibiyotiğe dirençli bakterileri yok eder,
  • Kalp damar hastalıklarını önler,
  • Damar tıkanıklığını engeller,
  • Düzenli olarak bir yıl kullanıldığında kandaki iyi ve kötü kolesterolü dengeler,
  • Nar suyu yüksek tansiyona iyi gelir,
  • Cilt ve prostat kanserine karşı koruyucu etkiye sahiptir,
  • 4 hafta düzenli olarak günde iki bardak tüketildiğinde kandaki yağ asit miktarı düşürme faydaları vardır,

Narın Besin Değeri Kaç Kalori

1 Bardak Nar Suyu: 145 kalori, 33.7 karbonhidrat, 1.3 protein, 1g yağ, 12mg sodyum, 508mg potasyum, 16 kalsiyum, 14 vitamin A, 86 vitamin C

1 Adet Nar: 118 kaloridir, 25 karbonhidrat, 1g protein, 1g yağ, 10.9mg sodyum

Kilo yapar mı: Faydaları çok olan nar suyu fazla tüketmemek şartıyla kilo yapmaz. Aksine kilo verme sürecinde zayıflatır etkisiyle size yardımcı olur.

 

error: Copyright! Yaşamloji