karabaş otu çayı ve faydaları karabaş otu Karabaş Otu Faydaları, Çay Kürü Neye İyi Gelir? karaba  otu

Karabaş Otu Faydaları, Çay Kürü Neye İyi Gelir?

Karabaş Otunun Faydaları (Çayı, Kürü) Kanser ve Diğer Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

İnsanların (Lavandula stoechas) Karabaş otunu kullanması çok eski tarihlere dayandığı görülmektedir. Osmanlı döneminde, koleraya karşı kullanıldığı tarihi kitaplarda yazmaktadır. Birinci Dünya savaşında da, merhem olarak yaralardaki mikropları öldürmek amacı ile kullanılmıştır.

Karabaş otu kendisi çayı veya kürü, hiç bir hastalığı önlemek amacı ile kullanılmaz. Sadece, ortaya çıkmış olan hastalıkların giderilmesinde yardımcı tedavi olarak kullanıldığı ve iyi geldiği bilinir. Hastalıkları önleyici olarak kullanılmamasının sebebi, vücuttaki bazı çok önemli enzimlere zarar vermesidir.

Araştırmaların sonuçlarına göre, Karabaş otunun faydaları arasında akciğer, kan kanseri ve beyin tümörlerinin ilerlemesinde güçlü bir geciktirici ve durdurucu özelliği olduğu görülmüştür. Bazı kan kanseri, akciğer kanseri ve beyin tümörü olan hastalarda o kadar etkilidir ki, o hastaları tamamen tedavi ettiğine inanılır. İçerdiği bazı maddeler dolayısıyla, kansere karşı koruyucu iyi gelen faydaları yanı sıra tümör yok edici özelliği de vardır.

   Karabaş otu içerisinde yaklaşık yirmiye yakın anti bakteriyel özellikli, faydaları olan etken maddeler içermektedir.

Kanser Hastaları İçin Bitkisel Çay Tarifi Demlemesi Nasıl Yapılır:

Çay hazırlanışı için karabaş otunun kökleri kullanılmaz. Sadece tohumları, bitkinin yaprakları ve gövdesi, kurutularak kullanılır. Bir tutam kurutulmuş karabaş otu, yarım litre kaynayan suya atılır. Çay, kısık ateşte, ağzı kapalı olarak 2 veya 3 dakika demlemeye bırakılır. Demlenmeden sonra soğumadan suyu süzülür ve kür tarifi hazırlanışı tamamlanır.

20 günlük Karabaş Otu Kürü Yapılışı:

Bu bitki çayı kürü gün aşırı akşam yemeğinden iki saat sonra bir bardak olarak içilir. İçildikten sonra, yarım saat su hariç başka hiç bir şey yenmez ve içilmez. Her içmede taze olarak hazırlanır. On gün tamamlandığında bir hafta ara verilir. Daha sonra, 10 gün daha ikinci kür olarak, gün aşırı bir bardak içilir. Yirmi günlük kür uygulanışı böylece tamamlanır. Hastalığın seyrine göre, bazı dönemlerde Karabaş otu çayı kürü tekrarlanır.

Karabaş otu nedir, nasıl bir bitkidir: Resimdede gördüğünüz gibi yaprak kısımları tüylüdür, 10 mm. ile 40 mm. uzunlukta olabilir. Tek renk çiçek açar ve lavanta moru rengindedir. Az ihtimal ile beyaz görülebilir. Fransız lavantası olarak da isimlendirilir.

Karabaş Otonun Diğer İyi Gelen Faydaları Nelerdir?

iyi gelen karabaş otu bitkisi faydası karabaş otu Karabaş Otu Faydaları, Çay Kürü Neye İyi Gelir? k  r     ay karaba   otu faydasHafıza ve zeka gelişimine iyi gelir.

Damarlarda oluşan kan pıhtılaşmasına ve virüslü hücreleri azalttığına inanılır.

Sinirlilik ve asabiyeti giderici faydası vardır.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu bitki kurutulup merhem kıvamına getirilip yaraların tedavisi için kullanılır.

Antioksidan miktarı oldukça yüksektir, bu nedenle çay olarak tüketilebilir.

error: Copyright! Yaşamloji