rakı kaç kaloridir rakı kalori Rakı Kaç Kalori Kilo Aldırır mı? rak   kalorisi kilo ald  r  rm

Rakı Kaç Kalori Kilo Aldırır mı?

Rakının Kalorisi Kaç, Kilo Aldrır mı, Yanında Ne Yemeliyiz?

Alkollü içeceklerin kalori değeri genellikle içerdiği alkol ile orantılıdır. Yüksek oranda alkol içeren içkilerde daha fazla kalori bulunur. Votka veya viskinin bir bardağı ortalama 150-180 kaloridir.

Rakı kaç kalori: En yüksek kalori değerine sahip içkilerin arasındadır rakının kalorisi. Bir duble bardak içerisinde 250 kalori vardır. Efe, yeni rakı ve tekirdağ rakısı için bu değer pek değişmeyecektir. Küçük 35 lik veya büyük 70 lik rakı kalorisini bu değeri kullanarak bulabilirsiniz.

Rakı kilo aldırır mı: Sürekli olarak rakı içmek yüksek kalori içerdiği için kilo aldırır denilebilir. Ortalama olarak haftada 2-3 bardak orantısını yakaladığınızda pek kilo aldırmaz diyebiliriz. Alkolden alınan kalori değeri vücutta kullanılmaz ve direk depolanır. Bir gram karbonhidrat veya protein içinde 4 gr. enerji varken, 1 gram alkolde 7 gram enerji vardır, 1 gram yağ ise 9 kaloridir. Buradan hesaplama yapabilirsiniz.

Rakı içerken kilo almamak için nelere dikkat etmeli: Rakının yanında yüksek karbonhidrat değeri olan yiyeceklerden uzak durun. Bunlara meyve ve ekmek örnek olarak verilebilir. Yağ içeren besinlerden de rakı içerken uzak durmalısınız. Zaten gereken enerjiyi o an rakıdan alıyorsunuz. Eğer buna ek olarak başka şeyler yerseniz alınan kaloriler artacak ve kilo almaya davetiye çıkaraksınız.

Rakının yanında protein yenir. Yağsız peynir, ızgara balık, et ve ek olarak yoğurtla yapılmış meze aperatifleri abartmamak koşuluyla daha sağlıklı olacaktır.

Rakı içmek zayıflatır mı: Şuana kadar rakının zayıflamaya olan bir etkisi ulunmamıştır. Zaten kalori miktarı ortada, kararı siz verebilirsiniz.

rakının kalorisi kaç miktarı rakı kalori Rakı Kaç Kalori Kilo Aldırır mı? rak   ka   kaloriRakı yerine ne içmeli: Yukarıda rakı kaç kalori örneğini vermiştik, yüksek kalori içeren rakının yerine şarap içebilirsiniz. Haftada ortalama 1-3 kadeh şarap içmenin vücuda faydaları olabilir. Buna örnek verecek olursak; kararında içilen şarabın antioksidan özelliği olduğu için kalp ve damar yollarına faydalıdır, koruyucu etki yapar. Şuradan şarap için daha detaylı bilgilere bakınız.

Beyaz şarap kalorisi: 100-105 iken,

Kırmızı şarap ise: 110-115 kalori içerir.

error: Copyright! Yaşamloji