mezoterapi ile cilt yüz gençleştirme mezoterapi Mezoterapi İle Cilt Gençleştirme Yüz Uygulaması cilt mezoterapi gen  le  tirme

Mezoterapi İle Cilt Gençleştirme Yüz Uygulaması

Mezoterapi nedir, yüz için gençleştirme cilde nasıl uygulanır? Cilt lekeleri ve gençleştirmek, gerginleştirmek için yüz bakım uygulaması nasıl yapılır inceleyelim.

Mezoterapi İle Cilt, Yüz Gençleştirme Uygulaması Nedir, Nasıl Uygulanır?

Cilt mezoterapisi uygulanarak yüz yenileme ve canlandırma işlemleri kolaylıkla uygulanabilmektedir. Mezoterapi ile cilt gençleştirme cildin orta kısmında yer alan tabakaya enjeksiyon yöntemiyle uygulanır ve gençleştirme işlemleridir. Cilde uygulanmaya başlandığında cildin tazelenmesini, yenilenmesini, gerdirme ve parlamasını sağlar. Cİlt mezoterapi ile deri gerilerek sıkılaşır.

Metoterapi nasıl yapılır: Cilt içerisine şırınga veya sistemle enjekte edilen kallojen ve elastin bileşenleri aktif hale gelir. Cilde yüzeysel olarak uygulanan kremler cildin içerisine işleyemez ve yüz bariyerini aşamaz. Ancak cilt mezoterapisi cildin alt yapısına geçer ve hedef dokulara kolaylıkla ulaşabildiği için yapılır.

Kaç seans yapılmalı: Özellikle yüz mezoterapisi yani ”mezolifting” dekolte bölgesi ve yüzün diğer tüm bölgelerine kolaylıkla uygulanır. Ayrıca ellere de kolaylıkla uygulanabilmektedir. Mezoterapi ile cilt gençleştirme kaliteli bileşenlerden oluşan malzemelerden hazırlanırsa 1 seans ile kaliteli şekilde sonuç alabilmek mümkündür. Ancak kalite düştükce seans sayısı artacak ve 3 – 4 seans aralığına ulaşınca gençleştirmek mümkün olmaktadır.

İlaç içeriği nedir: Seanslar sırasında kullanılan mezoterapide somon içeriğinden elde edilen hücre yenileyiciler, kallojen, selenyum, vitaminler ve cilde dolgunluk vererek yenilenmesini sağlayan bileşenler yer almaktadır. Mezoterapi içerisinde yer alan bu bileşenler cildin nem dengelerini düzene sokar ve canlı bir görünüm sağlar.

mezoterapi bakım uygulaması mezoterapi Mezoterapi İle Cilt Gençleştirme Yüz Uygulaması mezoterapi1Mezoterapi faydaları: İçeriğinde olan cildi gençleştirmek için kullanılan yöntemlerle cildin yıllar içerisinde kaybetmiş olduğu bazı vitamin ve mineraller cilde yeniden kazandırılarak, antiaging etkisi yaratılmış olur. Yüzü gençleştiren bu vitaminler en belirgin antioksidanlar olan A, D ve E vitaminleri, ginko, selenyum, hyaluronic asittir. Özellikle yüz mezoterapi teknikleri içerisinde yer alan bileşenler cildin seneler içerisinde kaybettiği vitaminlerin yeniden yerine konulması ve cildin nem dengesinin korunmasını hedeflemektedir. Yüz uygulamaları ile cildin elastik ve gergin bir yapıya geçmesi sağlanmaktadır. Ayrıca cilt üzerinde zamana bağlı olarak görülen renk değişimleri ve matlaşmalar çok kısa süre içerisinde kaybolarak cilt yenilenir.

Cilde uygulanan mezoterapinin ardından, yüze uygulanan kozmetik ve sağlık ürünleri cilt yapısına daha iyi etki eder ve faydaları çoğalmaktadır. Bu seanslara gidenler veya operasyonu yaptıranlar var ise yorumları yazabilir.

error: Copyright! Yaşamloji