tarçın çayı tarifi tarçın çayı Tarçın Çayı Nasıl Yapılır ve Demlenir Zayıflatır mı? tar    n bitki   ay nas  l yap  l  r

Tarçın Çayı Nasıl Yapılır ve Demlenir Zayıflatır mı?

Tarçın Çayı Zayıflatır mı, Tarifi Evde Nasıl Yapılır?

Tarçın ister kabuk, toz ve çubuk olsun mutfaklarda her daim yerini alan hoş kokulu bir baharat çeşididir. Birden fazla ünlü isim tarafından uygulanan bu hoş kokulu baharatın çayı zayıflamak için  etkili olduğu söylenilebilir.

Zayıflatan tarçın çayı ile sizler de yaza hazırlanın. Bahara adım adım yaklaştığımız şu günlerde aynı zamanda kış aylarında alınan kiloları ufaktan vermeye başlama zamanı. Tarçın çayının zayıflama etkisi diyetisyenler tarafından da onaylanarak zayıflamak isteyen herkese önerildiği de söylenebilir.

Tarçın kaç kalori: 1 çay kaşığı toz tarçının içinde  6 kalori değeri bulunur. Düşük kalorisi ile hazırladığınız yiyecekler ve içecekler üzerine kullanabilirsiniz.

Tarçın Çayı Nasıl Yapılır: Şu malzemeleri kullanarak bitki çayını hazırlamak mümkün, aşağıdan yapılışı ve tarifi hakkında bilgi edinelim;

5 tane kabuk tarçın (çubuk)

2 su bardağı su.

1 yemek kaşığı bal veya toz şeker (isteğe bağlı) Bu çayı diyet için yapıyorsanız şeker önerilmez.

Tarçın Çayı Tarifi Nasıl Demlenir: Küçük bir tencere içerisine malzemelerin hepsini koyarak karıştırın ve kaynamaya bırakın. Çay fokurdamaya başladığında ocağın altını kısın, 30 dakika kadar kısık ateşte demlenir. Demlenmesinin ardından tarçın çayı ocaktan alınır ve cam kavanoza koyularak tarifi yapılır.

Kabuk tarçın çayını bitene kadar buzdolabında saklayabilirsiniz. Her yemek öncesi kavanozadan bir çay bardağı alın ve bir çay bardağı da kaynamış su alarak karıştıp için. Ancak kesinlikle yeniden şeker ilavesi yapılmaması gerekir. Dilerseniz çayı hazırlama aşamasında şeker yerine bir yemek kaşığı bal ilave edebilirsiniz. kimileri içine limon suyu da sıkmakta.

Günde 3 kez yemeklerden önce tüketilmesi gereken tarçın çayı açlık hissinizi önemli ölçüde azaltarak sizlere tokluk hissi verecektir. Çayın tok tutma özelliğiyle acıktığınız zamanlar çayı tüketmeniz açlık hissinizi bastırmaktadır. Düzenli bir diyet listesi ve spor programı ile tarçın çayını tüketmeniz kısa sürede kilo vermeye ve yağ yakmaya yardımcı olacaktır.

kabuk tarçın çayı zayıflatırmı tarçın çayı Tarçın Çayı Nasıl Yapılır ve Demlenir Zayıflatır mı? tar    n   ayZayıflatırmı: Tarçın çayının zayıflatıcı etkileri olduğu bilinmekte. Gülben Ergen gibi ünlü isimler rejim listeleri yanında bu çayı tüketerek ayıflamış. Ancak şunu da belirtmek gerekirse tarçın çayı tek başına zayıflamada kesin çözüm değildir.

Bitkisel çay tarifi ile zayıflayanlar var ise alt taraftaki yorumlar kısmına yazabilir.

error: Copyright! Yaşamloji