kaç kalori ütü yapmak ütü yapmak kalori Ütü Yapmak Kaç Kalori Yakar?   t   kalori

Ütü Yapmak Kaç Kalori Yakar?

Ütü Yapmak Kaç Kalori Yaktırır ve Harcatır?

Kimi kadınlar için bir kabus haline gelebilen evde ütü yapmak, kimi kadınlar içinse kalori yaktıran eğlenceli bir aktivite.

Ütü yapmayı sevmiyorsanız aşağıdaki kalori değeri belki sizi ütü yapmaya teşvik edebilir.

1 saat ütü yapmak kaç kalori: Ayakta olarak noral kiloda veya hafif toplu biri 1 saatte 130-140 kalori yakar.

Yarım saat: 50-60 arası kalori yakılır. Neden 140 kalorinin yarısı değil derseniz; Ütü yaparken yarım saatten sonra sürekli ayakta olduğunuz için vücut daha fazla enerji harcıyor. Artı olarak belirli bir zamandan sonra sıkılıyorsuz. Kalori yakmak için bu da etkilidir.

Eğer stres altındasınız ve ütü yapmayı sevmiyorsanız yakılan kalori: İnsan stress altında ve sıkıldığında metabolizma değişkenlik gösterebilir. Bu dolaylı yoldan kalori yakmayı etkiler ve daha fazla kaloriyi yakmanıza neden olur. Yarım saat ütü yapmanın kalorisi ise 75-90 kcal. arası yakılabilir.

 Ütü yapmak zayıflatır mı, kilo verdirir mi: Zayıflamak için belirli bir oranda kalori almak ve yakmak gerekir. Gün içinde bu dengeyi iyi ayarlayabilirseniz kilo verebilirsiniz.

Bu gibi yapılan ev işleri direk kilo vermeye etki etmese de dolaylı yoldan kalori vermenize ve zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Fakat dediğimiz gibi gün içinde alınan enerji miktarına dikkat.

error: Copyright! Yaşamloji