şarap kilo şarap kilo Şarap İçmek Kilo Aldırır mı, Verdirir mi ve Kalorisi Zayıflatır mı?   arap kilo ald  r  r m

Şarap İçmek Kilo Aldırır mı, Verdirir mi ve Kalorisi Zayıflatır mı?

Şarap kaç kalori ve diyette zayıflama sürecinde kırmızı veya beyaz şarap içilir mi, içmek kilo aldırır mı yoksa verdirir mi? Aşağıda örneklerle inceleyelim.

Şarap İçmek Kaç Kalori Kilo Yapar mı, Verdirir mi ve Kalorisi Zayıflatır mı?

Ortalama kilo düzeyine sahip 20 bin kadın üzerinde tam 13 yıl süresince yapılan araştırmalar, günde birkaç kadeh şarap içerek kilo aldırır ihtimalini %30 oranında düşürdüğünü ortaya koymaktadır.

Kırmızı ve beyaz şarap kilo verdirir mi, aldırır mı: Üzerinde araştırma yapılan kadınlarda bira ve likör gibi farklı içkilerde denenmiş, ancak şarabın gösterdiği etkiyi diğer içki türlerinin hiçbiri göstermemiştir. Beslenme uzmanlarının verdiği bilgilere göre, kırmızı şarap da bulunan antioksidan özelliği tansiyon ve kolesterolü düşürmede oldukça etkilidir. Şarabın kilo verdirir etkisi, vücudun alınan alkollü sindirebilmesi için ürettiği enzimlerden kaynaklanmaktadır. Kadınların alkol sindirim için ürettikleri enzimler erkeklere göre daha az yapar. Bu nedenle kadın vücudu daha fazla enzim üretmek için, daha fazla kalori harcamak zorunda kalmaktadır. Alkol sindirimini sağlamak için harcanan bu kaloriler, kadınlarda zayıflama etkisine neden olmaktadır.

Şarap kaç kalori: Şayet halihazırda bir şarap tüketicisiyseniz, bunu kesinlikle kararında yapmalısınız. Zira bir kadeh şarapta, 100-125 kalori olduğununda unutulmaması gerekir.

Beyaz şarap kalorisi: Bir kadeh normal boyutlarda 105 kaloridir.

Kırmızı şarap kalori değeri: 1 bardak içmek 115 kcal. kalori değerine sahiptir.

Kadınlarda alınan alkolün kilo vermeye neden olmasının diğer bir sebebi de, alkolün vücuttaki ısı dengesini yükseltmesidir. Vücut ısısının dengelenebilmesi için ise, yine vücudun belirli bir  kalori değeri yakması gerekmektedir. Şarap kilo vermeye etkisi bu şekilde olup direk olarak etkileri bulunmamaktadır. Şarap içmek diyeti bozar mı ve kilo aldırır mı sorusuna abartılmadığı sürece kilo aldırmaz diyebiliriz.

Kırmızı veya Beyaz Fark Etmeden Alkol Tüketimini Abartmayın!

Şarap tüketiminin her ne kadar kilo vermeyi etkileyici bir takım unsurları tetiklediği görülse de, sonuç itibariyle en masum alkol bile vücut için zararlıdır. Şarap içmeyi düzenli bir seviyede gerçekleştirmek en akılcı yoldur. Aksi taktirde kilo vermek adına yararlanmayı düşündüğünüz şarabın, zayıflama sürecinde olumsuz zararları olabilir.

şarap kaç kalori kırmızı beyaz şarap kilo Şarap İçmek Kilo Aldırır mı, Verdirir mi ve Kalorisi Zayıflatır mı?   arap kilo yaparm   verdirirmiSonuç itibariyle kırmızı veya beyaz şarap tüketimi, günde yada 2 günde, bir iki kadeh olarak tüketilirse kalori yakımını etkileyecek faydası bulunmaktadır. Diyete ise şarap içmek kilo verdirir etkisini göstermesi için diyet yaparken daha kararında içilmeli.

error: Copyright! Yaşamloji