cilt kurdu maranki cilt kurdu Yüzde Cilt Kurtları Neden Olur, Nasıl Temizlenir ve Geçer? cilt kurtlar   nas  l olur ge  er

Yüzde Cilt Kurtları Neden Olur, Nasıl Temizlenir ve Geçer?

Cilt Kurdu Nedir, Neden Olur? Vücutta, Yüzde Nasıl Temizlenir?

Cilt kurdu, siyah nokta lekeleri adıyla da bilinen genellikle yüzde çıkan bir cilt rahatsızlık belirtileri diyebiliriz. Bireyler yaşamlarının bir döneminde, bir takım cilt rahatsızlıkları olabilir. İnsanın en doğal elbisesi sayılabilecek cildi, görülen bir takım rahatsızlıklardan arındırmak için, bazı tıbbi ve doğal müdahale yöntemleri bulunmaktadır.   Bu yazımızın devamında; Yüzdeki Cilt kurdu nasıl geçer, siyah noktalar nasıl temizlenir? Sorularının cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz. Ahmet Maranki hocamızda bu konuda çok bilgiler vermektedir.

Cilt Kurdu Neden Olur? Belirtileri Nasıl Oluşur?

Belirtileri: Sıklıkla rastlanan cilt problemlerinden olan cilt kurdu, ciltteki yağ üretiminin artmasıyla görülmektedir. Özellikle yağlı cilt ve ergenlik dönemlerinde görülen hormonal değişiklikler sebebiyle büyüyen yağ bezleri daha fazla yağ salgılayarak, cilt kurdunun oluşmasına neden olur. Bunlar bazen uçları beyaz, bazen ise siyah olarak çıkmaktadır.

Neden olur: Bu durum sadece ergenlik döneminde rastlanmayıp, ileriki yaşlarda da görülebilmektedir. Fazla üretilen yağ, ciltte yer alan hava gözeneklerini tıkayarak, cilt kurdu adı verilen oluşumu meydana getirir. Bu tıkanıklık floro adı verilen bakterilerin, gözeneklerde enfeksiyona neden olur ve cilt kurdu en son halini almaktadır.

cilt kurdu belirtileri cilt kurdu Yüzde Cilt Kurtları Neden Olur, Nasıl Temizlenir ve Geçer? cilt kurtlar   neden olurSıkılır mı: Büyük olmamakla beraber küçük olanlar burun üstünde, yanak bölgesinde, yüzde çıkan kurtlar sıkılabilir sonrasında peeling yapılır, fakat fazla baskı yapmak ve sıkmak sağlıklı değildir. Sadece küçük olan kurtlar, daha büyükleri için tedavi yöntemine geçmelisiniz. Özellikle kulak içinde çıkan kurtlara dikkat edilmelidir, eğer içindeki iri akar ve başka bölgelere bulaşırsa çok tehlikeli olabilir.

Cilt Kurdu Nasıl Çıkarılır? Nasıl Geçer?

Nasıl temizlenir: Burada tıbbi tedavisi vardır, bitkisel yöntemler için sayfanın altına ininiz. Cilt kurdunu temizlemek için en etkili yöntemler, tıbbi tedavi yöntemleridir. Özellikle lazer tedavisi gören hastaların, yüzde var olan siyah noktalardan kurtulma oranlarının , yaklaşık olarak  %85 civarında olduğu gözlemlenmiştir. Yani uygulanacak lazer tedavisi sonrasında, %85 olumlu sonuç alınmıştır. Ancak ciltte yer alan cilt kurdu hastalığının boyutu da, tedavi sürecinde önemli olan etkenler arasındadır. Bu yüzden böyle bir olumsuzluk ile karşı karşıya kalmışsanız, mutlaka bir cilt uzmanına başvurmanız gerekir. Böylelikle cildinizde bulunan rahatsızlığın ne boyutta olduğunu ve hangi tedavi yöntemlerinin uygulanması gerektiğini öğrenmiş olursunuz.

Cilt kurtları vücudun her hangi bir yerinde görülebildiği gibi genellikle yüz, yanak ve alın bölgesinde olur. Ancak hastayı en tedirgin eden nokta, yüzde çıkan siyah kurtların görülmesidir.  Ciltte kurtlanma probleminden kalıcı olarak temizlemek, yok etmek için, şuan uygulanan en iyi ve etkili yöntemin lazer tedavileri olduğu bilinmektedir.  Hastanın sağlığına olumsuz hiçbir etkisi bulunmayan lazer tedavi yöntemleri, cilt kurtlarından kurtulmak için çok sık kullanılan bir yöntemdir.

Cilt Kurduna Evde Bitkisel Olarak Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer?

Cilt kurtları modern tıp dışında, iyi gelen bir takım krem bitkisel tedavi yöntemleri ve siyah noktaları geçiren maske tarifleri ile geçer.  Cilt kurdunu önlemek için birinci öncelik Prof. Dr. Ahmet Maranki  beyin de dediği gibi temizlik. Özellikle yatak nevresimleri ve iç çamaşırlarının sık değiştirilmesi veya temizlenmesi gerekir.

Eczanelerde sadece bu amaç için hazırlanmış kimyasal içermeyen doğal kremler bulabilirsiniz. En azından denemekte fayda var diyerek evde maske yapımı için şunları öneriyoruz;

Siyah noktalar ve cilt kurdu için bitkisel maske nasıl yapılır: 1 adet orta boy kuru soğan, 4 diş sarımsak, 2 adet Havuç, 1 çay bardağı Sirke ve Süt.

Kurtlar için soğan kürü tarifi: Cilt kurdu bitkisel maske kürü için, öncelikle havuçları rendeliyoruz. Kuru soğanı döveç ile dövdükten sonra, havuç ve soğan karıştırarak bir kabın içerisine alıp, su ekleyerek kürü kaynatıyoruz. Elde ettiğimiz bu karışımı, tülbent veya benzeri bir şeyle süzüp, kaba aldığımız suyuna sirke katıp karıştırarak maske tarifi hazır.

Hazırlanan doğal karışımı, cilt kurdunun görüldüğü bölgelere günde 3 kez uyguluyoruz. Daha sonra siyah noktaların görüldüğü bölgede 5-6 dakika kadar bekletip, su ile temizliyoruz.

Yine sarımsakları döveç ile dövdükten sonra, süt ile karıştırıp pişiriyoruz. Bu karışımı yine tülbent ile süzerek, elde edilen sıvıyı her yemekten sonra ve yatmadan önce, bir çay bardağı kadar ısıtarak içiyoruz.

Bu karışım özellikle genital bölgede daha fazla etkilidir. Sorunun devam etmesi halinde, günde 6-7 kez genital bölgeler sirkeli su ile yıkanmalıdır.

error: Copyright! Yaşamloji