detoks çayı zayıflama nedir, nasıl yapılır? detoks çayı Detoks Çayı Tarifi Faydaları İle Zayıflama İçeceği Nasıl Yapılır? detoks   ay   tarifi

Detoks Çayı Tarifi Faydaları İle Zayıflama İçeceği Nasıl Yapılır?

Yaşlanma karşıtı detoks çayı içeceği tarifi ve faydaları nedir? Detoks çayının zayıflama, kilo verme etkisi ile diyet yaparken de kullanabilirsiniz.

Detoks Çayı Nedir, Zayıflamak İçin ve Yaşlanma Karşıtı İçecek Tarifi Nasıl Yapılır?

Detoks nedir: Vücudumuzda bulunan yaşlanmayı hızlandırıcı zararlı bileşenlerin vücuttan atılmasına detoks denir. Sağlıklı bir yaşam için kesinlikle düzenli olarak detoks uygulanmalıdır. Detoksun sayesinde vücudumuz toksinlerin negatif etkilerinden kurtularak daha enerjik bir yapıya geçer. Toksinlerden arınmak, metabolizmayı hızlandırmak, sağlıklı bir şekilde kilo vermeye yardımcı ve zayıflamak için aşağıda detoks çayı suyu nasıl yapılır tarifi veriyoruz.

Detoks çayı içeceği nedir: İçeriğinde toksin atıcı detoks etkisi bulunan bitkilerin birleşerek oluşturdukları karışım içeceği adıdır. Bu karışım kullanılarak yapılan çaya, detoks çayı denilmektedir. Detoks çayının faydaları çok fazla olan bir içecek ve yaşlandırmayı geciktirici etkileri nedeniyle çok revaçta olan bir çaydır.

Çay içeceği nasıl yapılır: Sizde yaşlanma karşıtı detoks çayı tüketerek bu deneyimi test edebilirsiniz. Ayrıca metabolizma hızlandırıcı etkisiyle zayıflamak mümkün. Bu tarifi diyet yaparken de içebilirsiniz. Hiç bir zararı yoktur. Aksini diyette zayıflamak adına size yardımcı olur. Sizler için hazırladığımız detoks çayı tarifini uygulayabilirsiniz.

Detoks Çayı Tarifi: Hazırlanışı için gerekli malzemeler.

* 2 Yemek kaşığı kadar yeşil çay.

* 1 Tatlı kaşığı mate çayı.

* 3 Adet karanfil.

* 1 Tam limonun suyu.

* 1 Adet elma (Yeşil elma olacak).

* 3 Adet karabiber.

* 1 Lt. kadar su.

* 1 Adet kabuk tarçın.

Lezzet Katacağını Düşünüyorsanız Etkisi Olacak Diğer Malzemeler:

* 5 Sap nane.

* 5 sap maydanoz.

* 1 Adet kivi yada 1 adet dilimli salatalık.

Detoks Çay İçeceği Nasıl Hazırlanır, Demlenir: 1 Litre sıcak suyu kaynatıyoruz ve ocaktan alarak içerisine elma ve kivi ekliyoruz. Ardından 1 çay kaşığı mate çayı, karanfil, karabiber, tam limonun tüm suyu, 2 yemek kaşığı yeşil çay, 1 kabuk tarçın ekliyoruz.

Tüm malzemeler karıştığında yeniden ocağa aldığımız karışımımızı 3 dakika kadar kaynatıyoruz ve demleme için 10 dakika kadar bekliyoruz.

Not: Diğer lezzet katıcı malzemelerimiz olan 5 sap maydanoz yaprağı, 5 sap taze nane, 1 tutam kadar kuru nane de eklendiğinde hem lezzeti artacak, yağ yakma etkisi yapacak hemde çay ile zayıflama daha etkili olacaktır. Bu detoks suyu kürü veya farklı kilo verme içecekleri kullananlar var ise konu altından yorumları görmek isteriz.

error: Copyright! Yaşamloji